» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nė atelien e Rezarta Skifterit

Shko poshtė

Nė atelien e Rezarta Skifterit

Mesazh nga Vizitor prej Fri 19 Mar 2010, 09:44

Nė atelien e Rezarta SkifteritRezarta Skifteri, diplomuar nė Akademinė e Arteve nė Tiranė pėr dizajn
tekstil nė vitin 2000 dhe e pajisur me njė diplomė ndėrkombėtare nė po tė
njėjtin vit, ėshtė njė nga emrat mė tė njohur nė modėn shqiptare.

Atelieja e saj ėshtė nga me tė preferuarat pėr shumė artistė dhe organizatorė
tė evenimenteve tė mėdha nė vend.Njė klient mund tė deshirojė njė veshje
sportive, klasike, preta-porte, e deri tek kostumet e banjės dhe aksesorė tė
tjerė.

Por ajo qė spikat nė sfilatat e Rezarta Skifterit ėshtė stili Houte Couture
Alta Moda, njė stil ku veshjet edhe vishen, edhe jo. Nė sfilatat e saj Rezarta
Skifteri ka guxuar tė sjellė gruan e viteve ’30, transparente, sensuale,
luksoze, me dantella e gurė tė cmuar.

Gruas “Made in Skifteri” pervecse delikate dhe shumė shik, i shtohet doza
glamur.

E preferuar pėr stilin e saj, ajo terheq vėmendjen e botuesve tė cilėt e
zgjedhin pėr kopertina revistash tė rėndėsishme nė vend, ku nje sy stilisti si
ai i Rezartes ėshtė i besueshėm pėr t’u kujdesur mbi imazhin e personazheve tė
zgjedhur.

Megjithėse e angazhuar pėr orė tė tėra gjatė ditės, ajo nuk i mohon vetes
shoqerinė e mikeshave tė saj mė tė mira, me tė cilat ndan orėt kryesisht tė
fundjavės, udhėtimet apo emocionet e aktiviteteve tė ndryshme.

Mira ėshtė njėra prej tyre, e cila rrėfen plot entuziazėm shoqėrinė
shumėvjecare me Rezartėn.

“Rezin e njoh prej njė kohe shumė tė gjatė dhe mė ka bėrė pėrshtypje se Rezi
ėshtė shumė e thjeshtė, shumė ė dashur dhe e sinqertė”, shprehet Mira.

Njė tjetėr mikeshė e ngushtė e Rezarta Skifterit ėshtė Gena, e cila pranon se
tė qenurit nėna i ka lidhur mė tepėr me njera-tjetrėn.

Tė kesh njė mike si Rezarta ka plot avantazhe, sepse pėrvec tė tjerash je e
orientuar ku tė drejtohesh nėse tė duhet njė veshje pėr cdo rast, por me dorė tė
spikatur stilisti.

“Gjėja tjetėr qė na lidh neve janė vajzat tona qė nė kemi nė krahė dhe ndajmė
shumė probleme qė kemi me fėmijėt tanė”, thotė Gena.

Pas njė gruaje tė fortė, ambicioze, gjithnjė me njė buzėqeshje tė madhe nė
fytyrė dhe me sy qė tė ftojnė ta njohėsh mė mirė, fshihet njė mama e cila
pėrkujdeset deri nė detaje qė vajzės sė saj 3 vjecare tė mos i mungojė
asgjė.

Njė jetė e lumtur bashkėshortore dhe njė rol prej nėne tė pėrkushtuar e
plotėsojne figurėn e njė emri qė jemi mėsuar ta dėgjojmė gjithnjė pas krijimeve
origjinale dhe modeleve nė pasarela nė kėto vite zhvillimi nė Shqipėri.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi