» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfare eshte premtimi per ju?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Rrezon@ prej Tue 27 Jan 2009, 22:33

Premtimi esht nje fjal qe do te shnderrohet ne fakt .

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga blina prej Tue 27 Jan 2009, 23:08

Premtimi per mua eshte nje borgj i madhe qe deri sa e kry qmendem.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11522
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 27 Jan 2009, 23:50

Premtimi eshte i shejte,eshte bese,per te cilin shumten e rasteve njerezit kane sakrifikuar.Andaj njeriu duhet tepeshoj mire mendjen para se te premtoj.Po premtove duhesh mbajtur premtimin,ndryshe quhet mos mbajteja e tij pabesi.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Voglushja prej Wed 28 Jan 2009, 22:22

Per mua premtim nuk eshte vetem fjal eshte premtim dhe duhet te mbahet

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Geri prej Wed 28 Jan 2009, 22:35

Premtimi per mua esht dicka qe po e the ate fjal ose po i dhe kujt premtim per ndonji gjo nuk duhet me e shkel esht si bese esht dicka qe duhet ta mbash e jo te japesh premtime te rreme se kot qe i ke dhone

Menimi ime
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga visitor prej Thu 29 Jan 2009, 16:53

Premtimi per mua eshte rren mo iha sa ju kam premtuar une po dalper kafe e sjam dal qy pune e madhe mo 8)

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga visitor prej Sat 14 Feb 2009, 22:53

Fjale koti ne ditet e sotme

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11564
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 15 Feb 2009, 13:21

Premtimi vdic ate dite qe vdic respekti!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 28 Jul 2009, 08:19

per mua Premtimi esht gjithcka ne jet kur premtoi ja e realizoi ja nuk ekzistoi me
per ket arsye nuk premtoi asgje, dhe cfar premtoi e mbaj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 28 Jul 2009, 14:49

then thjesht dhe shkrut
premtiimi esht-qka te pshtysh mos lepish

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10430
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga deti prej Tue 28 Jul 2009, 14:55

Premtimi per mua ka peshen e beses. Duhet matur mire veten para se te premtosh dicka sepse epilogu duhet te jete gjithmone permushja e premtimit. Fatkeqesisht sot ka shume premtime dhe pak realizime.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Disconnect prej Tue 28 Jul 2009, 22:37

Fjale e dhene qe nuk shkelet kurre

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9931
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte nje premtim per ju?

Mesazh nga Arjana prej Tue 15 Jun 2010, 15:58

Cfare eshte nje premtim per ju?
Premtoni vetem kur jeni te sigurte qe do e permbushni ate premtim, apo edhe kur nuk jeni shume te sigurte...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 15 Jun 2010, 16:06

Qe ne lashtesi premtimi ose ndryshe dhenia e fjales eshte cilesuar si dicka e shenjte, sidomos per vendin dhe popullin tone.
Fillimisht premtimet lidheshin ne qendrat kryesore te besimeve fetare te tilla si kisha dhe xhami, ose ne varret e njerezve sepse atehere si edhe sot edhe varret konsideroheshin dicka e shenjte.
Premtimi ne ate kohe, sherbente njekohesisht edhe si nje kontrate e pashkruar, me kalimin e koheve, premtimet sikur filluan te mernin permasa te tjera dhe te ishin me pak te zbatueshme. Dhe ja ku vijme sot, ka njerez qe ruajne vlerat e vetvetes, duke i shkuar deri ne fund premtimeve qe bejne, mundohen te cojne deri ne fund fjalet per te cilat zotohen, por ka edhe njerez te tjere qe fjalen premtim e kane ne maje te gjuhes, dhe e perdorin thjesht si fjale e zakonshme duke mos e vrare mendjen per venien e saj ne praktike.
Une fjalen premtim e perdor rralle, sepse ne pergjithesi tek te tjeret kam vleresuar korrektesine, dhe e tille munohem te jem edhe per vete, por kur premtoj ose kur jap fjalen per dicka mundohem me gjithe forcen time qe ate premtim ta coj deri ne fund
.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11072
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Arjana prej Tue 15 Jun 2010, 20:58

Premtim??
Ne lidhje me dike nje kenaqesi per tu mbajtur
Ne lidhje me vetveten i lodhshem
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Katilja prej Fri 21 Jun 2013, 12:20

dicka e dhen bes..kur e jap premtimin per dicka e mbaj

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte premtimi per ju?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi