» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hiqni 3 Kilogram pėr vetėm 5 ditė

Shko poshtė

Hiqni 3 Kilogram pėr vetėm 5 ditė

Mesazh nga Vizitor prej Wed 17 Mar 2010, 15:09

Humbja e kilogrameve disa herė ėshtė shumė rigoroze dhe shoqėrohet
me ushqim jo tė shijshėm. Mirėpo po ju prezantojmė njė dietė e cila ėshtė hit
nėpėr botė pėr momenti, dhe ju mundėson qė tė humbni deri nė 3 Kilgoram nė vetėm
5 ditė. Njėkohėsisht kjo dietė do t’ju ndohmojė qė tė fitoni edhe njė ngjyrė tė
shėndetshme pėr lėkurėn tuaj.

Kjo dietė pėrbėhet kryesisht nga ushqime tė ėmbėla dhe mbahen nga 3 deri nė 5
ditė. Me kėtė dietė pastrohet organizmi nga materiet toksike, e pushoni stomakun
nga ushqimet e rėnda dhe nė kėtv mėnyrė i zbresni lėngjet e tepėrta nga
trupi.

Dieta bazohet mė sė shumti nė produktet qumėshti dhe fruta, tė cilat nuk janė
shumė tė rėnda pėr organizmin. Ofrohen dy alternativa pėr secilėn haje, dhe ju
zgjidhni se cila ju pėrshtatet mė shumė. Me kėta haje i ofrohet organizmit njė
ushqim i balansuar, ku kombinimi i mjaltit me produketet e qumshtit dhe frutat,
jep edhe energjine e nevojshme pėr tė kryer aktivitetet e pėrditshme normalisht
dhe ju nuk do tė ndjeni fare lodhjen.

Mėngjesi
Lėng portokalli i shtrydhur, tė cilit i shtohet
njė lugė uthull molle dhe mjalt. Ky lėng duhet tė konsumohet kurė stomaku ėshtė
i shprazėt. Kėtė mund qė ta ndėroni me njė frape qė pėrbėhet nga 200 gram
dredhėza, 100 ml jogurt, njė lugė kakao dhe njė lugė mjalt.[/b]
Dreka
Sallatė frutash (e cila nuk duhet tė pėrmbajė
banane) dhe djath-kakao, qė pėrbėhet nga 200 gram djath lope, 100 ml jugurt, njv
lugė kakao pluhur dhe njė lugė mjalt.[/b]
Pasdite
Pasdite mund tė konsumoni njė SHAKE qė pėrmban
portokall, jogurt me pvrqindje tė ulėt yndyre, cimet dhe njė lugė mjalt.[/b]
Darka
Nė mbrėmje mund tė zgjidhni dy banane dhe pak mjalt
ose 200 gram djath lope tė pėrzier me 100 ml jogurt, kumbulla tė thata dhe
mjalt.[/b]
Pėr natėn e mirė
Pėr njė gjum tė rehatshėm, qerasni veten
para se tė fleni me njė qumėsht tė ngrohte dhe njė lugė mjalt.[/b]
Siē e shikoni kjo dietė ju mundėson qė tė ushqeheni deri nė 5 herė nė ditė,
dhe mendoj se nuk ėshtė e rėndė pėr tu mbajtur. Tė paktėn ia vlen ta provoni
nėse dėshironi tė dobsoheni shpejt dhe pak. Mund tė mbahen vet
njė herė
brenda 1 muaji.

Na tregni se si ju duket. Nese e mbani kėtė dietė na tregoni se sa kilogram
keni humbur

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi