» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mos bini pre e aplikacioneve mashtruese ne facebook!

Shko poshtė

Mos bini pre e aplikacioneve mashtruese ne facebook!

Mesazh nga Naki prej Fri 20 Jul 2012, 01:12

Kohėve tė fundit, ndoshta ju ka rastisur tė shini aplikacione tė ndryshme tė cilat premtojnė se ofrojnė mundėsinė qė tė shikoni se kush e ka vizituar profilin tuaj nė Facebook, nė fakt ėshtė fjala pėr aplikacione mashtruese tė cilat nė vete pėrmbajnė linqe maluer.
Njė nga gjėrat qė tė gjithė pėrdoruesit e Facebook-ut do tė donin tė dinin ėshtė se kush e ka shikuar profilin e tyre, por aplikacionet tė cilat qė janė paraqitur kohėve tė fundit nė kėtė rrjet social dhe pėrmes sė cilave pėrdoruesit mund t'i dinė tė gjitha kėto informacione, janė plotėsisht tė rrejshme.
Nė blogun e kompanisė sė sigurisė Sophos thonė se pėr kėtė problem kanė paralajmėruar qysh nė fillim tė vitit 2011, por tetėmbėdhjetė muaj mė vonė pas kėsaj nuk ka ndryshuar shumė dhe se porositė e rrejshme dhe kėto aplikacione mashtruese ende qarkullojnė nė Facebook, kurse pėrdoruesit ende klikojnė nė to.
Nė Sophos thonė se ekzistojnė disa versione tė aplikacionit tė rrejshėm Profile Viewer dhe se mund t'i gjeni nė lajme nėse dikush nga shokėt tuaj e pėrdor atė mė sė shumti.
Tė dhėnat pėr gjoja profilet e shikuara shfaqen si njoftim i thjeshtė nė Facebook ose si fotografi nė tė cilėn gjenden shumė persona tė cilėt kanė ”shikuar” profilin dhe tė cilėt janė etiketuar nė atė fotografi. Ata tė cilėt mundohen tė aktivizojnė ndonjėrėn nga kėto aplikacione tė rrejshme nuk do ta marrin vesh se kush e ka parė mė sė shumti profilin e tyre, por nė kėtė mėnyrė do ta aktivizojnė njė anketė online apo do t’ja “dorėzojnė” profilin e vet kėtij aplikacioni i cili nė Timeline-in e tyre mund tė vendos linqe maluer apo porosi spam pa dijen e tyre.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19364
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi