» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Peshk...Troft i mbushur me bajame!

Shko poshtė

Peshk...Troft i mbushur me bajame!

Mesazh nga Anhela prej Sun 14 Feb 2010, 20:15

Nevojiten:

  • 6 trofta mesatare
  • 2 limon
  • 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza
  • kripė
  • piper
Pėr mbushjen nevojiten:

  • 300 gr bajame tė pjekura lehtė
  • 4 lugė gjelle majdanoz (ose me sy)
  • 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza
Mėnyra e gatimit:
Pastrojmė dhe lajmė nga brenda dhe jashtė troftat. I fėrkojmė me limonat dhe u hedhim kripė dhe piper dy ore mė parė. Nė njė enė pėrziejmė gjėrat qė nevojiten pėr mbushjen. I mbushim peshqit dhe nga jashtė i lyejmė me gjalp. I vendosim nė njė tepsi ose nė njė enė tjetėr qė nuk ngjit dhe i fusim nė furrė pasi e kemi nxehur mė parė furrin. I lėmė tė piqen 20-25 minuta nė njė nxehtėsi 220°C. I servirim duke i shoqėruar me patate tė skuqura ose tė pjekura.


firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9861
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi