» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


LETĖR E FUNDIT

Shko poshtė

LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Vizitor prej Mon 16 Jul 2007, 11:18

LETĖR E FUNDIT

Sikur Allahu tė haronte qė unė jam vetėm njė kukull kėrpash, dhe tė mė dhuronte njė pjesė tė jetės, ėshtė e mundur qė unė nuk do tė thoja tė gjitha ēfarė mendoj, por padyshim do tė mendoj se ēfarė them.
Gjėrat do ti vlerėsoja, jo sipas asaj qė vlejnė, por sipas asaj ēka vlejnė. Do tė flija mė pak, ėndėrroja mė shumė, kam kuptuar se pėr ēdo minutė tė cilin e kalojmė me sy tė mbyllur humbasim gjashtėdhjetė sekonda dritė. Do tė ecja kur tė tjerėt ndalen, do tė zgjohesha gjersa tė tjerėt flenė. Do tė dėgjoja kur tė tjerėt flasin, dhe se si do tė kėnaqesha me akulloren nga ēokollata.
Sikur Allahu tė mė falte pjesėn e jetės, do tė vishesha thjeshtė, do tė eksponoja gjoksin diellit, duke e lėrė tė hapur jo vetėm trupin por edhe shpirtin. Allahu im, sikur tė kisha fat, do tė shkruaja urrejtjen time nė akull, dhe do prisja tė nxej dielli. Do tė pikturoja me ėndrrėn e Van Gogut nė yjet njė poemė tė Banedetijevit, e seredanėn e Seratit do e falja mė ēastin e agut tė mėngjesit.
Me lot do i ujisja lulet, qė ta ndiej dhembjen nga thera e tyre, dhe puthjen e zjarrtė tė petaleve tė tyre... Allahu im, sikur ta kisha njė pjesė tė jetės... Nuk do e lėshoja tė kaloj asnjė ditė e vetme, e tė mos u them njerėzve tė cilat i dua, qė i dua.
Do ta bindesha ēdo grua dhe ēdo njeri qė mė jenė shumė tė dashur, do tė jetoja i dashuruar nė dashuri. Do tė u tregoja njerėzve sa gabojnė kur mendojnė qė tė ndėrprenė tė dashurohen kur mplaken, e nuk dinė qė janė mplakur e ndėrprenė tė dashurohen. Fėmijėve do tu dhuroja krahėt, mirėpo, do i lėshoja qė vetė tė mėsojnė tė fluturojnė. Pleqtė do i mėsoja se vdekja nuk vije me pleqėrinė por me harresėn. Aq shumė kam mėsuar nga ju, njerėz...
Kam mėsuar se e tėrė bota ka mėsuar tė jetoj nė maje tė malit, duke mos ditur se ajo ėshtė fati i vėrtetė nė mėnyrėn e ngadhėnjimit tė shėkėmbijėve. Kam kuptuar se kur fėmiu i tek posa lindur shtrėngon me dorėn e tij tė vogėl, pėr herė tė parė, gishtin e babit tė vet, qė e ka kapur pėrgjithmonė. Kam kuptuar se njeriu ka tė drejtė ta shikoj tjetrin nga lartėsia vetėm atėherė kur ka nevojė tė drejtohet.
Aq shumė kam mundur tė mėsoj nga ju, edhe meqenėse nga ajo nuk do tė kem ndonjė ndihmė tė madhe, nga se kur do tė mė vendosin nė varrin tim, mjerisht atėherė unė do tė filloj tė vdes.


STINĖT E JETĖS

Sa e kėndshme sa dhembshme
Mė ėshtė kjo jetė
Tamam kur mė duket se linda – ajo iku
Mi la vragė rrudhat nė fytyrėn e zbehtė
Nėpėr vetullat e zbardhura
Shikimi mė ėshtė mbėshtjell nė zbrazėti
Terri si demon mė endet nė shpirt
Engjėjt numėrojnė vepra tė bėra

Jetova apo tani linda?
Pėrgatitja pėr vdekje vije vetė
Te gabzherri ėshtė ndalur e pret
Ėshtė zbathur pėr tė ecur nėpėr shpirt
E shpirti do tė kalėroj nėpėr mileniume...


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga bovari prej Thu 16 Aug 2007, 02:26

per mua me e rendesishme ishte:
une dhe ti
ja po iki tani nga jeta jote....ēdo gje mori fund ne jeten time....Siē te thash rrjeshtat e e fundit jane keto...Mbas kesaj dite nuk do te shqetesohesh me...qe nga dita qe u njohem shkruajta disa rrjeshta po nuk eshte e mundur ti shkruaj pasi nuk do i lexosh...Sado qe te shkruaj e di qe fjalet nuk do te shterojne dhe per ty nuk do te kene kuptim prandaj keto po ti ēoj ty e te tjerat po i hedh ne zjarr.Pasi per ty nuk kane asnje kuptim por mua do me piko shpirti gjak sa here ti lexoj...me duket se une mundohesha te risja nje fidan te thare duke e ujitur por edhe une u thava me te bashke.....ama perseri mesova shume gjera...edhe pse bera shume luftra perseri them ja vlejti te te dashuroja..
Tani nuk e di a rilinda apo vazhdoj rrugen duke lene pas nje dashuri per tu kthyer nje dite e ta shoh ate dashuri ne sy e ta pyes se a mundi te me harroje,ku i dihet mbase do me kete hedhur ne thesin me pluhur te kujteses apo do me perqafoje e te shtiret duke mbrojtur veten dhe ankuar per mallin dhe vetmine qe shkaktova e une do bej siē beri me mua diten kur me la vetem.Do hesht dhe pa fajsuar do degjoj perallat e saj e pas siē me la ne mes te rruges por duke i thene:
Kur une kisha fuqi te te mbaja me te mirat dhe keqijat zgjodhe emrin dhe mendjemadhesine me le ne rruge epo tani une nuk kam fuqi te te mbaj edhe pse ti po lutesh...
Sot po rilind sepse per ta pare kete dashuri me duhet te ritem pak dhe tani ate do bej se nje dite dua vertet te ballafaqohem me dashurine e ti them qe nuk e braktisa une po ajo u terhoq e para nga une....
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12099
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Naki prej Thu 16 Aug 2007, 19:30

..... mos u ngutni me letrat e fundit jepni pak kohe vetes dhe mendoni... njeriu eshte nga mishi dhe eshtrat jo sistem teknologjik te programohet ashtu si e do marresi i letrave ose derguesi. Ngutia eshte plaga me e rende andaj jepi besim dhe beje te besoj dashurin se nese ngutesh dhe nuk beso duhet letra e fundit.....

Mos u ngutni te shkruani mendoni analizoni e pastaj veproni.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu 16 Aug 2007, 23:24, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga bovari prej Thu 16 Aug 2007, 21:22

vella se pari te them qe ate qe kam postuar e kam perkthyer nga nje site ku shkruhej mbi ndarjen.Dhe ne ditet e tjera do mundohem te perkthej edhe te tjera nese gjej kohe.Po une kam mendimin se nese njeriu arin te mer lapsin per letren e fundit i ka analizuar mire gjendjen dhe statusin ku ndodhet dhe perseri sipas mendimit tim mendoj se i ka kaluar kufijte e dashurise dhimbja qe i eshte shkaktuar...
Asnje nga lumturia nuk ndermer nje veprim te tille.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12099
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 09:44

Ndarja

Shpirti me thyhet kur shof ate shikim
syte flasin vete per ndjenjen qe ke ne shpirt
Lotet ne sy s'te jane thare,
i fsheh per te mos i pare
erdhi koha per tu ndare....
Per tu ndare


Duro zemer ti mos qaj
me jep force qe lotet
do ti mbaj
me puth me flit ngadale
sic di zemer vetem ti

Ndarja eshte shume e rende
vret zemren dhe ha ndonje shpirt.

Jane vargjet e nje kenge rrjeshtat e mesiperm ndersa ate qe dua ti shtoj une do te ishte:

Ndoshta do ishte me mire
te mos ishim takuar
sepse tash nuk do vuanim
per tu harruar.

Asnje rrjesht me teper
nuk do mund te pershkruante
ate qe ndiej ne keto momente.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga deti prej Fri 17 Aug 2007, 10:23

Para shume vitesh ndodhi nje ndarje e nje mikes time me te dashurin. Fajtor i ndarjes ishte ai. E beri per nje tjeter, aspak me te bukur, aspak me te mencur, ishte nje imponim.
Une nga kendveshtrimi im, nga dhembshuria qe ndjeja per miken, shkrova kete poezi e cila mbase edhe lidhet me temen.

NJĖ FIJE SHPRESĖ

Mbeta nė vetmi
E humbur n’mendime
Portrein t’a mbaj nė gji
Mi zgjon t’shkuarat kujtime.

Nė pasqyrė shikoj veten
Pyes e hutuar
Dua ta di t’vėrtetėn
Vallė ku kam gabuar?

Dikur sytė plot jetė
I doje me zemėr
E tash je humbė, ke tretė
Ke mbetė vetėm emėr.

Mbi faqet me ēuka
Tash loti e puthė lotin
Turpshėm rrokullisen
Pikojnė e njomin tokėn.

Nga buzėt e bėra shkrum
Nektari rinor tretet
Nė zemrėn e thyer
Njė fije shpresė mbetet.

Se njė ditė do tė kthehesh
Vetėm kaq mė thuaj
Pėr hirė tė dashurisė
Mos mė le tė vuaj.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 10:45

Kur ne nje dashuri vjen ndarja mos fajso askend, por vetem thuaj faleminderit,qe me fale jete nga jeta jote.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga deti prej Fri 17 Aug 2007, 11:05

Arla, une do e thoja keshtu:

Kur nje dashuri shkon mire thuaj - faleminderit qe po me jep jete nga jeta jote ashtu sic po te jap dhe une nga jeta ime.

Kur ne dashuri vjen ndarja, edhe ajo jete qe te eshte dhuruar, sado qe e mire te kete qene, e humb kuptimin. Andaj do thoja: me vjen keq per kohen e humbur me ty se jeta qe me fale nga jeta e jote nuk ishte jete.

Gjithmone ekziston shkaku para pasojes, andaj permenda me larte fajin (ose se paku ashtu mendoja para me se 25 vitesh).
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 Aug 2007, 11:34

Deti, shume mire e ke thene, por mos harro ate cka ke jetuar, dhe beji pyetje vetes,se kush te beri te ndihesh dashuri,Kush yjet i mblodhi dhe naten ta ndricoi?
Kaloi rreziqe dhe sakrifikoi qe jete ti falte jetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga bovari prej Fri 17 Aug 2007, 12:41

Deti: me duket se shoku yt nuk paska desh ta ēoje deri ne fund dashurine po e ka pas filluar per ta mbajtur ne rezerv sepse nuk ka asnje lloj imponimi tja ndryshoj jeten njeriut ne boten e ndjenjave.Veshtirsi ka po nuk ka ndarje te imponuar por ka provokime per ndarje qe behen nga mashkulli apo femra duke bere gabime qe do i paguaj lidhja.Une jam e mendimit qe ne ndarje njera pala ka luajtur me hile.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12099
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga deti prej Fri 17 Aug 2007, 13:25

Bovari, nje sqarim ngase nuk e ke kuptuar si duhet.
Ai nuk ishte shoku im.
Ajo ishte mikja ime, bile edhe me shume sepse ishte mbesa ime.
Ndarja ishte imponim ngase nje tjeter femer ngeli shtatezene me ate dhe gjerat ishin te kryera tani. Pra ky ishte nje provokim i madh per ndarje.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga bovari prej Fri 17 Aug 2007, 14:16

deti eshte mosrespektimi i vetvetes se mashkullit dhe nje njeri qe nuk respekton veten nuk mund te respektoj te tjeret dhe te njohi dashurine.por paska qen edhe nje tip si ata tipa qe kur njeri u tregon henen me gisht ai nuk shikon henen po gishtin.pra shume mendje lehte qe paska ngel shtatzane nje femer jasht lidhjes martesore me te.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12099
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Naki prej Fri 17 Aug 2007, 17:01

Po perse kaq me nxitim. Kam nje pyetje gjenerale.
- A jeni ju ne gjendje te shkruani nje leter te fundit me kaq nxitim?
Nese Po - arsyeto si?
Nese Jo - perse kjo rremuje?

Citat: Ne romain e Dashur Pritme... thote keshtu: "une dhe ti e dashur i takojme dy botave krejt te ndryshme por jemi nje pol magnetik me kahje te kunderta..."

Pyetja: Polet e kunderta magnetike siaps ligjit te fizikes cilin kan veprimin perfundimtar?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga bovari prej Sat 18 Aug 2007, 00:23

Vella une per vete nuk e shkruaja kurre nje leter te fundit dhe as kam per ta bere se kur vije pika e fundit personi qe ke para ka aritur ne nje pike qe nuk ja vle ti shkrush leter e ta ulish veten me shume.
Valla persa i perket fizikes ta them une se veprimi perfundimtar eshte terheqje por nese ka shtrese pluhuri sipas rregullave te fizikes ulet shpejtesia por perfundimi nuk ndryshon(shpejtesia ulet po kete luhatje e ndjejn aparatuar te vecanta)
Ma shkurt "Ai qe dashuron, Dashuron vertet e nuk meret me dogma dhe luan rolin e viktimes!) Mjaft me shtirjet po thoni troē ēa mendoni mbi kete teme kur fluksi i gjakut dergon oksigjen ne tru.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12099
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Nov 2007, 02:39

Po them vetem vargjet e fundit te nje letre qe kam shkruar per dike qe e doja shume:

"...te ndjej edhe ne eshtra!"
...Sad
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Naki prej Sat 24 Nov 2007, 12:47

Sad Sad Sad po po e mora letren kotelja Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Nov 2007, 13:31

O Naki nuk ishte per ty me Very Happy ... kis danc
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Sun 02 Dec 2007, 21:15

pse nuk na i thua edhe ato vargjet e tjera kotele mbase e gjejme cili ta ka thene

Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Thu 06 Dec 2007, 08:31

flm naki per letren se e lexova bukur e kishe shkruar vlla pirat


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Vizitor prej Thu 13 Dec 2007, 08:11

I dashuri im!
Ti je gjithēka pėr mua, ti je kuptimi i ekzistencės sime, ti je universi im personal, o dashuria mė e madhe e jetės sime! Falė teje mund t'i shpėtoj gjithēkaje dhe gjithkujt nė kėtė botė. Ti mė bėn tė jem e lirė si njė zog nė pafundėsinė e qiejve. Nė krahėt e tua unė ndihem mbretėreshė e vetvetes dhe e ēdo gjėje tjetėr nė botė.
Mė kujtohen ato ditėt e mėrzitshme kur pėr ēdo njeri asgjė s'ka kuptim, por pėr mua po. Mjafton vetėm njė shkendije dhe me ty nė zemėr, mund tė shkoj kudo madje edhe mė tė errėtėn skutė tė imagjinatės. Dhe magjia fillon: fjalėt rrjedhin si uji i burimit dhe unė i kaloj muret e dhomės sime sepse nuk mund tė marr dot frymė. Shkoj, por ku tė shkoj? Shkoj nė ato vende qė njerėzit thjesht i pėrmendin dhe s' guxojnė tė mendojnė pėr tė shkuar ndonjėherė, por me fjalė mund tė kapėrcesh oqeane tė tėrė, mund tė fluturosh mbi majat e alpeve, mund tė notosh nė oqeanin e rėrtė tė Saharasė. Megjithėse ē'janė kėto nė krahasim me tė vajturit pėr vizitė nė Parajsė, nė Ferr, nė Purgator, madje edhe nė Olimp.Sapo po filloja tė shkruaja rreshtat e para tė vizitave tė mia ose tė ēdo gjėje tjetėr, ti fillon dhe mė pushton tė tėrėn. Shpirti im dhe ti bėhemi njė. Pas ēdo fjale, emocionet janė tė forta dhe sa mė tė bukura tė jenė gjėrat qė shkruaj, dridhjet mė fillojnė edhe mė tė forta dhe zemra mė rreh gjithmonė e mė shpesh, si njė tambur. Mendja ime s' ėshtė mė nė kėtė univers, por kalon nė njė pėrmasė tjetėr. Nė njė pėrmasė, qė vetėm ata qė e kanė pasionin pėr tė shkruar mund tė shkojnė, prandaj kjo pėrmasė ėshtė akoma njė vend i virgjėr.
Ja pėrse shkruaj dhe tė dashuroj, o pasioni im, qė tė ndjej kėto emocione dhe tė vizitoj atė pėrmasė. Ti s' do tė vdesėsh kurrė brenda meje sepse asnjė nė botė nuk e ka aftėsinė pėr tė tė ndarė ty nga unė. Ti je pjesė e imja. Mė pėrket dhe tė pėrkas. Pėrjetėsisht do tė rilindesh si njė Feniks, pas ēdo gjėje tė shkruar prej meje. Ekzistenca jote ėshtė fryma qė mė mban gjallė. Mos mė braktis kurrė! Tė dua!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 08:28

i dashuri im te pershendes me gjith love
ti nuk e di se sa shum te dua edhe sa shum me mungon
nuk kalon 5 minuta pa te kujtuar gjdoher mendja veq tek ti me rri po sa shum mall kam per ty ndoshta as ti nuk beson por shpresoi qe koha te shkoi sa me shpejt e te jemi te bashkuar se love po me qan kur ste kam afer te dua edhe te dashuroi gjithmon keshtu kam me pas ket dashuri me ty deri ne vdekje me shum mall e zemer hidhur te perqafoi shum deri sa te bashkohemi ishalla shkon koha sa me shpejt e nuk vuajm per njeri -tjetrin te duaaaaaaaa pa mas te puthiiiiiiiiiiiiiiiiii shum kis love


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Naki prej Thu 13 Dec 2007, 11:39

Sad Sad Sad Sad Sad Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 12:13

naki vlla te brengosi letra ime edhe une po qaj per bes Sad Sad Sad Sad Sad Sad me gjith love e jo me fjal


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 12:33

pse syri im i bukur
tek ti qendron
pse mendja ime e fresket
tek e jotja fluturon
sepse love ime te do shum kis Sad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Guest prej Thu 13 Dec 2007, 12:37

hapi syt e mos i mbyll
une jam qiell e ti je yll
kur ti qesh
une jam ze
mos mendo se kurr nuk te le
kur ti qan une jam lot
nuk te nderroi love me askend ne bot kis Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: LETĖR E FUNDIT

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi