» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēuditet bota mjekėsore, mbijeton foshnja 275 gramėshe

Shko poshtė

Ēuditet bota mjekėsore, mbijeton foshnja 275 gramėshe

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Mar 2010, 10:22

Ēuditet bota mjekėsore,
mbijeton foshnja 275 gramėshe


Nė spitalin e Gotingenit nė Gjermani lindi
para kohe njė foshnje 25 javėshe, 275 gramė, duke krijuar njė shok tė madh nė
botėn mjekėsore.
Pėr javė tė
tėra doktorėt e kanė mbajtur nė jetė me mjete ndihmėse ndėrsa gjatė muajit
dhjetor ai iu bashkua familjes sė tij.Doktorėt janė tė bindur nė jetėgjatėsinė e fėmijės me
gjatėsi 27 centimetėr, tė cilin e quajtėn gishtėza Tom.Si pasojė e problemeve tė ndryshme shėndetėsore tė sė
ėmės, fetusi lindi 15 javė para kohės normale, dhe pėr gjashtė muaj, derisa
arriti peshėn normale prej 3.7 kilogramėsh ai u mbajt nė inkubator nėn
mbikėqyrjen e mjekėve.Kjo ėshtė foshnja
e parė (djalė) qė arrin tė mbijetojė me kėtė peshė. Mė parė luftėn pėr tė jetuar
e fituan tre vajza nga 244 gramė. /Start/


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi