» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Shko poshtė

Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Feb 2010, 11:35

Cfare eshte njeriu ne shoqeri dhe cilat jane raportet midis tyre?Kjo eshte nje nga ceshtjet qe ka ngaterruar shqiptaret prandaj ne kemi pasur probleme me shoqerine , dhe lirine individuale. Eshte nje problem i koklavitur , i cili na vjen nga historia, sepse gjithe balancat historike ne kete diktomi te shoqerise me lirine e individit kane qene ne disfavor te individit.Gjithmone kete raport e kemi verejtur nga pozitat e favorizimit te shoqerise dhe kemi arsyetuar ne emer te nje koncepti te totalizuar, te egzagjeruar per shoqerine.
Diskutim te kendshem!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Besi prej Fri 19 Feb 2010, 11:18

Nuk e di nese po gabohem,por mendimi im eshte se shqiptaret shume me teper miren me te tjeret-shoqerin si ne kuptimin pozitive,poashtu edhe ne ate negative.Si rrjedhoje e kesaje shume pak meremi me veten.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 03 Mar 2010, 20:41

Shume pak i kerkojme arsyet tek vetja per mos te thene qe aspak.Gjithmone faji bie mbi dike tjeter.Problemi kryesor eshte dime te flasim dhe vetem te flasim, presim qe te ndodhin mrekullite ose dikush ti rregulloj per ne.Na mungon guximi, per kerkimin e se vertetes duke e zhytur veten ne nje genjeshter.Jemi mesuar te udhehiqemi dhe ne te jemi mbrapa sa per te bere zhurme e te corientojme opinion.E dime cka eshte e drejte dhe cfare e gabuar por nuk dime si veprohet ne drejtesi dhe si shmanget gabimi, pas cdo gabimi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Kotelja prej Tue 26 Feb 2013, 13:40

Ambienti ku jeton, por mbi te gjitha natyra dhe cmimi qe njeriu ia ve vetes.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga benita krusha prej Wed 27 Feb 2013, 12:36

Sipas mendimit tim kotele njeriu nuk mund ta vleresoj veten me nje qmim! e sa per ambientin ku jeton, po pajtohem me ty, ambienti te kufizon shume por varet edhe nga njeriu sa te rendesishme i she thashethemet apo fjalet e rrethit ku jeton.

Sa i perket temes njeriun e kufizon vetem vetvetja. Menyra se si njeriu i percepton situata ne te cilat gjindet... Kemi lindur te lire, dhe duhet te jetojme si te tille pa kufizime... Njeriu e kufizon veten ne baze te arsyes!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 27 Feb 2013, 14:33

Benita, kur po flisja per cmimin qe njeriu i ve vetes po mendoja per konsideraten qe ka njeriu ndaj vetvetes. Nje person qe mjaftohet me arritje te vogla, sipas meje e konsideron veten te vogel, te pa afte per me shume arritje apo e cmon veten pak - rrjedhimisht i ka vene vetes cmim te ulet. Nuk flas per konceptin e zakonshem te shitjes se do ishte absurde, por flas per ate se sa kerkues eshte njeriu ndaj vetes se tij. Duke qene shume kerkues dhe ambicioz, patjeter qe do arrije me shume dhe do thyej barrierat e kufizimet rreth tij. Kjo perfshine edhe natyren e tij si person, por edhe faktoret e jashtem qe nuk jane ne doren e tij shpeshhere. Kur thua kemi lindur te lire, kjo vlen per dica ceshtje e disa te tjera jo. Kur thua duhet te jetojme te lire, ke te drejte teorikisht, dhe pikerisht ketu lindin kufizimet dhe barrierat. Pak a shume jemi ne te njejtat frekuenca, Benita Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga benita krusha prej Wed 27 Feb 2013, 15:09

Kotelja shkruajti:Benita, kur po flisja per cmimin qe njeriu i ve vetes po mendoja per konsideraten qe ka njeriu ndaj vetvetes. Nje person qe mjaftohet me arritje te vogla, sipas meje e konsideron veten te vogel, te pa afte per me shume arritje apo e cmon veten pak - rrjedhimisht i ka vene vetes cmim te ulet. Nuk flas per konceptin e zakonshem te shitjes se do ishte absurde, por flas per ate se sa kerkues eshte njeriu ndaj vetes se tij. Duke qene shume kerkues dhe ambicioz, patjeter qe do arrije me shume dhe do thyej barrierat e kufizimet rreth tij. Kjo perfshine edhe natyren e tij si person, por edhe faktoret e jashtem qe nuk jane ne doren e tij shpeshhere. Kur thua kemi lindur te lire, kjo vlen per dica ceshtje e disa te tjera jo. Kur thua duhet te jetojme te lire, ke te drejte teorikisht, dhe pikerisht ketu lindin kufizimet dhe barrierat. Pak a shume jemi ne te njejtat frekuenca, Benita Smile

Nga ky koment e dashur ndryshova pershtypje per ty Smile Me pelqen shume menyra si i spjegon gjerat. Bravo Very Happy

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 27 Feb 2013, 18:45

Perpiqem, e dashur Benita. Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 02 Mar 2013, 21:49

Karakteri i vet Njeriut ,qe te jesh vetvetja duhet te qendrosh ne nje korniz te vetme te besushme gjithmon ke vetja jote pa marr parasysh ato qe te rrethojne ..!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga albi prej Sun 03 Mar 2013, 17:01

ti beson vetvetes te ket qedrim dhe ti beson zotit gjithmon
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga deti prej Tue 05 Mar 2013, 15:42

Ambienti ku jetojme apo faktoret e jashtem jane kufizues (sidomos tek ne, mjerisht). Te jesh ambicioz, kerkues, sfidues, vetemohues do te thote te kesh potence te brendshme. Kjo edhe mund te shpertheje, te shemb rrathet koncentrik nga qendra-jashte saj, por, prap do te sillemi brenda rrethit vicioz, pa gjetur dalje, ngase barierat jane ende te fuqishme dhe nuk kalohen lehte. Shpresa dhe vetbesimi e hapin rrugen e mundesive dhe gjithmone duhet provuar sepse vetem keshtu mund ta bindim veten tone se mund t'ia dalim.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Naki prej Fri 08 Mar 2013, 12:27

Rrethi vicioz pa gjetur nje dalje ngase siq tha deti barrierat akoma jan te fuqishme dhe nuk kalohen lehte.

Si zakonisht mbesim me shprese qe te mos kemi kufizimet nje dite...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Aristogata prej Fri 18 Oct 2013, 20:39

Mungesa e vullnetit sigurisht

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10618
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare Kufizon mundesite e Njeriut?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi