» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zilia, “armiku” mė i keq i njė lidhjeje.

Shko poshtė

Zilia, “armiku” mė i keq i njė lidhjeje.

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 02 Sep 2011, 17:38

Pėr tė pasur njė marrėdhėnie tė kėnaqshme dhe qė tė zgjasė ėshtė i rėndėsishėm komunikimi, zbavitja, ndarja e objektivave tė pėrbashkėt dhe hapėsira qė partnerėt i lėnė njėri-tjetrit. Por, pothuajse asnjėherė nuk merret parasysh njė “armik” i tė gjitha lidhjeve: zilia.

Nė disa raste marrėdhėnia shndėrrohet nė njė luftė pushteti. Partnerėt konkurrojnė me njėri-tjetrin, krahasohen dhe ndjenja e trishtimit lind kur sheh tjetrin qė avancon apo ngjit shkallėt nė profesion. Kjo krijon njė ndjenjė pafuqie dhe inferioriteti sepse ėshtė normale qė tė mėrzitesh pėr faktin qė nuk arrin objektivat.

Zilia mund tė luftohet vetėm me njė qėndrim pozitiv dhe duke forcuar vetėbesimin. Pėr tė mbajtur njė lidhje, njerėzit duhet tė kėnaqen me atė qė kanė, pa u krahasuar me partnerin.

Gjithashtu, kur zilia fillon tė “ngrejė kokė”, duhet treguar mė shumė dashuri dhe duhet filluar tė vlerėsosh dhe tė ndihesh mirė pėr suksesin e tė tjerėve.

E rėndėsishme ėshtė qė kur fillon krahasimi i arritjeve tė njėri-tjetrit tė kihet parasysh se njė rol tė rėndėsishėm nė kėto suksese ka pasur fakti i tė qenit bashkė sepse stabiliteti nė jetėn private ndikon nė tė gjitha veprimtaritė e tjera.

Korresp. 24-ore

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi