» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mentaliteti 2010!!!

Shko poshtė

Mentaliteti 2010!!!

Mesazh nga Arjana prej Tue 03 Aug 2010, 19:00

Mbaj mend artikullin e nje gazete qe kam lexuar ne vitin 2007 qe fliste per mentalitetin Shqiptare.Ne ate kohe diskutoheshe virgjeria,qepja,tradhetia etj me shume se cdo gje tjeter.Po mendoja, po pas tre (3) vitesh (qe duhet then se nuk jane shume) cfare ndodh?Ka levizur ndonje gje? Ka ecur ndonje gje perpara?Pergjigjen e mora shume shpejt nga nje email urgjence ( si pilula e urgjences ) nga nje vajze,shoqe neti ne fakt,qe me shkruante se donte pergjigje urgjente se ku mund te qepej pasi ishte zhvirgjeruar.Sigurisht qe nuk denjoj me tu kthej pergjigje ketyre ceshtjeve.Ose do ti them qe kam hapur vete nje rrobaqepsi.HAJDENI SE JU QEP UNE !Duke len menjane kete sepse ulet shume niveli i bisedes me kete teme,doja te thosha se jo shume gjera kane ndryshuar.Ne ato familjet patriarkale dhe me prinder injorante vazhdon diktati,vazhdon te prodhohet brezi tjeter i injoranteve te rinj.Seksualisht injorante!Shume injorante, kjo esht fjala kyce ne kete artikull.Nuk duhet te ofendohet njeri sepse keshtu jemi.E fus dhe veten pa problem fare.Nuk ju duket injorance qe per nje gei qe deklarohet ne nje program televiziv ne Shqiperi te ngrihen ne proteste disa njerez qe skane uje te lahen,drita te shohin televizor ( te informohen ),qe skane gjera minimale qe duhet te kene,nderkohe qe protestojne per nje njeri te pavarur,qe ben cte doje me lirine e vete seksuale sepse jemi ne demokraci ( jo per ata qe nuk e din cdo te thote kjo fjale ).Seshte injorance kjo? Po qe te ngrihen ambasada e deri tek HILARI KLINTON per ta mbrojtur pastaj ( nga ne barbaret )! Kishin frike per sigurine e tij.Sa turp!Akoma duhet te na vijne te huaj te na bejne trajnime per seksin.Kam qene vete ne nje trajnim para ca kohesh,ku doktoresha shqiptare qe supozohej te na trajnonte ne per teknikat me te avancuara te mbrojtjes nga SST-te (semundjet seksualikisht te transmetueshme),per planifikimin familjar etj...na thoshte se duhej te nderronim pecetat nese na beheshin pis,se cikli zgjat 28 dite!Shume keq,skemi ku shkojme ne keshtu.Akoma ne shqiperi femrat trajtohen si dele ( disa dhe e pelqejne kete menyre trajtimi sepse jane injorante dhe nuk dine qe ka tjeter ) , edhe pse trumbetohet e kunderta.Ndoshta tingelloj pak e ashper.....ndoshta eshte....sepse jam!Me vjen shum keq per ata qe nuk munden dhe duan te shkollohen,por nuk ua fal atyre qe kane mundesi dhe nuk e bejne.Me vjen keq per ata shqiptaret qe kan ngelur mbrapa ne kohe ne pamje dhe ne mendime ne 2010-n.

Mjafton ky shkrim nga une,pres komentet tuaja te dashur anetare....
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14884
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mentaliteti 2010!!!

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 03 Aug 2010, 20:46

Mentaliteti i 2010 ju ka ikur mendja rinise me mentalitetin e sotem vallai

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mentaliteti 2010!!!

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 03 Aug 2010, 21:44

mentaliteti 2010 perfekt eshte

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12752
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mentaliteti 2010!!!

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Jul 2013, 11:46

lol vetem kur te kete rini dmth atehere ndoshta ndryshon pak por sa te jene akoma te vjetrit do jete njesoj 

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7099
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mentaliteti 2010!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi