» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Harabeli dhe gjyshėrit

Shko poshtė

Harabeli dhe gjyshėrit

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Mar 2012, 01:37

Njė gjysh rriste harabel dhe e donte shumė. Por gjyshja, gruaja e tij, nuk e shikonte me sy tė mirė atė zog qė fluturonte nėpėr shtėpi, qė pickonte me sqep biskotat, qė flinte nė sirtarin e ēorapeve tė leshta dhe bėnte glasa gjithandej pėrveēse nė banjė. Njė ditė e nxori nė dritare dhe i bėri njė gjest qė donte tė thoshte “Ik!”.
Harabeli u gjend papritur i vetėm dhe i papunė. Por nuk e humbi toruan. Filloi tė bėnte jetėn e njė harabeli dhe, kur gjeti njė harabele pėr sė mbari, krijoi familje, duke ndėrtuar njė fole nė rrėnojat e njė kėshtjelle tė vjetėr.
Njė ditė, gjyshi rastisi nė ato anė. Harabeli e njohu dhe shkoi ta takonte. Ēfarė gėzimi! E shpuri te kėshtjella e vjetėr, i prezantoi gruan dhe fėmijėt dhe i ofroi njė drekė tė thjeshtė me fruta pylli. Dhe kur gjyshit i erdhi koha pėr t’u kthyer nė shtėpi i dha njė tė puthur mbi mustaqe dhe i la nė dorė njė monedhė ari qė e kishte gjetur nė bodrumet e kėshtjellės.
Kur e mori vesh se si kishin rrjedhur gjėrat, gjyshja shkoi tė takonte harabelin. Ajo nė vend tė monedhės, mori njė arkėz tė vogėl duke menduar qė kush e di sa monedha ari duhet tė kishte, pasi peshonte... peshonte...
- Ja dhe ēelėsi pėr ta hapur, - i tha harabeli. - Por mos e hap para se tė mbėrrish nė shtėpi!
Gjyshja e bėri rrugėn pėr nė shtėpi si tė ishte vajzė e re.
Mbėrriti nė shtėpi, hapi arkėzėn dhe... dolėn pesėqind e dyzet e pesė harabela qė u shpėrndanė duke cicėruar nė shtėpi.
Dhe ju intereson tė dini diēka mbi glasat e tyre, merreni nė telefon kėtė gjyshe. I ka llogaritur me saktėsi!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Harabeli dhe gjyshėrit

Mesazh nga Rrezon@ prej Fri 23 Mar 2012, 06:34

Hahaha une nuk prisja harabele po gl...!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11452
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi