» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Burgu mė luksoz nė botė

Shko poshtė

Burgu mė luksoz nė botė

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 07 Jul 2012, 13:13

Norvegjia ėshtė e famshme nė mbarė botėn pėr sistemin shumė tė dobėt tė burgut. Pavarėsisht nga kjo ekziston njė burg qė tejkalon pritjet e egra tė lirisė dhe rehatisė. Bėhet fjalė pėr burgun “Bastoy”, njė ishull i vogėl qė ndodhet pranė Oslos.
Nė burgun “Bastoy”, pas mbėrritjes, janė vetė tė burgosurit qė i mirėpresin tė sapoardhurit, duke i ndihmuar tė zbarkojnė varkėn dhe pėr tė vazhduar nė destinacion.
Pasi zbarkojnė nė ishull tė burgosurit gjejnė rehati tė vėrtetė, e vetmja gjė qė asnjėherė nuk ėshtė parė, janė rojet e armatosura dhe gardhet pėr tė parandaluar tė burgosur tė shpėtojnė, njoftojnė mediet e huaja.
“Banorėt” e ishullit jetojnė nė shtėpi tė vogla private dhe janė tė lirė tė shkojnė dhe tė gėzojnė natyrėn e ishullit, duke bėrė shėtitje tė gjata, duke shijuar sauna etj.
Nėse tė burgosurit do tė donin, mund tė arratiseshin nga ishulli nė ēdo kohė, duke marrė njė varkė, apo edhe me not. Po nė historinė e burgut pothuajse askush nuk ėshtė arratisur.
Dėnimi pėr pėrpjekjen pėr tė shpėtuar ėshtė transferimi nė njė burg tė sigurisė maksimale, ku jeta ėshtė mė e vėshtirė se nė “Bastoy”.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11930
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Burgu mė luksoz nė botė

Mesazh nga bora prej Sat 07 Jul 2012, 15:36

Ahahahaahahahahahh sa mire po ku qeka ky burg aman qenka i mire me shku per ca kohe me pushime ama per ca kohe se per gjithmone te merr lumi pastaj ahaahahahaahahahaah
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10648
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi