» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Minjtė gjeneralė

Shko poshtė

Minjtė gjeneralė

Mesazh nga Majlinda prej Sat 19 May 2012, 14:58

Mes minjve dhe nuselalave nuk ka pasur kurrė harmoni. Nė fakt, herė pas here mes tyre plas lufta dhe natyrisht, nė shumicėn e rasteve, ishin minjtė ata qė dilnin humbės, pasi nuselalat ishin shumė mė tė shkathta.
Gjatė njė prej kėtyre konflikteve, minjtė, tė pėrgjysmuar nga njė sėrė betejash tė humbura, u mblodhėn nė njė asamble dhe vendosėn tė mos sulmonin mė tė gjithė bashkė, si kishin bėrė gjithmonė, por ta ndanin ushtrinė nė reparte dhe nė krye tė ēdo reparti tė vihej njė mi gjeneral.
Ata mendoni se nėse janė mė tė organizuar, do tė jenė mė tė suksesshėm. Tė zgjedhurit nė kėtė post tė lartė e morėn shumė seriozisht, prandaj kėrkuan edhe tė vishnin diēka qė t’i dallonte nga minjtė e tjerė, domethėnė ushtarėt e thjeshtė. Madje pėrshtatėn edhe nga njė helmetė me ca brirė tė dukshėm.
Nuk e kishin bėrė kurrė kėtė! Nė tė vėrtetė, qė mburrja jo vetėm ėshtė e panevojshme, por shpesh e dėmshme, u vėrtetua nė betejėn e ardhshme vendimtare. Minjtė e mundur duhej t’i kthenin shpinėn armikut dhe tė futeshin nėpėr vrimat e tyre.
Tė gjithė ata qė nuk kishin rėnė nė fushė tė betejės arritėn tė strukeshin nėpėr vrima. Tė gjithė, me pėrjashtim tė gjeneralėve mburracakė, tė cilėt nuk arritėn tė futeshin nė vrima pėr shkak tė brirėve tė gjatė qė kishin nė helmeta, kėshtu qė u zunė rob nga nuselalat dhe pėrfunduan si ushqim i tyre.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12354
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi