» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa i shendetshem asht ushqimi qe blehet sot ne supermarkete

Shko poshtė

Sa i shendetshem asht ushqimi qe blehet sot ne supermarkete

Mesazh nga Jeta Love prej Sun 19 Sep 2010, 23:54

Duke u nisur nga ushqimi i konzervuar: mishi, turshia, legjet, embelsirat...
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8932
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa i shendetshem asht ushqimi qe blehet sot ne supermarkete

Mesazh nga Naki prej Mon 20 Sep 2010, 01:45

Ah, moj motra ime me shkoi lengu nga goja kur permende turshit. mezi prisja kur kthehesha nga shkolla te mirrja nje buke pogaqe dhe nje pjate longe djeges e speca te mbushur qe i bente nena ime...
Asgje nuk e zavendson ate natyralen dhe konservimet e nenave tona. E qe besa pa asnje pike marre dhe dyshimi e them se grat e sodit nuk dine te bejne ato turshi si dikur. Sot cdo gje po helmohet para se po konzervohet me acide te ndryshme e barna e cka jo.
te kthehem ne teme. Sot keto qe i blejme nepr supermarkete jane vetem helme motra ime mbush barkun helm dhe pa asnje shije.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa i shendetshem asht ushqimi qe blehet sot ne supermarkete

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 21 Sep 2010, 01:21

Pershendetje Naki,
Ne fakt ashtu asht si thua ti por porblemi asht se kur del diqka ne treg ne shqiptaret kemi deshir me nje her me ble dhe per provu ...
Sa i perket turshive perpara jan ken me uj krip e ufull ndersa sot ka lloj lloj konservansa qe i mbajn nga pamja e jaste te bukra... por fatkeqsisht gjitha ato femra/nena qe i perdorin nuk e din se qka bejn ato produkte kimike ne organizmin e njeriut!

Sa i perket mishrave as gje nuk asht e sigurt se qka po blen as ne vendet europjane se le ne kosovė! Mnyra me e sigurt sot ka mbet te shkojsh nje dit pazari ku e shef qe prehet lopa aty per aty dhe blen aq sa ke nevoj dhe se paku kur shkon ne shpi e han ata mish pa friken se do te smuhesh (te pjekur natyrisht Very Happy )

Sa i perket embelsirave asht prap nje rrezik si pershembull Tortet qe i shef ne supermarkete ne kosovė, isha ne pushim dhe patem nje dilindje ku isha e ftuar dhe tortja ishte e bler dhe ajo shllagi qe ishte siper dhe brenda nuk kishte shije fare nuk e disha se qka asht i perzier aty! aty ishte vetem produkt kimik!!!

Sa i perket lengjeve, ato kan produkte kimike konzervuse te cilat mund te jen kancerogjene ne shumten e rasteve, lengjet kan uj, konservante, pak leng frutqsh, arome frutesh, ngjyre...

avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8932
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa i shendetshem asht ushqimi qe blehet sot ne supermarkete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi