» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė gjitha dobitė nga uji me limon

Shko poshtė

Tė gjitha dobitė nga uji me limon

Mesazh nga Naki prej Fri 04 May 2012, 01:28

Shumė njerėzve u pėlqen shija e thartė e limonit nė ushqimet e tyre. Por, a keni menduar ndonjėherė se ju mund tė pėrdorni kėtė lėng limoni nė njė mėnyrė mė tė mirė se kjo?
Ka pėrfitime tė mėdha nga konsumimi i lėngut tė limonit dhe ujit nė jetėn e pėrditshme. Limoni nuk kushton shumė, ėshtė i pėrballueshėm nga tė gjithė dhe shumė i njohur pėr pėrdorimin e tij nė kuzhinė dhe mjekėsi. Lėngu i limonit ka 5% acid citrik qė i jep njė shije tė thartė atij. Ai ėshtė njė burim i pasur i vitaminės C. Pėrmban gjithashtu vitaminėn B, riboflavinė dhe minerale, si kalciumi, fosfori, magnezi, dhe gjithashtu proteina dhe karbohidrate.
Uji me limon ėshtė njė pije e shėndetshme, veēanėrisht nėse merret nė mėngjes. Konsumimi ditor i ujit me limon ka dobi tė mėdha shėndetėsore pasi ėshtė i mirė pėr stomakun, lėkurėn, dhėmbėt, kuron infeksionet e fytit, ndihmon rėnien nga pesha, kontrollon presionin e lartė tė gjakut, pėrmirėson frymėmarrjen, ul temperaturėn, pastron gjakun dhe ėshtė i mirė pėr trajtimin e reumatizmit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi