» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kureshtja e femijve sot, seksi

Shko poshtė

Kureshtja e femijve sot, seksi

Mesazh nga Vizitor prej Tue 20 Apr 2010, 11:59

Po hap nje teme e cila nuk e di si do merret nga antaret e forumit, por eshte dicka qe nuk mohoet .Kohet po evolujne dhe bashke me to dhe njerezit brezi me i ri , pikerisht femijet sot jane te interesuar te mesojne gjithcka rreth seksit.Kane dashurine prinderore,por kjo eshte tjeter gje.Bisedat e femijve me moshataret e tyre vertiten rreth dashurise mes nje cifti.Shume te lehte e kane te futen ne internet dhe e vetmja gje qe do bejne eshte hapja e faqeve me permbajtje pornografike.Me ka ndodhur tu kerkoj si detyre te flasin rreth familjes, rreth figurave te shquara, rreth qyteteve shqiptare, rreth shoqerise etj , por permbajtja ka qene e perkufizuar shume shkurt.Nje dite ua lashe teme te lire diskutimin duke ju thene mund te flsini per dashurine, per natyren, per historine.Shkrimet qe paraqiten ishin me permbajtje dashurie. Aty kishte gjithfare imagjinate qe brezave tane ju ka munguar.
Cfare bejne femijet sot? Filmat me dashuri ose lufte jane ne vend te pare.Faqet pornografike jane me te preferuarat kete e kam pare ne nje pike interneti ku shume te kenaqur me ate qe po shikonin nuk ju bente pershtypje fakti qe ishin vetem 10-11 vjec.Sot qe ne kopesht jane ne dilem kush do jete e dashura , i dashuri.Po ne valle kete po injektojme tek femijet?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kureshtja e femijve sot, seksi

Mesazh nga Interesant prej Tue 20 Apr 2010, 12:08

Shkaku pse femijet ne kete moshe e kan ne koke vetem seksin, eshte problemi qe e rrethon kete femije. Sot ne cdo kohe, ne cdo vend femiu degjon, shiqon , lexon per seksin, duke u nisur nga shtepia ne Tv te ndrsyhme, ku programet televizive jane te stermbushura me telenovela degjeneruese dhe latinoamerikane te cilat ndikojne ne prishtjen e personalitetit femijeror, pastaj dalja neper internet caffe apo vende te tjera, si dhe ajo qe eshte me e rendesishmja mosedukimi i mirefillte nga prinderit dhe ne vazdhim edhe nga mesuesit apo profesoret.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kureshtja e femijve sot, seksi

Mesazh nga Vizitor prej Tue 20 Apr 2010, 12:17

Dicka te tille kam diskutuar me shoqerine time ndersa u hap nje teme e tille.Ka nje etje seksuale sot tek femijet e cila tek ne nuk ka qene kaq e theksuar.Ne femijerine tone ne na lejohej te shikonim emisionin e femive ku aty mesonim si te donim shoket, vendin tone, te beheshim te ditur dhe te denje per kete komb.Sot prindi nuk i ve nje kufi femijes ne emsionet televizive qe ndjek , por bashke me te i shohin telenovelat, nuk ja ndalon internetin dhe as nuk kontrollon faqet qe sheh femija.Po kjo ndodh sepse nuk ka kontroll as ne shoqerine qe femija ka, ose te ulet dhe ti flas rreth dashurise se dy njerzve.Madje kur femija e pyet prindin si me linde ti mua, prindi i shpik gjithfare gjerash nuk di te gjej fjalet e pershtatshme dhe ti shpjegoj procesin e ardhjes ne jete dhe vazhdimesise se saj.Keshtu qe femija nga kureshtja qe ka i zbulon gjerat e fshehura nga me te medhenjte ne rruge te gabuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kureshtja e femijve sot, seksi

Mesazh nga Interesant prej Tue 20 Apr 2010, 12:22

Largimi i femiut qe te njof me mire atdheun dhe te jete me atdhetar, largimin e tij nga prinderit duke e bere me te ftoht ndaj prinderve pas nje moshe te caktuar, keto te dy jane politike e elites qe udheheqin Boten, per te pas me lehte qe te okupon apo te mbizoteron ndaj nje vendi te caktuar. Kur ne femijeri edukohet qe te mos jet atdhetar , dhe te kete nje marredhenie me prinderit sikur kane sot evropa , amerika apo azia, qe pas moshes 18 vjecare me femiu i shef prindet nje here ne vit ne ndonje feste te caktuar, edhe kjo pikpyetje a prezenton apo jo , e bene nje shoqeri qe te jete me e dobet moralisht dhe atdhetarisht, dy cilesi qe shkaterrojne shoqerine, apo e ngrisin ate .

Per ate e kaluara ka qene me e pjekur ne shume aspekte te jetes, dhe ne te kaluaren femijet kane qene me te pergaditur per jete ne moshen qe posedonin sesa femijet e sodit.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kureshtja e femijve sot, seksi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi