» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Te jesh i afte

Shko poshtė

Te jesh i afte

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 09 Jun 2010, 17:21

Te gjithe themi jemi te afte po nuk e kuptoj aftesin tone deri sa ajo te na ve ne prove


Si mendoni ju cfar do te thote per ju te jesh i afte sa parashikohet aftesia tek njeriu

Bisedim te kendshem

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te jesh i afte

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 09 Jun 2010, 19:16

Aftesia dhe te qenurit i afte.
Per te arritur dicka te tille, te jesh nje njeri i afte duhet bere nje rruge e gjate perpara.
Fillimisht duhet kuptuar se ne cfare fushe jemi te afte te mbajme situaten ne kontroll, duhet kuptuar se cilat jane gjerat qe ne i bejme me pasion dhe kenaqesi sepse mendoj se jo ne cdo fushe njeriu mund te jete i afte.
Aftesia e pare ne nje kendveshtrim, mbase ka te beje edhe me kembenguljen, qendrueshmerine dhe besimin qe nje njeri ka ne vetvete, dhe qe kerkon qe gjithckaje ti shkoje deri ne fund.
Por gjithesesi kjo aftesi kerkon shume njohuri dhe kerkon qe te jemi vete ne ata qe ndodhemi ne kerkim te sfidave te reja edhe per te njohur vetveten, edhe per te besuar ne forcen tone, edhe per te mesuar se deri ku mund te arrijme dhe se fundmi per tu aftesuar cdo here e me shume ne perballimin e gjithckaje.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11072
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te jesh i afte

Mesazh nga Katilja prej Mon 17 Jun 2013, 14:29

sthem se jam shum e afte per shu gjona po e marr mundimin ama nuk dorzohem derisa tmundoohem qe ate qka du ta arrij qoft mir qoft keqqq

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Te jesh i afte

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi