» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mundet......????

Shko poshtė

A mundet......????

Mesazh nga Bella prej Wed 28 Apr 2010, 08:19

Te jete ish-i dashuri nje shok i mire i joti? Apo ish-e dashura nje shoqe e mire e jotja? Per shembull, une kam nje ish te dashur, qe e konsideroj perhere shok, nuk ka xhelozi mes nesh, as inate......dalim vetem per kafe, qajme hallet dhe kaq.....megjithese e kam dashur shume, nuk kam qejf ta kem te dashur serish.....por perhere e dua si shok!
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8997
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga deti prej Wed 28 Apr 2010, 09:32

Eshte paksa e veshtire nje miqesi e ketij lloji. Nje ish te dashur ta kesh prap mik nuk them se nuk ben, por nuk eshte lehte te mbahet nje relacion i tille. Ne momentin qe e ke ish te dashur, patjeter se duhet te kete nje shkak pse ai nuk vazhdoi te jete i dashuri edhe sot. Pse pikerisht nje ish i dashur duhet ta vesh petkun e mikut tani? Ajo qe e ndane mikun nga nje ish i dashur e qe vazhdon ta duash serish, eshte nje vije shume e holle. Duke qare hallet dhe duke ngushelluar njeri tjetrin mbase mund te kalohet kjo vije dhe prap miqesia e tashme te kthehet ne dhimbjen e dikurshme te quajtur dashuri. Eshte dicka e ngaterruar dhe eshte veshtire te menaxhohet kjo situate apo relacion i dyfishte. Jane emocionet keto qe shpeshehere dalin jashte kontrollit dhe te ndryshojne gjithēka.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Bella prej Wed 28 Apr 2010, 09:40

Jam dakord me mendimin tend, por une fale Zotit, nuk kam ate ndjenje si me pare. Plus qe nje gabim i tij rri perpara si nje barrikade dhe une kete nuk e kapercej......keshtu qe e konsideroj vetem mik dhe shyqyr qe mbaj distancen e duhur, e kam ndare mendjen te kemi thjesht bisedime dhe kaq, jo me teper....
Deti te pergezoj, le per te admiruar menyra jote e te shprehurit! Dukesh qe je nje person me bote, me kulture! ;feel;
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8997
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga deti prej Wed 28 Apr 2010, 15:32

Mundet, nese e ke vendosmerine, vetbesimin dhe krenarine tende.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Arjana prej Wed 28 Apr 2010, 15:37

mundet nese keni pasur nje perfundim te mire,e pa debate
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Wed 28 Apr 2010, 16:12

mundet nese keni mirkuptim
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10798
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Besi prej Wed 28 Apr 2010, 16:30

Mas 12-ve.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10853
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Interesant prej Wed 28 Apr 2010, 16:33

Mendimi im eshte se asesi nje dashuri nuk mund te kthehet ne miqesi, pavarsisht se cfar shkaku ka qene ndarja, nuk mund te paramendohet nje gje e tille me logjiken e shendoshe, sepse ne mes te dy te dashuruarve ka qene nje lidhje e brendshme dhe private, dhe tani nuk mund te kete ndonje mundesi te kthehet ne shoqeri te jashtme, gjithehere te ngacmon dicka brenda !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 08 May 2010, 19:53

Nuk mendoj se nje dashuri mund te kthehet ne shoqeri, sepse mes tyre egzistojne kujtimet qe nuk lejojne qe ajo mardhenie qe dikur ishte ndryshe, sot te kthehet ne shoqeri, nje thenie e vjeter thote:"aty ku ka patur zjarr, mbetet hiri" keshtu qe dicka e tille nuk me duket e mundur, mbase nje mardhenie dashurie mund te kthehet ne shoqeri vetem nese mes ciftit nuk ka patur ndjenje, mund te kete qene thjesht shtyrje kohe apo thjesht aventure dhe asgje me shume. Te pakten keshtu mendoj une.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11072
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Arjana prej Sat 08 May 2010, 21:51

mundet per mua
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Bruneta prej Tue 08 Jun 2010, 20:16

Per mendimin tim nuk mundet e them nga pervoja

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mundet......????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi