» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Keqkuptimet ne shoqeri

Shko poshtė

Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 09 Jun 2010, 17:28

Shpesh here na ndodh te keqkuptohemi njeri me tjetrin ngase lind kjo ose pse njerezit keqkuptohen shum shpejt ,,mos vall xhelozia mos vall zilia ,,mos te mos qenit nga nje vend
apo mos vall njeriu ka lindur me mendje te keqkuptuar

Si mendoni ju pse ndodh kjo gje

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 09 Jun 2010, 19:28

Personalisht per keqkuptimet ne shoqeri, nuk do e lidhja me xhelozi, zili apo gjera te tilla, sigurisht qe nuk jane te perjashtuara, por do te thoja vetem dicka, keqkuptime ne shoqerine njerezore apo edhe thjesht ne shoqerine tone do te kete gjithmone, dhe per kete mjafton te permendim faktin qe jemi te ndryshem nga njeri tjetri, mendojme gjithmone ndryshe nga njeri tjetri dhe kjo gje na le te kuptojme se keqkuptime do te kete per sa kohe te egzistoje shoqeria njerezore.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10988
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 09 Jun 2010, 19:37

Thjesh njeriu duhet te tregoj kujdes dhe korrektesi ne nje mardhenie cfare do qofte qe mos krijohen keqkuptimet!
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11545
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Arjana prej Wed 09 Jun 2010, 21:16

esht normale te ndodhin keqkuptime pasi cdo kush ska karakter te njejte keshtu perplasen ne mendimet e tyre
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14896
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga vistor2 prej Thu 10 Jun 2010, 01:21

Keqkuptimet nė shoqėri janė pjesė e ambicieve pasionante dhe e ideologjive militante, dhe nuk japin mundėsitė qė tė korrigjohen kėshtuqė i jipet njė prspektivė e keqe shoqėrisė. Largoni keqkuptimet shoqėria do tė jetė e shėndoshė.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga deti prej Thu 10 Jun 2010, 08:48

Ndonjehere keqkuptimet mund te jene edhe te qellimshme.Sa per tu arsyetuar per veprimin sikur mjafton te thuhet: me fal qenkemi keqkuptuar! Keqkuptimet ne shoqerine tone megjithate jane te shprehura dhe vetete i japin asaj nje imazh jo te kendshem.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 17 Jun 2010, 21:09

Keqkuptimet eshte dobesia e njerut qe krijohet me urrjetje edhe mbaron me hidherim

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Katilja prej Sat 22 Jun 2013, 09:32

Autizmi, ērregullim gjenetik i cili po merr rėndėsi nė rritje nė tė gjithė botėn, vlerėsohet tė ketė njė incidencė prej njė deri nė dy pėr qind nė mbarė globin.
Autizmi ėshtė njė ērregullim i rėndė i funksioneve trunore dhe pėr rrjedhojė e sjelljes njerėzore, qė veēohet me njė dėmtim tė komunikimit, ndėrveprimit dhe pėrfytyrimit shoqėror. Njerėzit qė vuajnė nga autizmi shpesh kanė njė rreze tė kufizuar interesash dhe shfaqin sjellje dhe mėnyra tė sjelljes pėrsėritėse, si dhe kundėrveprime tė ndryshme nė mjedisin dhe rrethanat e pėrditshme.
Sipas Klasifikimit Ndėrkombėtar tė Sėmundjeve tė Organizatės Botėrore tė Shėndetėsisė, autizmi shfaqet tek fėmijėt para moshės tre vjeēare dhe shoqėrohet me vonesa nė ndėrveprimet e tyre shoqėrore, gjuhė, shenja apo lojėra pėrfytyruese.
Fėmijėt autistė kanė vėshtirėsi tė komunikojnė dhe ndėrveprojnė me tė tjerėt, ata shpesh nuk i njohin apo kuptojnė emocionet dhe ndjenjat e tė tjerėve.
ja nje rast i tille

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7111
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Keqkuptimet ne shoqeri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi