» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cigaret elektronike me pėrbėrės helmues

Shko poshtė

Cigaret elektronike me pėrbėrės helmues

Mesazh nga Majlinda prej Fri 10 Aug 2012, 11:43

Cigaret elektronike mund tė jenė tė pasigurta dhe tė krijojnė probleme shėndetėsore afatgjata, ishte pėrfundimi i njė studimi amerikan.Aktualisht, me miliona duhanpirės nė tė gjithė botėn pėrdorin kėto pajisje, pėr t’i ndihmuar qė tė shkėputen nga vesi i tymosjes.Cigaret elektronike, ndonėse kanė njė pėrqindje nikotine dhe shije tė ngjashme, janė tė zhveshura nga pėrbėrės tė tjerė tė dėmshėm si katrani, qė njėkohėsisht krijojnė edhe varėsi nė trupin e njeriut.Megjithatė, duket se pėr cigaret, tė cilat pėr momentin prodhohen vetėm nė Kinė, nuk janė bėrė testime tė mjaftueshme dhe as nuk ėshtė studiuar pėrbėrja e tyre kimike, me nikotinėn qė mund tė jetė edhe mė e lartė se nė njė cigare tė zakonshme.Njėkohėsisht, ka prova se nė kėto cigare mund tė ketė pėrmbajtje tė kimikatave helmuese, si glikoli diethilenit, vdekjeprurės nė pėrqendrime tė mėdha.E ndėrsa studime mė tė hollėsishme duhet tė kryhen nga autoritet, ėshtė e qartė se pėr momentin, ēdo formė cigareje ėshtė e dėmshme dhe e rrezikshme pėr shėndetin.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12270
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi