» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Shko poshtė

A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Mesazh nga Naki prej Sun 20 May 2012, 03:11


firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:54

e kam lexu e diku tjeter ket histori por esht me te vertet shum shum e trishte

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6209
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Mesazh nga Vivian92C prej Thu 08 Nov 2012, 20:07

Me preku kjo video
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9469
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Mesazh nga Katilja prej Sun 17 Feb 2013, 13:15

E di qe kur ta shikoni tere kete shkrim do
pertoni ta lexoni, por eshte vertete nje histori shum e hidhur qe ka
ndodhur midis dy te rinjve qe duheshin shume dhe ne fund ndahen ne nje
menyre shum tragjike!!
Kjo esht nje histori e vertet dhe eshte shkruar nga vet djali qe e ka perjetuar tragjedine.....!

***********
Une
qe po ju shkruaj jam X. Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo
gjeje, duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura, thashe me vete:
"te bej edhe une nje". Kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha
shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume
mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj. Kot
nuk thone: "Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet" keshtu
ndodhi me mua. U dashurova [b][b][b]me engjellin. E quajta engjell sepse per mua e
tille ishte. Ditet kalonin dhe dashurija jone rritej e rritej. Kaluam
bashke kater vjet. Gjate kesaj kohe une isha me i luimtur se kurre,
lumturi perjetonte edhe ajo. Te afermve te mi une u pata treguar per te.
Ajo vinte edhe te shtepia ime, por familjaret e saj nuk dinin gje. Ne
kohe kur ishim me mire se kurre, si ne cdo histori dashurie qe
pershkruhet ne filma dhe libra, gjerat nuk ecen ne vaj. Vellain qe kisha
ne itali nuk e kisha informuar se me ke vajze isha dashuruar. kur ai
erdhi dhe me pa me te u be si bishe. nga ai moment ne shtepine tone
kishte sherr. sebepi i sherrit isha une sepse meresha me nje vajze te
perdale. kjo nuk ishte aspak e vertet. pasi une ate jo qe e doja shume
por edhe e njihja mire se cvajze ishte. vlerat e kesaj do ti tregoj ne
fund por fjalet e vellait ne adres te saj ishin fund e krye nje trillim
dhe me vone do ta kuptoja pse-ne. Sherret ne shtepi nuk me[b][b][b]benin pershtypje sepse une ate vajze e doja
shume. Vazhdova ta takoja si me pare dhe nje dite ia thashe arsyen e
sherreve ne familje. Ajo u skuq dhe u be flak. "Ta them une arsyen te
tua ne familje. une e dija se X eshte vellai yt por kur ai ka qene ketu
permes nje shoqes se tij ka shprehur deshiren per te me takuar. une nuk
kam pranuar". Kjo ishte e rende per mua. tani e kuptova reagimin e
vellait. u ndodha ngushte por fundja ata nuk ishin takuar kurre.
Dashuria jone vazhdoi. Nje dite na gjeti motra e saj ne nje vend ku
rrinim shpesh. Ketu dashuria jone do te merte nje goditje te keqe. Ajo u
largua bashke me motren. Ate nate ne shtepine e tyre kishte pasur shume
sherre. ate e kishte qelluar si e ema ashtu edhe e motra e saj. Kaluan
dy jave dhe ajo nuk po dilte nga shtepia nga shqenjat qe kishte ne trup.
Kur e takova edhe kur e puthja i dhimte trupi, U perpoqa ta qetesoja.
Lotet e saj lanin trupin tim. E cmund te beja me teper, isha vetem 22
vjec! Vendosa [b][b][b]ti propozoja per martes. Biseduam dhe rame
dakord. Skishte si te ndodhte ndryshe. 4 vite dashuri ishte prove e
madhe per ne. Vendimin per tu martuar ua thashe te shtepise. U be nami
"Kete nuk mund ta besh kurren e kurres" - tha vellai. Babai dhe nena
heshten. Iu drejtova babait: "me ose pa ju ate vajze do ta mar". Ne
familje e shtro edhe disa here kete debat, derisa nje nate ju thashe
prinderve sekretin tim te madh: Une dhe engjelli jo vetem qe duheshim
shume por, prisnim edhe nje femije. Babait dhe neses ia mbusha mendjen.
Im ate foli me vellain dhe me ne fund edhe atij ju mbush mendja. Ate
nate cdo gje po shkonte shume mire, por krejt ndryshe ishte situata ne
shtepine e saj. Une arrita ta bindja familjen time dhe po beheshim gati
qe te kerkonim doren e saj. Ne shtepine e saj motra kishte treguar se
ajo priste nje femije dhe te gjithe si te cmendur kishin filluar dhunen
mbi te. Ne kohen kur une fluturoja[b][b][b]nga gezimi ajo ishte ne momentet e veta me te
keqija. U zgjova ne mengjes dhe u beme gati une, babai dhe vellai per te
shkuar ke shtepia e saj per ti kerkuar doren. U nisa dhe ne mendje me
mbeten fjalet e mamit: "Bir si sot nuk te kam par me te bukur". Vura
buzen ne gaz dhe ajo me lot ne sy shtoi: "Bir mere ate vajze qe te do
zemra, qofsh i lumtur perjete". Me puthi ne faqe duke me dhene urimin.
Nuk harroj syte e motrave dhe te kunatave qe shkelqenin nga gezimi. Si
me i vogli qe isha, dasma ime do te behej shume e madhe, por ne rastin
tim vlente shume ajo fjala e urte: "Peshku ne det dhe tigani ne zjarr".
Rruges me duket se te gjithe me shikonin mua. Vertet jam i bukur, por jo
aq sa te bie ne sy te te gjitheve. Kur po afroheshim ke shtepia e saj,
pame se hynin e dilnin shume njerez. Njeri po vinte drejt nesh. E pyetem
cfare kishte ndodhur dhe ai si per inatin tim tha: "Filanka ka vrare
veten". Ne ate momend zemra ndali rrahjet, por kembet me ndalen te
shtepia e saj.[b][b][b]Hyra brennda si nje i droguar. Perplasa shume
njerez qe donin te me ndalonin. Vajta te krevati ku ate e kishin veshur
si nuse. O zot bertita me te madhe, -nuk eshte e drejte qe nje vajze kaq
e re te behet nuse e vdekur. Me pas e qava me fjale. Shumica nisen te
vajtonin me mua. Mbaj mend se i jam lutur zotit te me merte edhe mua
bashke me engjellin . Nuk e doja me veten. Shume njerez u larguan bashke
me mua nga mortja, e kuptuan se familja ishte fajtorja e vetme per
vendimin qe kishte mare ajo. Nje nate me pare , kur te gjithe si te
cmendur kishin nisur dhunen mbi te . dhe ajo e stresuar dhe e trembur
arriti ti jepte fund jetes se saj. Une arrita ta kaloj kete dhimbje te
madhe me ndimen e familjes qe e falenderoj shume. E di se ne kete jete
nuk do te dua kaq shume nje njeri tjeter. Ajo ishte endrra ime. Me
veprimin qe beri me dha te kuptoj se me donte. Une ende jetoj me peshen e
fajit qe nuk munda ta ndaloj dhe sot do te kishim femijen tone. Per
kete gje doja pyesja familjen [b][b][b]e saj, se besoj se ndonjerit prej tyre do ti
bjere ne dore kjo histori: Sa te pa shpirt paskeni qene! Ne vend te
zemres paskeni patur gure! Mire neve qe na shkaterruat jeten, po femija
cfare kishte? Dua te pyes motren dhe mamin e saj: a keni shpirt femre?
Ti mami i saj nuk je ndjere mire kur ke pritur te behesh me femijen
tend? Ti, motra e saj. me kete ligesi qe ke bere nuk do te behesh nene
kurre. Zoti vonon por nuk harron. E di qe ti ke mbetur rrugeve. Per
shpirtin e asaj qe desha dhe dua une do tju urrej gjithe jeten. Ne fakt
ju meritoni tjeter gje, por une nuk jam vrases. Te nderuar lexues, me
shprese se historia ime do te pritet e qete, pa lot e dhimje, ju uroj
suksese ne jeten dhe fatin tim mos e paste njeri, sepse vuajtjet qe kam
kaluar zor se perballohen nga i gjalli.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7099
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A nuk e di se kush ta dha zemren !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi