» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse burrat i vrasin gratė?

Shko poshtė

Pėrse burrat i vrasin gratė?

Mesazh nga Arjana prej Thu 22 Jul 2010, 14:42

Janė thuajse kronikė e ditės. Specialitet tipik mashkullor. Kaq i
ngjashėm me atė listė gjellėsh e mezesh qė vihet pėrpara portės sė njė
restauranti dhe ku me tė madhe shkruhet ēfarė kėshillohet sot.
Pak
herė mundohemi tė kuptojmė pėrse ndodh kėshtu?
Ėshtė tragjedi me tė
cilėn njihemi nė aktin e fundit.
Ēfarė fshihet mbrapa pasionit?
Ēfarė
fshihet pas aktit nė pėrgjithėsi?
Jehona e njė paragjykimi tė nisur
nė thellėsi tė kohėve e qė tashmė ėshtė bėrė thuajse rregull,
rėndomėsi, ndaj edhe kėrkojmė njė pėrligjje. Psh, i ritkthehem pasionit.
Mburojė e bėrė shoshė nė kohė, e sikundėr thuhet:
Dielli nuk
mbulohet me shoshė.
Pra. Mbrapa kėtij krimi fshihet diēka tjetėr, ai
ēfarė filozofi anglez Mill (Stjuart)do ta quante “despotizėm shtėpiak."
Atėhere
ndoshta kemi tė bėjmė me sipėroritet mashkullor. E nėse e pranojmė,
duhet tė shikojmė te gruaja njė qenie tė butė, tė bindur, qė di tė mbajė
gojėn kyēur, qė duhet tė gėnjejė vetėm nė ato raste kur duhet tė gjejė
njė shpjegim pėr hematomat(shenjat mavi nė trup, fytyrė,) si psh: “U
vrava te kėmba e krevatit”, “mu pėrplas dera nė fytyrė”, “rashė”...etj
etj, pra duhet tė shohim te gruaja njeriun qė duhet tė ruajė nderin dhe
te e fundit fabrikėn e pjellorisė, ndėrkohė qė hipokizia nuk tė lejon ta
cilėsosh si fabrikė seksi sepse kjo tė tremb ngaqė mendon se diēka e
tillė mund ta shtyjė drejt tradhėtisė. Mbrritur kėtu kemi zgjidhjen:
Vrasjen.
Ps. Vetėm brenda njė muaji nė Itali u vranė 9 femra. Tė
gjitha pėr shkak pasioni. Meshkuj qė nuk e pranonin ndarjen. Krenari e
fyer. Mendoj mė shumė trajtim i femrės si pronė. Sikurse mendoj se pak a
shumė pse jo shumė, vuajmė nga kjo mendėsi edhe ne shqiptarėt.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse burrat i vrasin gratė?

Mesazh nga Arjana prej Thu 22 Jul 2010, 14:44

Nėse vėrtet janė krime pasionale, dmth si katalizator ėshtė dashuria, nė
ē’mėnyrė dhe ēfarė force e kthen kėtė dashuri nė njė urrejtje kaq tė
madhe sa t’i dėshirosh vdekjen tė dashurės, tė fejuarės, gruas?
A ka
qenė vėrtet dashuri?
Apo, thjesht ndihesh i fyer, i prekur si
mashkull, dua tė them nė sedėr.
Mirė. Nėse sedra ėshtė njė vlerėsim
dhe nderim qė i bėn vetes e qė natyrisht askush nuk dėshiron t’ia
prekin, pra, nėse kemi tė bėjmė me diēka tė brendėshme, me njė ekulibėr
shpirtėror dhe mendor qė ekziston vetėm si njė vėshtrim vetvetes, pėrse
ndėshkojmė dikė tjetėr nėse ky tjetri, dmth femra nuk jep asnjė
kontribut nė krijimin e saj?
Ē’rol luan nė kėtė rrėnim?
Do tė
thotė.
Tė fajėsosh, tė shkarkosh dhimbjen e humbjes ose t’ia
ndryshosh thelbin, mė saktė adresėn, pse jo shkakun; duke e kėrkuar
gjetiu sepse kjo tė bėn tė ndihesh burrė, apo thjesht ėshtė mundėsi pėr
tė treguar atė pjesė tė vetes qė as vetė nuk e di se ēfarė fytyre ka!?
Kuriozitet qė paguan shtrenjtė.
Ēfarė ka tė vėrtetė nė gjithė kėtė
shtjellė ndjenjash e mendimesh qė shndėrohen nė urrejtje?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse burrat i vrasin gratė?

Mesazh nga Katilja prej Sat 20 Jul 2013, 12:53

sepse shteti ska ca tbej ose me sakt spo merr masa sado tvogla qofshin qe mos tbejn gabime vrasje e dhun ndaj gruas

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse burrat i vrasin gratė?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 20 Jul 2013, 21:51

 Sepse jan te Cmendur, njerzit normal nuk vrasin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse burrat i vrasin gratė?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi