» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Shko poshtė

Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 10 Jul 2010, 10:35

Le te shkruajme te gjithe se bashku ne kete teme duke shprehur me anen e fjaleve dashurine qe ndjejme per personim qe duam!


Per Ty!


Nje dite ti erdhe ne jeten time si uragan....te cdo xhest i joti ti ndeze zjarrin ne mendimet e mia...
Syte e tu bene punen tjeter duke ngrohur zemren time...
Megjithe tymin e sketerres qe me verbonte,megjithe muziken e sirenave qe me trulloste,ne syte e tu prej figurine,gjeja dashurine te cilen ti doje te me dhuroje...
Nuk ishte nje histori klasike,nje histori banale sic mund te kisha jetuar deri diku...
Era frynte lehte te floket e tu ,ti ishe ketu si nje pranvere ne rrugen time,si nje diamant i rrezuar nga kutija e tij...
Te vetem ne kete drite,me kishin kapur rrjetat e dashurise,dhe duart tona te shtrenguara qendronin si per te treguar forcen e vertete te dashurise...
Nga dashuria qe ti nxirrje nga syte e tu ,e dija qe qe per kete jete dhe per ate mbas saj ti ishe projekti im i vetem...
E dija qe fluturonim te dy nga i njejti aeroport per nje udhetim te gjate drejt nje lumturie te pafund...
Buzeqeshjet qe ti me dhurove me bene te kuptoja qe ishim bere per te qene te dy ne kete bote te madhe ..
Ne ishim si dy femije ne kete toke,ne folem,ne u ngjitem me njeri tjeterin dhe u prekem te pangopur nga kenaqesija...
Urtesia jote me dha lehtesine,durimi yt me dha besimin,dashuria jote me dha lumturine dhe xhentilesa jote me dha dehjen per jeten...
Prej teje engjelli im munda ti thoja lamtumire te gjithe fantomave qe ishin ne shpirtin tim dhe qe e kishin rrethuar,te gjithe ketyre djajve qe me gerryenin nga brenda...

Dhe keshtu... per dashurine....
.........mbi te gjitha lartesite e kesaj bote duke gerthitur dhe mbi te gjitha muret e kesaj bote do te doja te shkruaja....te kam dashur...te dua dhe do te te dua perjete!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11626
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 10 Jul 2010, 10:37

Nuk mund ti gjej gjithmone fjalet e duhura per te te thene sesa shume te dua..
Ndonjehere per nje mungese kujdesi mbase i shpreh keq ato qe ndjej per ty,mbase ndonjehere bej gjera prej frikes qe kam se mund te te humbas...
Padurimi im me shtyn qe te eci shume me shpejt qe ky fat i mrekullueshem i cile na bashkoj dhe qe na eshte shkruajtur..
Uragani qe po pershkon ne keto momente zemren time me ben qe ndonjehere te harroj betimet e mija..
Karakteri im shume i vendosur dhe i forte mund te te plagose ndonjehere ne thellesine me te thelle te ndjenjave..
Nga xhelozija mund te them fjale te nxituara dhe te bej qe zemra jote te plagoset dhe te nxjerre gjak..
Dashuria qe kam per ty me ben ndonjehere aq te verber saqe nuk mund ti shof dot keto vuajtje qe te shkaktoj..

Nga te gjitha keto fjale qe jane ne opozite me njera tjetren doja vetem qe te dije dobesite e mia dhe qe mbrapa atyre fshihet nje ndjenje teper e madhe qe kam per ty......Dashuria...
Te dua aq shume saqe mund te humbas arsyen..
Per mua ti je dashuria ime eternele...
Bukuria jote e brendshme eshte po aq e bukur sa ajo e jashtme...
Ti je miresia,perkedhelja dhe sinqeriteti...
E pranoj besimin e verber qe kam te ty sepse ti per mua je i vertete...
E di ne fund te vetes qe per moi ti je dashuria e fundit dhe me e bukura e jetes sime....

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11626
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Arjana prej Sat 10 Jul 2010, 15:11

Une .....sot,me date 10.07.2010 ora 3:10, deklaroj se
dashuria ime per ty eshte e sinqerte,e pakushtezuar,e pafund.Do te jem e jotja perjete.Cdo dite e jetes sime ka marre emrin tend.Je arsyeja e
buzeqeshjeve te mia.Nuk ekziston dashuri tjeter si e jona.Askush nuk
duhet sic duhemi ne te dy.
Nuk puthet ashtu sic dime te puthemi vetem ne te dy.
Nuk ndjejne ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.Thone qe dashurite vdesin. Por
dashuria jone eshte krejt ndryshe.
Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
Dua te jem prane teje kur ti te semuresh e te jem une qe te pergatis
cajin e ngrohte,dua te jem cdo mengjes kur ti hap syte dhe cdo mbremje
kur ti i mbyll,dua te jem aty kur te merzitesh nuk e di per cfare e te
me nxjerresh te gjithe nervat qe ke e une sdo merzitem sepse e di qe me
do dhe e di qe pas pak do te me shtrengosh e do te me puthesh,dua te jem
aty kur te te zere shiu ne udhe e une te vij te te marr ne cadren
time,dua te jem aty e te te mbuloj kur te zbulohesh pak,.Dua qe te
ngelet dicka e jona ne ate vend aty ku u ulem per here te pare e u pame
fort ne sy e pa fjale nisem te putheshim,i shprehem dashurine njeri
tjetrit,aty pas 5000 vjetesh dua qe njerezit te thone ne kete vend jane
puthur ...& ... te vetmit qe gjeten dashurine e vertete.Dua te te
shoh flokun tend duke u thinjur nga plakja e moshes.Edhe pse e plakur me
aq force sa te me ngeli do te perqafoj e do te te them te dua dhe pse
mund te vuaj nga mijera semundje,thjesht kur te te them te dua gjithcka
me rigjenerohet.E keto sy qe te pane per gjithe jeten,ne oren e fundit
te jetes time dua qe te vazhdojne serisht te te shohin,sepse nese nuk
arrita te te shoh kur linda dua te te shoh deri ne vdekje.Dua te jesh
aty e te me shtrengosh doren e pas shume vitesh bashke te me thuash te
dua si diten pare,sepse nuk ka rendesi mosha,dashuria nuk plaket
kurre.Dhe gjithcka le te shuhet sepse nuk kam frike nga vdekja nese ti
do jesh aty.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14977
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga stralli prej Wed 22 Sep 2010, 14:05

Ajo i ka vetullat sikur gjysmė hark,
Ajo e ka shtatin sikur njė bajrak,
Ajo i ka buzėt e kuqe si trėndafil,
Ajo e ka zėrin e ėmbėl si njė bilbil. kis
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 22 Sep 2010, 21:58

Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, dashuria nuk eshte xheloze as mendjemadhe, as krenare, as egoiste, as zemerake;dashuria nuk llogarit gabimet; dashuria nuk kenaqet nga e keqja por kenaqet nga e verteta. Dashuria nuk heq dore kurre: besimi, shpresa, durimi jane te pashtershme. Dashuria eshte e perjetshme... Eshte besimi, shpresa dhe dashuria; por nga keto te treja, me e madherishme eshte dashuria.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Naki prej Thu 23 Sep 2010, 16:17

Kle@Love shkruajti:Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, dashuria nuk eshte xheloze as mendjemadhe, as krenare, as egoiste, as zemerake;dashuria nuk llogarit gabimet; dashuria nuk kenaqet nga e keqja por kenaqet nga e verteta. Dashuria nuk heq dore kurre: besimi, shpresa, durimi jane te pashtershme. Dashuria eshte e perjetshme... Eshte besimi, shpresa dhe dashuria; por nga keto te treja, me e madherishme eshte dashuria.
Krejt mire i ke thene me perjashtim te asaj me te kuqe

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 23 Sep 2010, 17:56

Cool Po e dija un qe ti do ta lexoje ore haha edhe prandaj te thashe edhe keto fjale hahaha Cool

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga stralli prej Fri 24 Sep 2010, 13:18

Ajo ėshtė enėgjėlli i jetės sime,qė ma mbush zemrėn plot hare dhe gėzime,ajo ėshtė parajsa dhe ferri vet qė me zjarrin dashuri mė djeg, mė shkrumbon,mė vret!...
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9215
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 03 Oct 2010, 14:23

deklarat: do mbyll me mir se po fola do i bie mas
te vashdoj siq ka vashduar

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12845
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Deklarata dashurie pėr njeriun qė duam!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi