» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Shko poshtė

Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 21 Aug 2007, 22:42

Ne jete luajne te qete ata s'kane asnje rol.Ndersa tek ne gjithcka qendron ndryshe.Mundohemi te jemi aktore dhe regjisore, njeoresh, vecse ne minature.Deshirojme te luajm, por ngaterrojme batutat,levizim, skenat risillen permbys.Atehere, fasojme,cirremi,bertasim.kjo perleshje ka vite dhe vite, dekada dhe dekada, qe zhvillohet brenda vetes.Perleshjen fillimisht e pranuam si loder femijesh, si nje dhurate e vogel simbolike, por tunduese.E pertypem me ngut gjithe deshire, e cila zbriti rrembyeshem ashtu pa e tretur mire ne stomak.Lenda e qullte u perzie ne stomak me acidet e stomakut, u perhap ne menyre te rrufeshme ne te gjithe qenien tone.Trupi e pranoi dhe s'e nxorri jashte.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga bovari prej Tue 21 Aug 2007, 23:48

Jeta eshte periudha ku nje grup qelizash mblidhen dhe formojne trupin qe ne kete periudhe kalon edhe aktiv dmth ben te munduren qe keto grupe qelizash te kene nje emer.Tani ky eshte perkufizimi per jeten e nje njeriu qe vjen ne jete dhe iken pa kuptuar gje.sepse te kuptosh duhet ta jetosh e veprosh.
Por ke ata qe e kan nje qellim ne jete perkufizimi larte eshte i njejte po duhet shtuar vetem qe jane grup qelizash qe nuk mjaftohen vetem me proēesin bijologjik.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 11:53

Te gjitha keto i ka jeta. As Zoti qe krijoji jeten nuk ishte i perkryer ne teresi edhe ai beri ca gabime por me gjase nuk dashti ti rregulloj edhe pse kishte mundesin i la keto te shef sa jane ne qendje krijesat e tije te kuptojne se jeta eshte nje faze kalimtare per te sprovuar produktin siq e sprovojne nje veture te re prodhuesit para se ta shesin.
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 22 Aug 2007, 12:25

Jeta eshte nje liber,kapaket e te cilit jane Lindja dhe Vdekja...Ne ate liber(pra brendesia e saj) shkruhen veprat e mira per te cilat njeriu shperblehet ,dhe veprat e keqija per te cilat ai nje dite denohet......

Pershendetje!
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:51

Universi yne ka nje rregullsi te persosur. Me miliarda yje dhe galaksia te panumerta levizin ne orbitat e tyre te vecanta dhe e gjithe kjo eshte ne nje harmoni te plote. Galaksite, secila prej te cilave perbehet nga rreth 300 miliarde yje, levizin / rrjedhin tek njera tjetra, e per cudi gjate kesaj levizjeje gjigande asnje perplasje nuk ndodh.
Kurse ne Toke dy partner nuk ka shanse te mos perplasen njeri me tjetrin a nuk eshte kjo cudi. A nuk eshte kjo jeta?
Me krijimin e qenjes njeri ( nuk jam religjioz aspak por po them) Zoti mendoj se ka dashur qe gjithecka te krijuar ne toke ta bej si nje mrekulli apo nje stoli siq bejme ne kopshtet tona per ti provuar ato stoli se cila prej tyre do te jete me e mira. Cila doli me e mira? Sigurisht jo qenja njeri.

Ja po ju jap nje ilustrim me nje foto dalloni vete jeten.
.............
Keshtu e krijoji Zoti ....................... keshtu e do njeriu

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 15:29

Jeta e nje njeriu eshte monotone
Jeta e dy njerezve mund te jete e bukur
Jeta e shume njerezve behet me e veshtire

deti

"A lot of people do not now more"... citim i nje njeriu te mencur.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga bovari prej Wed 22 Aug 2007, 20:04

Jeta eshte nje xhiro nga martaniteti deri ne vareza!!!!
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga deti prej Thu 23 Aug 2007, 08:28

Dhe kjo xhiro mund te jete e gjate ose e shkurter, e kendshme ose e mundimshme. Varet se me cfare mjeti udheton dhe varet se sa jane varrezat larg maternitetit.
Sa do ishte mire qe varrezat te ishin sa me larg dhe drejt tyre te nisesh kembe e bile bile edhe zbathur.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Anna prej Fri 24 Aug 2007, 19:25

une e them ashtu si Bovaria qe jeta e njeriut eshte nga marteniteti deri tek varresat por njeriu duhet te bej dhe te lej veper te mire mrapa dhe mos te vdes me te gjitha .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11937
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga majlo prej Tue 09 Oct 2007, 12:31

Jeta eshte nje pik uje ne oqean!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11913
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Naki prej Tue 09 Oct 2007, 17:23

dhe Oqeanit ajo pike uji i mungon.....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga bovari prej Tue 09 Oct 2007, 18:39

Epo edhe une po ua ilustroj ē'fare eshte jeta.
Nje dite nje burre vendos te kerkoj pergjigje pyetjes ""ē'eshte jeta?""Kaloi vite dhe nuk e gjeti,nga vendosmeria dhe merzitia qe nuk po gjente pergjigje niset ne vende te tjera dhe pasi kalojn vite kthehet ne vendlindje.İkish humbur te gjithaq shpresat mirpo fshataret i thone qe kot eshte lodhur dhe nese akoma eshte i vendosur per te gjetur pergjigjen duhet te shkoje tek nje plak i mencur qe jetonte ne mal.Per momentin burrit i shendrijn syte me nje shprese te re dhe mer rrugen per ne mal.Takon plakun dhe i tregon peripecite qe kish kaluar,ku e kishin quajtur te ēmendur,ku ofenduar etj.Plaku e shikon dhe i thot qe nese donte te mesonte pergjigjen duhej te kalonte ne test.Burri pranon ēdo kusht.Plaku mer nje luge ēaji e lyen me vaj ulliri dhe e mbush lugen po me vaj ulliri,ja zgjat burrit dhe i thote qe te bej nje xhiro ne bahēe por me kusht qe luga te mos i bie nga dora dhe vaji te mos derdhet fare.B urri pranon dhe pasi ben nje xhiro e sjell lugen te plaku pa e derdhur fare.Plaku e pyet
-A e pe bahēen si tu duk?
Burri i habitur i tha nuk e pash pasi shikoja lugen qe te mos derdhej.
Plaku te njejten gje ben ja jep lugen dhe i thot te bej xhiro por kete radhe kur te vije ti tregon si ishte bahēja.
Burri e ben xhiron kthehet por luga bosh pasi e kish derdhur.Plaku e pyeti si ishte bahēja dhe ai u pergjigj:
-ishte e mrekullueshme.
Plaku vijon:
Jeta fiton kuptim me menyren se si e shikon ti.Ose do ti perkushtohesh nje pike dhe pa e kuptuar te iken jeta nga duart ose i shikon te gjitha bukurite e jetes nga qendra dhe koha qe iken dhe jeta merr nje kuptim..
"""""Kuptimi i jetes eshte i fshehur tek shikimi"""

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Enya prej Tue 09 Oct 2007, 22:26

Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Eshte si nje dite 24 oreshe. Lind me driten e diellit dhe vdes ne mesnate ... here dita na duket e gjate e here na duket e shkurter ... varet nga intensiteti me te cilen e kemi jetuar.

Carpediem!
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12102
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Oct 2007, 13:54

Jeta ėshtė njė film i gjatė serial i papėrshkuar dhe i ēuditshėm.Sekuenca tė tėra si pika kulmore tė shėnuara shpesh pėrsėriten. Asnjė epokė apo shekull nuk ėshtė mbyllur i qetė. Kėtu nuk bėhet fjalė pėr faktor kozmikė hapėsinorė qė na ‘pėrshėndesin’ me stuhia, rrebeshe, vullkane, tėrmete, nxehje e rrezatime rebele shkatėrruese. Por, brenda kėtij trupi komplet shoqėror lindin lėvizje tė brendshme kaotike, herė nė sensin e herė kundėr rrymės sė pėrgjithshme tė jetės. Ndaj rrallė mund tė ketė shije apo ndjesi tė pa pėrjetuara nga shoqėria. A nuk kemi provuar nėnshtrim pse kemi heshtur, kemi duruar dhe jemi fikur dhe kemi ‘zgjedhur’ tė rrojmė pacaka se tė varfėr e tė shfrytėzuar? A nuk kemi provuar fjalėn, ankimin, qarjen, revoltėn, votėn dhe jemi shpėrblyer me ‘buzėqeshjen’, premtimin, ngazėllimin, forcėn dhe mashtrimin? A nuk kemi provuar tė lypim tė kėrkojmė dhe ngulmojmė pėr dije pėr respekt e dinjitet, d.m.th pėr jetė nė kėmbė dhe jemi shpėrblyer me verbėrinė, shurdhėrinė, e lirisė sė cunguar dhe fjalės sė lirė? Individi pėrballet vetėm i pafuqishėm me kėto fenomene e shfaqje tė jetės. Por, individi bėn mrekullia dhe trauma, sjell lumturi apo fatkeqėsira, shijen, dhimbjen dhe rėndesėn e ndjejnė mė thellė individėt, por vėshtrimin, gjykimin dhe zgjedhjen e bėn vetėm shoqėria. Asgjė nuk kemi tonėn, asgjė nuk marrim me vete, asgjė nuk lėmė pėr vete dhe kur ikim. Edhe emrin e famėn nėse janė tė bukura e tė mira, ashtu si ta japin ta pėrvetėson shoqėria. Ēdo gjė qė mbetet, ruhet kur i jep vlerė shoqėria dhe e fut nė memorien e saj. Tė duket se ke bėrė diēka tė veēantė dhe ėshtė e jotja, por sapo ajo pėlqehet ‘rrėmbehet’ e bėhet pronė e shumicės. Edhe mendimet mė tė ndritura tė njerėzimit, kur janė pėrvetėsuar dhe kanė begatuar jetėn e shoqėrisė, kanė marrė vlerėn e tyre tė vėrtetė dhe emrin e famėn e individit e kanė pėrmendur. Ndaj edhe pse trupi shoqėror pėrbėhet nga miliona e miliona ‘grimca’ vepron si njė i tėrė. Pikėrisht kėtu qėndron ajo pikė e ekuilibrit dhe rėnies, e kėputjes dhe lidhjes, gėzimit dhe hidhėrimit midis individit dhe shoqėrisė. Nė tė keqen, krimin, errėsirėn, dhimbjen, panikun dhe vuajtjen qė individi i krijon shoqėrisė ėshtė ndikim i jashtėzakonshėm. Kur individėt bėhen ekip, mbledhin edhe ‘ushtri’ atėherė shoqėria lėngon, zvarritet, vyshket, i ‘ikėn oreksi’ pranon kufizime dhe cungim tė tė drejtės pėr tė jetuar si njeri. Kėtu shoqėria shėnon rėnien e saj, shpreh dėshpėrimin dhe fatalitetin, ajo dorėzohet mbasi ka bėrė pėrpjekjet legale me tėrė format e tolerancės dhe durimit njerėzor. Pikėrisht kėtu shėnon fitoren faktika dhe strategjia e individėve qė e ēojnė shoqėrinė nė lodhje dhe fatalitet. Por, edhe pse hataja dhe tmerri tragjedisė lėnė gjurmė nė memorien shoqėrore e keqja e individėve dhe ekipet qė nxijnė jetėn e shoqėrisė kurrė nuk arrijnė tė bėhen shumicė, tė bėhen sistem dhe tė jetojnė gjatė. Nė kėtė pikė jeta qėndron shumė lart, ėshtė e pathyeshme edhe dje edhe sot, vlerat niveli dhe emancipimi i jetes nuk thyhet as ndyhet. Ne bėjme eksperimente me jeten e tone edhe pse lejojme individ e grusht individesh tė bejne shtrembėrime dhe devijime nga ligjėsitė e jetės. jetės e nuk i humbet besimi, nuk i vritet shpresa dhe nuk i humbet durimi. Individėt bėjnė mėkate dhe sjellin tragjedia, gjithmonė me njė ushtri tė paudhėsh, tė dobėt, tė pėrulur, lakenjsh dhe interesaxhinjsh midis tyre edhe hallexhinjsh e tė vobektė me interesa tė ēastit e pėrfitime pėr vete. bashkėfajtorė tėrė shoqėrinė. Kjo pjesė mbetet gurė nė qafė, derisa e mbyt dhe lėshon thellėsive, simbiozėn e saj kupolėn.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga bovari prej Sun 28 Oct 2007, 00:32

Per mua perkufizimi eshte i thjeshte:
Jeta eshte periudhe kohore qe duhet mbushur me ndodhi.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 29 Oct 2007, 13:27

Te drejte ke Bovari,dhe kur fundi i jetes shpaloset para teje, kupton se ka qene vetem nje vrap qe s'ka pasur kurre si pike finishi fitoren, por zhgenjimin e pafund qe e merr me vete vetem vdekja.
Qe ne kete rsat vjen si shpetim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga sirena prej Mon 29 Oct 2007, 16:13

jeta eshte nje dhurate qe krijuesy yne i ka bere c'do njerit nga ne, por dikush e cmon e dikush jo.

JETA eshte frymemarrje,eshte rrespekt,eshte dashamiresi,eshte dhimbje,eshte embelsi, ndjenje,buzeqeshje,mirenjohje,krenari,humbje,trashegimeri,eshte mall , falje ,eshte durim, lodhje ,dorezim, LINDJE , jeta eshte njerezi ,pasuri,shoqeri, njohje ,jeta eshte dashuri.

jeta eshte shume e shkurter per te mos e vleresuar sa duhet..

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12076
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 08 Nov 2007, 17:19

Jeta eshte nje enderr
nje enderr me endrra
jo me endrra te enderruara
por me endrra te jetuara.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Anna prej Fri 09 Nov 2007, 01:00

jeta enjeriut eshte aq e gjate sa nji sy gjume kaq eshte ter jeta ,por sa te jetosh duhet te punosh ,duhet te ndertosh respekt ,duhet te kesh ne jet nji mirsjellje ,dhe duhet te ndertosh nji familje e cila eshte trashegimija jote ,
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11937
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga GISHTEZA prej Fri 09 Nov 2007, 10:07

jeta e nje njeriu eshte gjeja me e shenjte

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12388
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 09 Nov 2007, 13:35

Jeta eshte nje liber me dy flet, njera hap e tjetra mbyll.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga bovari prej Fri 09 Nov 2007, 15:02

Jeta eshte arti i vizatimit pa perdorur gome!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Anna prej Fri 09 Nov 2007, 16:40

jeta enjeriut eshte sa ven gishtin te provosh ujin sa i ngrohet eshte .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11937
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Naki prej Fri 09 Nov 2007, 20:16

Anna shkruajti:jeta enjeriut eshte sa ven gishtin te provosh ujin sa i ngrohet eshte .
Kete se kam degjuar kurr ne jete hahahahaahahaha e forte anna.
Mendimi im personal eshte se jeta e njeriut eshte vetem nje kalim kohe per tu mbushur hidherime, gezime, lendime , vuajtje.... kurr njehere se gjen komplet jeten gjithmone mungon dicka.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Anna prej Sat 10 Nov 2007, 01:29

jeta e njeriut eshte nga materniteti deri tek varri aq eshte jeta e nji njeriut .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11937
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 08:30

Jeta,ah jeta ėshtė njė ėndėrr plot trauma,ėndėrr pėr sė zgjuari e sė pėrjetuari,qė nga ajo nuk mund tė ndalėsh rrėpatjet deri kur tė ndalon vdekja.Dikush tha jeta ėshtė njė libėr me dy fleta,dhe taman ashtu libėr qė dikuj i mbetet pėr ta lexuar brezat,dikuj i fshihet nė momentin kur e lė fryma.
Shkurt jeta ėshtė njė luftė nga e cila kurrė nuk ėshtė fituar beteja,dhe bash kur njeriu mendon se fitojbetejėn,at qast pėrmbyset.Jeta ėshtė e shkurtėr me munde tė mėdha,lum ai qė di ta jetoi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 16 Jul 2008, 20:48

Jeta eshte nje liber,kapaket e te cilit jane Lindja dhe Vdekja,ne ate liber shkruhen veprat e mira per te cilat njeriu shperblehet dhe veprat e Liga per te cilat ai do ndeshkohet..
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 17 Jul 2008, 09:46

Jeta eshte historia e jone te cilen dita dites e shenojm ne librin e kujtimeve tona,eshte nje sken dramatike ku autoret dhe aktoret jemi vet ne...Jemi gjithcka ne syt e jetes,por fatkeqesisht nuk jemi ne ata qe iu parashtrojme vetes rolet e lojes,por eshte jeta e cila na sfidon per nje gje te tille,ku ne pa menduar fare zihemi ne kurthin e saj,i cili nuk eshte asgje me shume se nje labirtint te cilin rrugedaljen ia gjejme ne diten e gjykimit.....


Jeto jeten me buzeqeshje te mos njohesh merzi.
Jeto jeten me dashuri dhe do ndjesh kenaqesi.
Jeto dhe mbeshtetu te zoti ajo do te sjelli miresi.
Kjo eshte jeta dhe kete jeto ti.Qeshu, dhe shijo kete mrekulli!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Interesant prej Thu 17 Jul 2008, 10:51

Jeta e njeriut ne kete bote eshte vetem kalimtar i shpejt sikur te ishte musafir, per tu pregaditur per etapen e dyte te jetes, perkatesisht etapa e varrit, dhe si perfundim provimi perfundimtar i pa kthim shperblimi me Parajse apo Ferr, po ngele nga ky provim nuk ka riprovim...
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13802
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga deti prej Fri 18 Jul 2008, 11:54

Jeta eshte gjeja me e bukur qe ka ditur ta krijoje Zoti. Ne fillim te gjitheve ua jep njesoj ne menyre qe secili ne vazhdim ta qendise ashtu si mundet dhe si din vet.
Andaj, lufto, sfidoje, perballu qe ajo te jete gjithmone e bukur.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Majlinda prej Fri 18 Jul 2008, 17:39

Po me pelqejne dy postimet me larte edhe mbase pak ne stilin fetar cka rrespektoj shume.
Jeta eshte thjesht nje enderr per te menqurit kurse nje loje per te ēmendurit, nje komedi per te pasurit, nje tragjedi per te varfurit.
Lum ai qe e kupton boten e amshueshme dhe ben vepra te mira per te. Kaq mund te shkruaj per kete teme.
Ju pershendes dhe flm
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12270
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga visitor prej Fri 18 Jul 2008, 18:12

Kur u bone hoxhonic moj king king

visitor

Shteti : Rreth e Rrotull
Postime : 943
Kyējet nė forum : 11558
Regjistruar mė : 21/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Naki prej Fri 25 Jul 2008, 14:53

Majlinda shkruajti:Po me pelqejne dy postimet me larte edhe mbase pak ne stilin fetar cka rrespektoj shume.
Jeta eshte thjesht nje enderr per te menqurit kurse nje loje per te ēmendurit, nje komedi per te pasurit, nje tragjedi per te varfurit.
Lum ai qe e kupton boten e amshueshme dhe ben vepra te mira per te. Kaq mund te shkruaj per kete teme.
Ju pershendes dhe flm
Majlinda shume postim i bukur.
Pamja e jashtme e njeriut eshte gjysemnjohje mos e harro kete gje kolege.Prej burrit qe e ka zerin si grua dhe prej gruas qe e ka zerin si burre, kurre mos prit te mira.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Interesant prej Fri 25 Jul 2008, 15:35

Jeta e nje njeriu i perngjan shembullit te shiut, ku nganjehere eshte miresi per pemet ,bimet,shtazet por edhe per njerezit, por nganjehere eshte shkatrim i te gjitha ketyre.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13802
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Sihana prej Fri 25 Jul 2008, 16:15

Jet a e nje njeriu per mua eshte nje cigare e ndezur qe nga momenti ne moment do i mbesi vetem pluhuri gri asgje me shum

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12086
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga krayzi prej Mon 05 Oct 2009, 23:13

Te flasesh per jeten dhe t'i japesh nje definicion eshte shume e veshtire.Askush nuk mund te thote me saktesi se cfare eshte jeta ose si eshte po te
gjithe mund te thone dicka te perbashket, e hidhur por e embel,
njekohesisht e bukur po aq dhe e shemtuar, e drejt po aq e gabuar, e
gezushme por dhe e trishtueshme, ja vlen ta duash apo ta urresh te
zgjedhesh apo te jesh i zgjedhur asgje nuk vjen nga ti por para teje ashtu sic nuk mund ta
duash por as ta urresh thjesht te jetosh cdo cast si te fundit here ja vlen...

Jeta eshte zgjedhje.
Jeta eshte nje vrapim me pengesa nga materniteti ne varreza(keshtu thuhet mbase eshte e vertete.
Jeta eshte ajo qe e lidhe lindjen me vdekjen. Sa me shume qe e konsumon aq me shume te dhimset.
Jeta eshte nje mrekulli, eshte shume e embel por ama shume e veshtire,
Jeta eshte shprese qe te besh te kerkosh, duash , dhe enderrosh cdo dite e me teper.
Jeta eshte gjithcka. Eshte gare mes virtytit e vesit ku here fiton njera e here tjetra.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11314
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Drini prej Mon 05 Oct 2009, 23:21

Dalje nga nje vrime, jete per nje vrime dhe perfundim ne nje vrime....kjo eshte jeta...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11759
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare eshte jeta e nje njeriu?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi