» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi te ndryshme dashurie!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Poezi dashurie

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 03:43

Vetem per ty do te shkruaj


Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 03:43

"Plage dashurie"


Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuri

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 03:44

Si Ndihem Pa Ty


Ku me ike ku humbe ku u trete
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur tė dy vetėm rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur tė shtrengoj por s'them tė dua
Kur them se vdes pėr buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne tė dy
Sikur tė mos jem me me ty
Sikur kjo ender tė ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė tė dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė tė dua
Sa kohe kėto buze do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne tė vėrtetė
Por diēka di me siguri

Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum pėr bezdisjen
nėse tė thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qė sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frikė
crendesi ka nėse jeta ime ėshtė shkretire
nėse shpirti sme buzeqesh
nėse dhimbja me trete
rėndėsi ka qė jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim

Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete pėr ty!

Do shkosh tė thash
po un cfar tė t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemėr mallin tim!

Sa herė qė shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall pėr Ty

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Rrezon@ prej Sun 14 Dec 2008, 03:44

O zemer e mjere


O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Voglushja prej Sun 14 Dec 2008, 13:38

Rrezon@ shkruajti:O zemer e mjere


O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon.


te bukura poezit suksese Rrezon@

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Adisa prej Sun 14 Dec 2008, 13:54

Qka jan ata tupana
Ne der te as saj shpie
te tjeret kendojn Qe
per mua esht dit ziee

Qka jan ata dasmor
Qe kendojn ne at prag
Qka jan ata sy te bukur
Qe qajn Ner Duvak...

po te shton fustani
bukurn me shum por
Qka ka ne zemer
E di vetem Une.....
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12328
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Voglushja prej Sun 14 Dec 2008, 14:59

se gzistoj per ty
.<>.><.><.><.><.><.<>.
u than gjetht e shtatorit
ran pran meje
perse vall, une qe te deshta
tani une po jetoj larg teje

i kujtoj puthjet e tua
qe ti mu mi dhurov
perse vall nuk ma thua
shkaku, qe larg mej u largove

pa ty e vetem po jetoj
edhepse te dua shum lote spo mund ti ndaloj
ta ndjej mungese edhene gjum

edheboten te ma falshe loti im prap do te pikoj
kur te di qe ne zemern tende une me segzistoj....?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:42

Ne nje strehe hyra...
dhe u ndjeva mrekullisht ngrohte.
S'mu desh shume qe ta kuptoja
se isha strehuar brenda nje zemre.
Deri ne ate cast kisha pasur
shume ftohte...
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:43

Je gjithmone, ne cdo cast, me mua,
sa hap syte e deri sa humbas ne gjume.
Jam e e veshur vec me fjalet qe me thua
dhe ne enderr vec ti vjen tek une..!
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:43

Eh... Nje Sms dashurie per ty...,te pres, te mendoj.. te enderroj.. pak nga pak po harrojme dashurine dhe po adhurojme SMS... se sa bukur po perpiqemi t'i formulojme.... por mjafton nje te dua e sinqerte me nje sms dhe e kupton mire ai tjetri...
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:45

Kur Syni Loton mos beso se te Dashuron
Kur Zemra Vuan mos mendo se te Duan
Kur Shpirti te shuhet Dashuria nuk tretet po mbetet!!!
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:47

Mos kujto se dikush fshehet
del gjithka tė tė takojė
se ti si yll i shėmbėllen
dhe do gjatė tė tė shikojė !
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:48

Ma more ėndėrren
por te qeshuren s'ma merr dot,
une prap do qesh.
Ma vrave dashurinė
por une prap dua.
Ma mbylle shpresen por
mbi krahet e shpreses do te ngrihem serisht.
Ma gjakose jeten
por une ashtu e gjakosur do te qendroje trimerishtė.
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:49

Tė dua sa miu djathin
sa maca miun
sa qeni macėn
sa ujku qenin
se je si qengj
qė e turbullon ujin
je je kėsulkuqja e kecėrve
borbardha e shkurtabiqėve
hirushja me kėpucen e humbur
dhe unė princi teveqel
qė vuaj pėr ty !
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Mon 29 Dec 2008, 15:50

ups gabima, mundet admini te mi dergon te sms dashurie?
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Dita prej Wed 25 Mar 2009, 08:03

Dita shkruajti:Tė dua sa miu djathin
sa maca miun
sa qeni macėn
sa ujku qenin
se je si qengj
qė e turbullon ujin
je je kėsulkuqja e kecėrve
borbardha e shkurtabiqėve
hirushja me kėpucen e humbur
dhe unė princi teveqel
qė vuaj pėr ty !

me kane dergue ne mp.
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10652
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga krayzi prej Wed 30 Sep 2009, 20:50

Dashuria Mund Vdekjen

Nese une nuk vi
te TI
vjen vjeshta
te sjell lote e shi
mallengjim per
syte e mi....

Nese UNE tretem
te le kujtimet dhe vjeshten
ne TY muros heshtjen...

mos e humb vehten
e ke vjeshten....


Nese tretem UNE
mos mendo se eshte FUND
behem ERE dhe vi ne vjeshte
loze me flete,TY te perkedhel...
se,,,
DASHURIA mund VDEKJEN.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Wed 30 Sep 2009, 22:36

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Voglushja prej Thu 01 Oct 2009, 12:53

Loti

Qielli ishte i hapur dhe i qarte,
Yjet ndriconin mrekullueshem.
Nen driten e Henes shihej gjithecka.
Shikon edhe Lotin tim.
Loti, i cili zhduki gjithecka.
Loti, i cili ndryshoi gjithecka.
Loti qe krijove Ti.
Por Ti nuk e kuptove Ate.
Ai donte te thote,
se Ti je Ai.
Vetem fuqia jote mundi t`a ndaloje.
Fuqia qe mund ta thante ate.
Por Ti nuk doje.
Keshtu u largove large.
Large nga Jeta ime.
Por Loti nuk u largua.
Ai do te qendroje pergjithmon.
Dhe une nuk do ta harroj kurre,
se ai ishe Ti,
qe me le ne vetmi.
Vetem me Lotet e mi.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Voglushja prej Thu 01 Oct 2009, 12:54

Nese...


Nese me sheh duke enderruar,
Ti me frymezon.
Nese me sheh duke menduar,
ne mendjen time je vetem Ti.
Nese me sheh duke shkruar,
thur vargje per Ty.
Nese me sheh duke udhetuar,
te kerkoj Ty.
Nese me sheh duke vajtuar,
Loti im je Ti.
Ti je Jeta ime!
Edhe nese nese vdes,
do te vdes per Ty..!!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Te-Li prej Thu 01 Oct 2009, 16:34

Nėse...

nėse nė ėndėrr mė sheh
aty e ke frymėzimin...
nėse mendoj
mos ke dyshim
ndonėse ėndėrroj
pėr ne tė dy gėzimin!

edhe kur shkruaj
ty aty tė takoj patjetėr
s'mė shkruan dora fjalėn "vuaj"
ndaj do e ndrroj me njė poezi tjetėr!

udhėtova gjat, shumė gjat kam udhėtuar
sėrish "vuajtja" sikur ėndėrrat e mia po i tretė
me lotėt nė sy edhe ngjyrat e botės m'u turbulluan
pa ty unė po vdes n' kujtime, jo! pa ty s'e dua kėtė jetė!

teli/1tetor/2009

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10069
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga krayzi prej Thu 01 Oct 2009, 20:29

KU PO ME CON DASHURIA IME?

Ne rrugicat e ngushta,
Ku shtepite me brryl shtyjne njera-tjetren,
Ti vrapon pas puthjeve te humbura
te fashitesh ne heshtjen deshperimin tend!

PO TI, KU ISHE DASHURIA IME?

Ne pyellin pa fund te pishave te blerta,
ku rete behen bore dhe bora behet re,
ti nderon gezofin e fjaleve te vjetra
dhe lehte meson gjuhen e nje zemre te re.

PO TI, KU SHKON,DASHURIA IME?

Me ke marre zvarre, si te ishe bishe
e ne sheshe te medha ulurimash m'ke perplasur
ma rras ne dore pishtarin dhe me the: Shikome!
Ne shpirte me fte zjarrin dhe me the: Digju!

PO KU PO ME CON, DASHURIA IME?

A do takoj ndeken ne fund te lodhjes,
apo do t' me thuash lamtumir kur te jemikrejt pran teje.

Mos kerko te me vertishesh embel gjer ne marramendje,
e nen tangon e mashtrimit t' me zhysesh ne gremine?
Po ku do t' me ēosh, dashuria ime? Ku?
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Geri prej Thu 08 Oct 2009, 20:08

Gabimi

Gabova kur syve te tua u besova,Gabova kur
buzen tende e shijova,Gabova dhe e urrej ate nat qe ty te njoha dhe me
ty u prezantova,Gabova kur un fjalve te tua ju besova si nji femij pa
ditur se ato krijoshin fjalen "Tradhti" te lejova t'me
shkaterroje,Gabova kur te dhash celsin e zemres time tani ndiej dhimbje
nuk ndiej qetesim se e ke helmuar zemren time si kobra me nji
kafshim.Gabova kur me ty u DASHUROVA....
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16059
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga krayzi prej Thu 08 Oct 2009, 21:47

DREJTPESHIMI I HUMBUR

Tymi ne qiell,
hiri ne toke,
mes nesh zjarri.

Hiri ne qiell,
tymi ne toke,
mes nesh mjegull dyshimi.

Tymi dhe hiri mes nesh,
e ne as ne qiell
e as ne toke.

Munde ta vendosesh pa frike
koken time
mbi trupat e gjithe kalimtareve.
por edhe trupin tim
munde ta shetitesh pa druajtje
neper gjithe kokat e tyre!

Gjithkush ne koken e vete
i ka kembet
per kapercimin e kesaj kohe,
qe serishte tymi ne qiell,
hyri ne toke
dhe zjari mes nesh!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:40

Te dua.


Je i vetmi qe e ndjej
je i vetmi qe e dua me gjith shpirt ndaj te lutem zemer mos ik,
mos ik mos me le akush vendin tend jo nuk e ze.

Me puth me perqafo sikur te mos kishte ndodhur asgje
Me fal nese kam gabuar ndoshta nga dashuria se ajo me ka verbuar me fal te lutem zemer pa ty se ndjej veten femer pa ty ska kuptim jeta ime se me ty shpirt kam shum kujtime.

mos ik mos me le se vendin tend askush nuk e ze je i vetmi ti qe une dua me fal shpirt nese kam gabuar..me fal shiprt per gabimin tim se gabimi im esht cje te dua pafundesisht?..JA PSE O SHPIRT KERKOJ FALJE SE DASHURIA IME NUK KA NDALJE


Si ndihem pa TYKu me ike ku humbe ku u trete
nj? plage ne zem?r me mbete
nj? zjarr q? kurr nuk shuhet
nj? em?r q? perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.
S'e di se c'ndjen kur me ke prane
Kur t? dy vet?m rrime menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!
S'e di c'mendim ke ti p?r mua
Kur t? shtrengoj por s'them t? dua
Kur them se vdes p?r buzet e tua
S'e di a me beson ti mua?
S'e di c'do t? ndodh? me ne t? dy
Sikur t? mos jem me me ty
Sikur kjo ender t? ndalet nj? dit?
S'e di a do t? shoh me o drite?
S'e di pa ty ?do b?j o yll
Pa ty kjo bot? me duket nj? pyll
Pa ty kjo bot? s'do k?t? kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.
S'e di valle a do t? duroj
Pa e puthur me at? goje
Pa e prekur me at? dor?
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.
S'e di sa gjat? do t? vazhdoje
Por di sa shum? t? d?shiroj
E di sa shum? ti me gezon
Kur pak v?mendje me kushton.
E ndjej se shum? do t? t? dua
Sa kohe k?to buze do me puthin mua
Sa kohe q? zemra do t'me punoje
Emrin t?nd do t? kem ne goje.
S'e di sa shum? do t? zgjase kjo jet?
S'di si do shkoje ne t? v?rtet?
Por di?ka di me siguri
Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum p?r bezdisjen
n?se t? thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime q? sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frik?
crendesi ka n?se jeta ime ?sht? shkretire
n?se shpirti sme buzeqesh
n?se dhimbja me trete
r?nd?si ka q? jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete p?r ty!
Do shkosh t? thash
po un cfar t? t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zem?r mallin tim!
Sa her? q? shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka ve? mall, ve? mall p?r Ty
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:41

Kur

Kur... Askush nuk ka gjuh te flas per ty ashtu si gjuha imeee...dhe askush nuk do te dij te tregoj me syt e perlotur se heshtja esht aq kriminale kur zemra ndjen shum zjarr..shum fjal te pa thena..shum dashuri e ler pas vdekjes...ne syt e mi te perlotur un do te qeli gongjen e buzqeshjes tende...dhe nuk do te le trendafilin tend pa er...e nata me klithje e gjama ..e gropuar nje emer pa pergjigjje...nje emer qe e thrras vetem une...vetem zeri im i kallur...e un paskam dashur te ja fal vetes kengen qe nuk e paskam ditur...kur te shkoj te heshtja e fjales sime qe do te jet e larget sa shikimi im...une as at'her nuk deshiroj ta harroj eren e veres...sepse ajo esht deshmija me e madhja e syve te mi dhe e pershperitjeve te mija...sot jam ne pikllim e neser askush ska per te bindur ty se je kaq larg meje...bile kujtimin e ardhmeris te mallit dhe te dhimbjes qe kam..ti nuk do ta marresh me vete...nje pjes e zemres do te rrah bashk me zemren time...ne gjit e ngurt te vetmis sime...dhe kurrr ndoshta nuk do te harroj tyy...qe te takova duke kerkuar veten time...duart e mia..bredhjet...enderrimet ne ket tok ku lulja nuk do te qel me per ne...e dij se dhimbja...do te jet e madhe dhe do tme djeg shum dhe kurr sdo te harroj...ne netet e vetmuara une me mendjen time..endrroj te behem zog..te fluturoj...vend ne vend deri sa te gjej ty...mirpo keto mendime do tme mbesin vetem deshira...ty ndoshta nuk do te sho kurr...ne kujtes do tme mbeten vetem syt e tu...butqeshja yte tinzare dhe fjalet e tua...
Nata sonte....e vetmuar.


Nata sonte e vetmuar po sa ngjaj un me dashurine time po ky vend rajon i mbuluar me bor e akull te keput shpirtin nuk te jep shpres per asgje pa gjalleri.
Edhe nates sonte i mungojn shoqeruesit henen mbase e ka larguar vet te mos jet deshmitar i mekateve qe po behen e yjet ato ka koh qe nuk i shoh.
Provova te dal nga kjo dhome te dal e te mar fryme lirshem ngase dhoma e rethuar me pelhure qe e kam endur qe prej viteve ka mare nje hije te tmershme eshte e qendisur shum ska vend me.
Por edhe nata jashte nuk te del sonte ne ndihme jo dhe vendosa ti refehem letres e lapsit.
Por dora sikur nuk don me torturime eshte lodhur e gjora as edhe lapsi nuk don te filloj mbase nuk don te jete afer asaj qe i ben keq po as letra nuk hapet!!! sa qudi sonte po edhe kjo nuk e duron dot me lageshtine me tej vazhdova te ndez driten por as ajo nuk ben me eshte lodhur duke me pare ne ket gjendje po edhe ka te drejte.
Me ne fund me mbeti serish nata edhe pse eshte e ftoft dhe e eger sonte po e eger apo e but vetem ajo e din mallin qe me djek me nxehtesin e vullkanit vetem ajo me bisedon pa mos folur vetem ajo degjon elegjin time pa nota vetem ajo lexon vargjet e mia pa mos i thurur por edhe kjo do ike do ik po se do vi agimi po agimin po e pres ate me mire mbase ti afer meje nuk je.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:41

Per nje cast!

Pėr njė qast mund tė jesh shumė i pikėlluar. Pikėllimi mund tė prek ėdo pjesė tė shpirt...it tėnd dhe ti vazhdon tė jetosh akoma.

Nuk ndryshojnė gjėrat pėr njė qast!

Pėr njė qast e kupton se dhimbja po pakėsohet sado i madh tė jetė pikėllimi. As dhimbja s'kalon pėr njė qast!
Pėr njė qast e kupton se ke njė mik shumė tė mirė sado qė mund tė mos e kesh parė ndonjėherė...

Sa qudi, por miqėsia ėshtė diėka qė nuk ndėrtohet pėr njė qast, por duhet njė qast pėr tė filluar.

Pėr njė qast mund tė rrėnohet Kalaja e Dashurisė dhe e sheh se gurėt qė hodhe pėr ta ndėrtuar atė kala po shkėputen nga njeri tjetri dhe po rrukullisen, por as dashuria nuk humbet pėr njė qast, ajo ose nuk ka ekzistuar kurr ose eshte humbur qė moti, por duhet vetem njė qast pėr tėu vėrtetuar kjo.

Pėr njė qast mund tė shohėsh se ekziston njė rreze drite edhe pėr ty, por as shpresa ska ekzistuar pėr njė qast, por ėshtė dashur vetėm njė qast pėr ta kuptuar kėte.

Pėr njė qast e kupton se duhet tėi mbledhesh grimcat e jetės tėnde pėr tė formuar mozaikun e quajtur jete!
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:42Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy

kur e din qe jan per ty.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:43

Mos me shiko ashtu
Mos me shiko ashtu ne sy,
kur e di c'ndodh me mua,
qe si femi i besoj syte e tua
Ndaj mos me shih me ashtu,
me mire fshihi syte diku
dhe pse malli te ka mare
te zgjosh tek une pranvere,
Ti qe m'ike heren e pare
a thua s'do ikesh kete here.........

Ulu prane meje

Ulu ketu prane meje, me thua
te presim bashke edhe nje here
ardhjen e mengjezit, si atehere
bashke te presim hapjen e qiellit
te ndajme bashke ardhjen e Diellit,
te mos flasim, te mos bejme ze,
kujtimeve te tretemi, se s'do shihemi me!
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:44


Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:44

Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Sun 07 Feb 2010, 13:45

Time will make you forget me
but time will make me
love you more than before....

I’m going to smile
and make you think I’m happy,
I’m going to laugh,
so you don’t see me cry,
I’m going to let you go in style, a
nd even if it kills me-
I’m going to smile.

Its hard to pretend you love someone when you don't
but its harder to pretend that
you don't love someone when you really do.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:06

What is Love?

What Is It That I Love?
If asked why I love her I would say
It’s the sway in her hips,
the thickness in her thighs.
It’s the lust in her lips,
the love in her eyes.
It’s the softness of her skin,
the silk in her hair
It’s the twist in her walk;
it’s the sweetness in her talk.
It’s the way she loves me
that makes me love her each day.
That is what I would say.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:06

I Will Love you

I Will Love You Forever
I love you so deeply,
I love you so much,
I love the sound of your voice
And the way that we touch.
I love your warm smile
And your kind, thoughtful way,
The joy that you bring
To my life every day.
I love you today
As I have from the start,
And I’ll love you forever
With all of my heart.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:07

Love Is


Love is the greatest feeling,
Love is like a play,
Love is what I feel for you,
Each and every day,
Love is like a smile,
Love is like a song,
Love is a great emotion,
That keeps us going strong,
I love you with my heart,
My body and my soul,
I love the way I keep loving,
Like a love I can’t control,
So remember when your eyes meet mine,
I love you with all my heart,
And I have poured my entire soul into you,
Right from the very start.

You won my heart
How you express yourselves
Because no one ever can
You won my heart
And claim my star
Because you come into my life
Will you marriage me to beloved wife?

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:07

Te dua.

E shkruajta te dua ne rere por e fshine dallget
e shkruajta ne qiell, por e fshine rete
e shkruajta ne zemren time dhe do mbetet perjete!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:08
Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 15:08

Pse me vjen te qaj ?
nuk e kuptoj!
pse ne zemer ndjej mall?nuk arrij ta konceptoj
ndjej se dick a me mungon se nuk jam e kompletuar
nje pjes e imja iku humbi ne harres te paharruar.
me fjalet e heshtjes cdo gje te tregova
me lotet e zemres cdo cast larg teje perjetova
dje ishim dicka sot sjemi asgje
neser rruget tona ndahen e sdo takohemi me
shpresoj se kur te me kujtosh
mos te me mallkosh
se edhe pse te bera dem nuk e dua mallkimin tend
gjithcka me ofrove asgje ste kam pranuar
tani te kerekoj dicka dhe ke per tma plotesuar
kerkoj nje fjal te vetme por jo shum te mir
dua apo sdua me thuaj LAMTUMIR.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 11 Feb 2010, 15:06

Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet
flak.
Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta
sheruar

U bėfsh yll,qė shėndrit.
U bėfsh jet pa fund.
U bėfsh
gjthqka qė une du

Qdo dit pa ty,
ėshte si njė dit pa diėll..!!
Qdo
m'brėmje pa ty,
ėshte si njė nat pa yje..!!
Qdo or pa ty,
ėshte si njė
nat ndjenja..!!
Qo minut pa ty,
ėshte si nje minut
mos tė isha nė
jet..!!
Qdo sekund pa ty
ėshte si mus t'mė reh zemra

Mos je ndonjė
drit..??
Drit perendie..??
Lum kush tė ka afėr qe ri me tije..
Mos je
dnonjė hije,hije rinore..??
KTHEMA ZEMRĖN TIME QE MA MORE..!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 12:29

EDHE PSE

Edhe pse ti nuk e di,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr ty, ēdo ēast mendon.

Edhe pse ti nuk e ndjen
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėrher tė dashuron.

Edhe pse ti nuk e prek,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr Tė ti ekziston.

E do ta shohesh udhės tėnde,
kur nė tė askush s`kalon,
do ta ndjesh prekjen e Tij,
tė shenjtė,plot hirė, e dashuri.

Se veē Ai do tė thėrras nė emer,
kur tė gjithė ta kenė harruar,
se me gjakun e Tij tė shenjtė,
emrin tėnd nė qiellė ka shkruar.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi