» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si t’i bėni tė “heshtur” e-mailet bezdisės nė Gmail

Shko poshtė

Si t’i bėni tė “heshtur” e-mailet bezdisės nė Gmail

Mesazh nga Majlinda prej Sat 30 Mar 2013, 01:14

Butoni Reply All nė Gmail tė tregon se sa tė bezdisshme mund tė jenė kėto lloj pėrgjigjesh qė vijnė nga pėrdorues tė shumtė.
Ky buton ėshtė i mirė, sepse ofron mundėsi qė tė bėhet komunikimi nė grup, por ai shpesh mund tė keqpėrdoret, duke stėrmbushur inboxin tuaj me njė varg tė porosive tė cilat me siguri qė nuk do tė donit qė t’i lexoni. Nuk ka rėndėsi se sa herė i keni fshirė nga inboxi juaj, porosia e ardhshme nė zinxhir do tė paraqitet sėrish.
Pėr pėrdoruesit e Gmail, ekziston njė reagim i shpejtė qė nuk kėrkon qė ta shėnjoni e-mailin si spam ose kėrcėnues, por mund ta pėrdorni thjesht opsionin “Mute”.
Nėse keni bėrė qasjen nėpėrmes versionit tė uebit tė Gmail, thjesht lokalizoni e-mailin bezdisės, klikoni butonin More nė shiritin me vegla sipėr dhe klikon dhe zgjidhni “Mute” nga menuja rėnėse.
E-maili do tė paraqitet nė inboxin tuaj. E-maili do tė largohet nga Inboxi juaj dhe pėrgjigjet e mėvonshme nė atė temė do t’i fshihen.
Porosia do tė paraqitet sėrish nė kutinė tuaj postare elektronike, por vetėm nėse dikush nė atė temė ju dėrgon juve personalisht e-mail. raporton pcworld
Dhe mos u shqetėsoni, e-mailat qė janė bėrė “Mute” faktikisht nuk shkojnė: nėse ndoshta njė temė e mėrzitshme tani ju intereson mė vonė, ju sėrish mund ta lexoni atė duke shkuar tek seksioni All Mail nė Gmail.
Heshtja e kėtyre e-mailave bezdisės nė Android ose iPhone ėshtė po ashtu gjė e lehtė. Nė aplikacionin Android shtypni e-mailin qė dėshironi tė fshihet dhe pastaj shkoni tek butoni pėr menunė. (Ky ėshtė ose njė buton fizik nė telefonin tuaj ose njė ikonė e tri pikave tė vendosura sipėr njėra-tjetrės.)
Atje do tė gjeni opsionin pėr t’ia bėrė “Mute” porosisė.
Nė iPhone do tė vėreni opsionin “Mute” duke shtypur trekėndėshin nė shiritin pėr vegla qė paraqitet kur tė shihni njė e-mail./Indeksonline/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi