» Cila ėshtė miqėsia sot?
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Geri (7161)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
lolita (6766)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Annika (6751)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Interesant (4173)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Arjana (3724)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
albi (3377)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 
Adisa (3282)
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_lcapCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Voting_barCfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Vote_rcap 


Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Oct 2010, 01:18

Arjana nuk po leshohem ne detaje dhe shkrime kot fare. Cdonjeri mund te jep mendime nga me te ndryshmet. Per mua ka burre te mirfillt dhe te vertete. Burrit te mirfillt soe te vertete i duhen dy gjera per te merituar kete post e ato jane: Rreziku dhe Loja

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 01:19

S'ka BuRRa me 2 RR !
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Oct 2010, 01:23

Bleta shkruajti:S'ka BuRRa me 2 RR !
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 i ka shkel RRota e historise dhe epoka e demokracise Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 15 Oct 2010, 01:26

Ka Ka bleta nuk i therritet Burrit bure ai bure qe thirret bure nuk eshte bure vallai Burre me plot gojen

mundem te them ska sot burreri sot se burre me dy rr ka Blete
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18549
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 01:47

Kle@Love shkruajti:Ka Ka bleta nuk i therritet Burrit bure ai bure qe thirret bure nuk eshte bure vallai Burre me plot gojen

mundem te them ska sot burreri sot se burre me dy rr ka Blete


Vallahin Kle@Love.. Une si Bleta nuk njohe Burra shume! Ose hiē pak shume pak. Nje burre me Burreri ai eshte Babi ime! Deri me tani s'kam njohur une nje Burre qe mundem me then BuRR me dy RR e me Burreri te nje Burrit Smile
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 15 Oct 2010, 01:58

Nje burre qe nuk mban gruan e keqe nuk eshte burre

Domethene Bleta sipas teje nuk paska burre apo jam gabim une Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18549
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 02:13

Kle@Love shkruajti:Nje burre qe nuk mban gruan e keqe nuk eshte burre

Domethene Bleta sipas teje nuk paska burre apo jam gabim une Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837


Burri te bene Zonje burri te Bene Toje! Thojn n'Kosove Kle@Love

Ka ka Burra po me 1 Rr Very Happy edhe ketu po Flasim ne per Burrerin e nje Burrit..
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Oct 2010, 02:28

"Burrat" jan dek moti e nderuara Klea dhe Bleta.
Burrerija mbaron atehere kur ta rrokin grat dunjan neper duar. Kane perfunduar koherat e Kanunit te Lek Dugagjinit. Koha ndryshon e edhe ne ndryshojme po ecim me kohen barazi ne cdo shtepi ndaq na quani e shkruni me nje Rr apo me 2 RR.
Une i gjinis se kundert nga ju mund te them vetem nje. I dua te gjitha femrat qe nuk me deshirojne te tille cfare jam dhe i deshiroj te gjitha femrat qe me done te tille cfare nuk jam. Pak e mbeshtjellur kjo mesele po skam cka ju bej analizone pak lodhne trurin. Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 02:37

Naki shkruajti:"Burrat" jan dek moti e nderuara Klea dhe Bleta.
Burrerija mbaron atehere kur ta rrokin grat dunjan neper duar. Kane perfunduar koherat e Kanunit te Lek Dugagjinit. Koha ndryshon e edhe ne ndryshojme po ecim me kohen barazi ne cdo shtepi ndaq na quani e shkruni me nje Rr apo me 2 RR.
Une i gjinis se kundert nga ju mund te them vetem nje. I dua te gjitha femrat qe nuk me deshirojne te tille cfare jam dhe i deshiroj te gjitha femrat qe me done te tille cfare nuk jam. Pak e mbeshtjellur kjo mesele po skam cka ju bej analizone pak lodhne trurin. Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400

I dua te gjitha femrat qe nuk me deshirojne te tille cfare jam dhe i deshiroj te gjitha femrat qe me done te tille cfare nuk jam. Pak Une Arrita me kuptu kete!

Une Personalisht e shohe nje Burr me Burreri te madhe,, Kur ai e ka Karakterin te pa Lekundeshem.. kur e perdor logjiken ku do qoft dhe me ken do qofte.
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Fri 15 Oct 2010, 02:41

Bleta nuk e kuptove mire meselen Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
E futa ne thojza " Burrat" ndersa ne fillim te temes thashe burrnija e nje burri bazohet ne dy faktor: rreziku dhe loja Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 153703
Ti me thuaj ku e pe ate " burre me burreri te madhe " ?

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 03:20

Naki shkruajti:Bleta nuk e kuptove mire meselen Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
E futa ne thojza " Burrat" ndersa ne fillim te temes thashe burrnija e nje burri bazohet ne dy faktor: rreziku dhe loja Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 153703
Ti me thuaj ku e pe ate " burre me burreri te madhe " ?


Te baba jeme ( Jam shpreh tamam dialektin qe e perdori n'shtepi ) e kam pa ate Burreri te madhe... Naki Shpjegomi mua dy Faktort Rreziku dhe Loja,,, qe po u bazoka nje Burre me burreri .
A Po ndoshta e kenin menduar Rrezikun , qe te Rrezikon per me Tradhetu gruan e ti... te kthehet ne Shtepi duke e luajtir Lojen kinse ka qene me ''Haverat'' per Caffe Very Happy Keta dy faktor e bejen nje mashkull me Burreri fest
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 16 Oct 2010, 16:23

Mbase ne termin burreri e kemi keqkuptuar sepse kemi quajtur burre nje njeri te vrazhde, te ashper, te pashpirte ne nje fare menyre, por kemi harruar se termin burre nuk e meriton nje njeri i tille, por nje njeri qe di se ku duhet perdorur forca e fjales dhe ku duhet perdorur forca e arsyes, ku duhet rezikuar dhe ku duhet terhequr sepse edhe terheqja ne nje fare menyre, ne situata te vecanta eshte triumf i fshehur.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 12080
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Adonisi prej Mon 18 Oct 2010, 17:45

Qendrimi dhe maturia ne fjale. Nje burre i vertete nuk flet dhe nuk vepron dicka ne ate menyre qe menjehere te thote " me fal...". Por mendon perpara se te flet apo vepron dhe ne cdo rast mban qendrim te prere ne menyre qe mos t'u jap rast te tjereve ta neperkembin fjalen apo vepren e tij.
Perveq se duhet te dij cka te flet dhe te veproj, gjithashtu duhet te kete qendrim dhe te jete sa me bindes.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
Adonisi
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 12465
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 17:52

Bleta shkruajti:
Naki shkruajti:Bleta nuk e kuptove mire meselen Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
E futa ne thojza " Burrat" ndersa ne fillim te temes thashe burrnija e nje burri bazohet ne dy faktor: rreziku dhe loja Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 153703
Ti me thuaj ku e pe ate " burre me burreri te madhe " ?


Te baba jeme ( Jam shpreh tamam dialektin qe e perdori n'shtepi ) e kam pa ate Burreri te madhe... Naki Shpjegomi mua dy Faktort Rreziku dhe Loja,,, qe po u bazoka nje Burre me burreri .
A Po ndoshta e kenin menduar Rrezikun , qe te Rrezikon per me Tradhetu gruan e ti... te kthehet ne Shtepi duke e luajtir Lojen kinse ka qene me ''Haverat'' per Caffe Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Keta dy faktor e bejen nje mashkull me Burreri Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400
Nuk thone kot femra ka floket e gjata por mendimet e ngutshme dhe te shkurta. Jo nuk ka te bej aspak asnjeri faktor me kete qe thua.
Lexo edhe njehere mire fjalin dhe kupto ne mes rreshtave .... po e citoj: burrnija e nje burri bazohet ne dy faktor... rreziku dhe loja nese nuk mund ta dehsifrosh ta jap pergjigjen pa merak

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 18:03

More ju thoni qka te doni... Koken ma hiqni , po mendimin s'ma ndrroni dot Very Happy s'ka Burreri dhe PIK . Smile Anen tjeter Naki, ne cka bazoheni ju qe une jam Femer?? qe me thoni Flokt e gjata e mendimet e ngushta a ke Fakte ??? JO fest Blete Femer , Blete Mashkull quhen dy gjinit Blete e jo Bletan Neutral Neutral
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 18:07

Bleta shkruajti:More ju thoni qka te doni... Koken ma hiqni , po mendimin s'ma ndrroni dot Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 s'ka Burreri dhe PIK . Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 213721 Anen tjeter Naki, ne cka bazoheni ju qe une jam Femer?? qe me thoni Flokt e gjata e mendimet e ngushta a ke Fakte ??? JO Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400 Blete Femer , Blete Mashkull quhen dy gjinit Blete e jo Bletan Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107
Pikerisht ketu e dhe pergjigjen ne faktorin e dyte - Loja Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107
A ke nevoje te pergjigjem dhe per faktorin e pare Rreziku Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 441107

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 19:09

Si Shpirteluftarak qe jam... Lojen e beje qe ne Fund une te Triumfoj.... Loja luhet pa Hile Smile Perderi sa per juve rreziku eshte 99% Jam e bindur qe po e dini se cfar po dua te them me kete . fest T'i mbesim besnik temes,,, Une nuk po flas invidualisht per Burrerin.. por me shume jam bazu ne Burrerin e Burreshetasve qe neve na qeverisin... Kur ai del e ben Premtime bla bla bla bla Burreria bazohet ne vepera dhe ne qendrim.. burreror edhe nese vetem 40% te meshkujve shqipetar jan si Burreshtetas tone ateher une them qe 100% Burreri s'ka
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 19:41

Bleta shkruajti:Si Shpirteluftarak qe jam... Lojen e beje qe ne Fund une te Triumfoj.... Loja luhet pa Hile Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 213721 Perderi sa per juve rreziku eshte 99% Jam e bindur qe po e dini se cfar po dua te them me kete . Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400 T'i mbesim besnik temes,,,
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Nuk e mohoj si shpirt luftarak qe je por lojen e humbe qe ne fillim me mp e pare por siq te thashe pak rendesi ka... prandaj dhe zgjodha keta dy faktoret qe thashe cka e bejne nje burre te kete burreri rreziku dhe loja Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 . Shifrat mund ti kesh gabim. Ne jemi mesuar ti vleresojme njerezit dhe burrerit e tyre sipas vetes dhe ne qofte se ua shofim atyre me lehtesi te metat atehere i gykojme ata ashper kur nuk i pershtaten lojes.... kete nuk e thote nje burre por e ka thene.....{Balzaku} Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 20:10

Une nuk shofe kurfar Humbje per Mp... Mos e harroni nje gje qe thot Populli Femera e ka fute Dreqin ne Shishe fest Vetebesimi i Tepruar shpesh here eshte udhe e Gabuar qe e zgjedhim,,, dhe kjo udhe na qone drejte e ne Humner... dhe Miju eshte shume i Vogel por ndonje here e ka sherrin shume t'madhe Smile Dhe nese ju keni marr shembuj nga Mp.. Rreziku dhe Loja .Kjo eshte gjeja me e Lehte per t'i dhene Vule nje Burrerie te nje Burri.. Naki, Gure gure behet Mure une jam n'Forum qe 2 jave dhe rezervat e mia nuk i shfrytezoj qe ne Start Very Happy fest Nejse Naki, i kam degju plakat qe thojn Per inati te res me vdekt Djali Neutral Neutral Neutral
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 20:16

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Prap po ngaterron gjerat nuk shenova une MP... Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 por thashe ne mesazhin e pare Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
Nuk e mohoj qe femra e ka fut dreqin ne shishe por nuk eshte vazhduar se populli se ka thene te plote fjalen.... se shishes per here te dyte kapakun ja ka mbylle mashkulli ( nuk di cfar burrerie ka pas ai mashkull Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 ). I mbesim besnik temes ishte citati me larte nuk te kercnova as ofendova me duket gje dhe kam nje lloj pyetje te vogel athua vetem une si "burre" duhet te replikoj ne kete teme Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 ?

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 21:59

e Para MP Njehet si Mesazh Privat... dhe Absulut nuk pajtohem qe incialet MP dmth mesash i pare Smile e Dyta nuk jam Zedhence e Burrave te Forumit , pse nuk Replikojn... Ndoshta keta Burrat ne forum qe jan.. mendojn me mire eshte te Mbatet burreria mese Dy burrva, e jo mes Mashkull Femer !! Ndersa populli ka then Femera e ka fute dreqin ne Shishe . Por meshkujt si meshkuj kan sajuar fjal te ketilla... si pas Konvenimit te tyre... Smile Sepse cdo here kan humbur ne Betejat mes nje femere dhe nje Mashkulli . Se femera cdo here bene loje te Rrezikshme fest T'uj e pase parasysh qe Burreria nuk mbatet ne keta dy faktor Loje dhe Rrezike Very Happy Very Happy
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 22:36

Zonjushe, zonje apo zoteri pak ka rendesi cka je dhe kush je. Ti nuk e di se a je ne dijeni se mua me pelqejne shkrimet e mira dhe ndaj tyre replikoj. Une jam 100% pro shkrimeve tua dhe postimeve qe ju beni, por jo pro provokimeve. Po ta them prap une nuk shkruajta kund mesazh privat por mesazhi i pare lexo me mire. Ti sa here qe do te provokosh une do te te bej largimin e perkoheshem te mundesise per komentim e postim por nese ju futesh lojerave atehere mbrohu pra cka te keqe ketu ky eshte forum dhe normal askush nuk do te pergjigjet si do ti ose une.

Atehere. Une ju dhash vetem disa keshilla. Nuk ju detyrova ti pranoni as nuk te kercnova me ndonje mase sdi cfar ke dhe pse kercen apo ndoshta gabove dhe ne nje menyre mundohesh ta mbrosh lojen. Pse une te nje burre shof lojen dhe rrezikun ti mos u pajto me mua cka te keqe ketu. Del nje postues tjeter dhe ben nje koment me te mire….

Tema ka titull dhe si une i pergjigjem temes ju mund ose ta mohoni ose ta kundershtoni ose te heshtni. Normal nuk do mund te me detyroni te shkruaj sipas shijes suaj ose une ty sipas shijes sime.

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Leta prej Mon 18 Oct 2010, 22:45

Respekt per Shkrimin e Juaj Naki, Une nuk dua qe te i jape kahje tjeter Temes, Por edhe nuk do te shkruaj,,, sepse kjo teme kaloj ne dicka Tjeter... JO e pelqyer nga ana ime, Une jam Femer sa me besoni e sa jo s'ka rendesi Smile
Leta
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9855
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 22:57

Eh ketu je shume gabim sepse postimet i lexon dhe vizitori dhe me mire te lexoj komente por ne fund te gjindet nje perfundim sesa provokime dhe lojera mikja ime. Une ndoshta nuk di as 10% tend por kurr mos vendos ne baze te nje shkrimi apo drejteshkrimi se kurr nuk di cfar ke pas monitorit as ti as une as ai tjetri e tjetra.
Nuk eshte burreri te shkruhet une jam dhe keshtu duhet jete, nuk eshte burreri te nencmohet nje postues... etj. Une smund te them ska burre me burreri. Burrerin e burrit nje veprim i pamatur e hedh ne humnere. une si them burre ati burri qe ka xheplat plot ari e euro e jo burre nje tjetri qe tere diten punon per 10 euro koken nen plumb cdo here per te mbajtur kalamajt dhe familjen. Per burrerin kan fol me gjenerata e gjenerata para nesh shume kohe me pare por akoma nuk doli se paku nje shkrim ku nje burr nuk pati nje te mete.

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 19 Oct 2010, 00:16

Burri nuk eshte ai qe e len gruan te shetisi neper internete apo te kerkoj neper internete sepse ska burreri burri ti mbushi tekat gruas se po shum diskutime te dalur fare nga binari Cool
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18549
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Adonisi prej Tue 19 Oct 2010, 00:42

Bleta shkruajti:
Kle@Love shkruajti:Ka Ka bleta nuk i therritet Burrit bure ai bure qe thirret bure nuk eshte bure vallai Burre me plot gojen

mundem te them ska sot burreri sot se burre me dy rr ka Blete


Vallahin Kle@Love.. Une si Bleta nuk njohe Burra shume! Ose hiē pak shume pak. Nje burre me Burreri ai eshte Babi ime! Deri me tani s'kam njohur une nje Burre qe mundem me then BuRR me dy RR e me Burreri te nje Burrit Smile

Arsyet mund te jene me dhjetra apo qindra pse nuk keni njohur buRRa te vertete shume.Qe nga mosha, profesioni, mospervoja, vendi se ku jetoni etj.
Ndersa fakti se vetem baben tuaj e shihni si burre te vertete, kjo nuk eshte risi, sepse pothuajse cdo vajze baba i saj i duket tamam burre.Edhe per kete egzistojne shume arsye.
Keshtu qe, cdo njeri duhet te rritet, te piqet, te beje aventura( ne kuptimin te del nga foleja e vet) dhe te takoje aq shume njerez, sa te jete i merzitur dhe atehere mund te jap nje perkufizim te perafert, dhe asnjehere fiks per dicka te caktuar.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
Adonisi
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 12465
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Arjana prej Tue 19 Oct 2010, 03:05

Adonisi shkruajti:
Bleta shkruajti:
Kle@Love shkruajti:Ka Ka bleta nuk i therritet Burrit bure ai bure qe thirret bure nuk eshte bure vallai Burre me plot gojen

mundem te them ska sot burreri sot se burre me dy rr ka Blete


Vallahin Kle@Love.. Une si Bleta nuk njohe Burra shume! Ose hiē pak shume pak. Nje burre me Burreri ai eshte Babi ime! Deri me tani s'kam njohur une nje Burre qe mundem me then BuRR me dy RR e me Burreri te nje Burrit Smile

Arsyet mund te jene me dhjetra apo qindra pse nuk keni njohur buRRa te vertete shume.Qe nga mosha, profesioni, mospervoja, vendi se ku jetoni etj.
Ndersa fakti se vetem baben tuaj e shihni si burre te vertete, kjo nuk eshte risi, sepse pothuajse cdo vajze baba i saj i duket tamam burre.Edhe per kete egzistojne shume arsye.
Keshtu qe, cdo njeri duhet te rritet, te piqet, te beje aventura( ne kuptimin te del nga foleja e vet) dhe te takoje aq shume njerez, sa te jete i merzitur dhe atehere mund te jap nje perkufizim te perafert, dhe asnjehere fiks per dicka te caktuar.


epo kur flet ti ore burre u ve kapakun gjerave thame rrespekt
Arjana
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15988
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Arjana prej Tue 19 Oct 2010, 16:03Kete kengen e kam degju ne nje autobus ne shqiperi..... sinqerisht kam qesh. puc puc
Arjana
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15988
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Naki prej Thu 21 Oct 2010, 03:10

Bleta shkruajti:e Para MP Njehet si Mesazh Privat... dhe Absulut nuk pajtohem qe incialet MP dmth mesash i pare Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 213721 e Dyta nuk jam Zedhence e Burrave te Forumit , pse nuk Replikojn... Ndoshta keta Burrat ne forum qe jan.. mendojn me mire eshte te Mbatet burreria mese Dy burrva, e jo mes Mashkull Femer !! Ndersa populli ka then Femera e ka fute dreqin ne Shishe . Por meshkujt si meshkuj kan sajuar fjal te ketilla... si pas Konvenimit te tyre... Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 213721 Sepse cdo here kan humbur ne Betejat mes nje femere dhe nje Mashkulli . Se femera cdo here bene loje te Rrezikshme Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400 T'uj e pase parasysh qe Burreria nuk mbatet ne keta dy faktor Loje dhe Rrezike Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837
Bleta, nuk desha te pergjigjem por shof se faktoret qe une zgjodha (Rreziku dhe Loja) nuk po mundesh ti deshifrosh ne mes rreshtave. Per te mos bezdisur ty dhe kaluar temen ne replika personale ose ne replika mospajtimesh duke menduar se po thumbojme njeri tjetrin (cka apsolutisht nuk qendron nga ana ime) po te pergjigjem me dy rreshta per keta dy faktore. Bleta, burri qe ka burreri i do keto dy gjera (faktor) Rrezikun dhe Lojen prandaj e zgjedh femren si loje te rrezikshme per ta ruajtur burrerin. Shpresoj me kuptove kesaj radhe. Nese je femer sigurisht do me kuptosh nese luan rolin e femres atehere nuk do me kuptosh sigurisht Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 166837 Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? 958400

firma.................................................................................................................................................................................
Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image110Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Bb_net10Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 21 Oct 2010, 10:49

Forca e nje Burri nuk tregohet mbi gra dhe femije por mbi burra dhe mashkuj.Jane mashkujt e pa burreri ata qe perdorin forcen dhe dhunen ndaj te dobteve femra dhe femije... dhe kete nga shkaku i mengesive te tyre vetanake...Titullin "Burre" nuk ta jep fitorja mbi femren por e fiton ne boten e burrave,atyre Burrave qe s`i mundin stuhite e jetes ,qofshin ato familjare,shoqerore etje...

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
E Dashuruar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12637
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga stralli prej Thu 21 Oct 2010, 12:11

Pėr mua burrėria as nuk matet,as nuk peshohet dhe as qė do tė ketė instument ndonjėher pėr ta bėrė pėrkufizimin e burrėrisė.Nė tė gjitha rrethanat me tė cilat jam ballafaquar,kam bėrė pėrpjekje tė jem parimor ,i qėndrueshėm,besnik dhe tė ruaj koherencėn nė raport me interesat e pėrgjithshme.
stralli
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 10226
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga deti prej Thu 21 Oct 2010, 13:00

Te flasish sot per burrerine nuk eshte edhe aq e lehte. Duhet ditur si vleresohet ajo gjegjesisht cilet jane faktoret qe e percaktojne ate. Keta faktore, determinues te burrerise, ndryshojne sipas kohes dhe vendit. Nje pjese e kesaj burrerie i perket te kaluares dhe bartesit e kesaj burrerie, burrat e vertete, mbase i takojne vetem historise. Kjo burreri mund te jete model per burrat e sotem por sikur nuk perkon me kohen ne te cilen jetojme. Pra, ne burrat e kemi pak si te veshtire qe te paisemi me burreri. Jemi ne telashe te medha sepse burrerine tone e masin te tjeret, shpeshehere jo burrat me burreri. Aq me keq kur burrerine e masin grate dhe ka momente kur ato zhgenjehen ngase ne pritje te nje burri me burreri hasin ne nje mashkull qe s'eshte burre. Me fjale tjera, jo te gjithe meshkujt jane burra dhe jo te gjithe burrat kane burreri.
Pajtohem me Nakin kur thot se "loja" dhe "rreziku" jane faktore qe e determinojne burrerine. Ne loje kurre nuk e dime epilogun e saj real. Pra, eshte rreziku ai i cili e pershkon lojen. Po nuk dite dhe nuk pate guxim krahas lojes dhe rrezikut, atehere me veshtiresi do ta arrish burrerine.
Tema permban edhe pyetjen se pse mendojme se jemi te tille, pra burre me burreri. Mendoj se do te ishte egoizem kjo gje sepse vleresimin real gjithmone e bejne te tjeret, por gjithmone te tjeret qe dine dhe duan te vleresojne. Pra, burrat per burrat dhe jo grate apo meshkujt per burrat.
deti
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14677
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:07

Ta ndjesh vetėn mė lartė se femra, tregon vetėm se ende nuk e ke kuptuar qė tė ka lindur njė femėr….

kjo fraze me bani shume pershpypje ......vertet domethanse

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8203
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?? Empty Re: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi