» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Me paratė pėr Bale shpėtohen 727 milionė fėmijė

Shko poshtė

Me paratė pėr Bale shpėtohen 727 milionė fėmijė

Mesazh nga labinoti prej Fri 23 Aug 2013, 20:50

Transferimi i futbollistit uellsian, Gareth Bale, te klubi spanjoll i futbollit, Real Madrid, i cili besohet se do tė kushtojė 109 milionė euro, ėshtė ēmenduria e radhės qė ka vėnė nė lėvizje botėn pėr nivelet qė po arrijnė shumat e shpenzimeve pėr lojtarėt.
Presidenti i Realit, Florentino Perez besoi se pėr kėmbėt e Gareth Bale shpenzoi 109 milionė euro, para me tė cilat do tė kishte mundur tė blente gjithė ekipin e Real Sociedadit, apo gjithė kampionatin e Uruguait.
Ai me kėto para ka mundur tė blejė edhe tri herė lojtarin Hulk, tri herė lojtarin Edin Dzeko dhe katėr herė lojtarin Stevan Jovetic. Apo do tė mund tė blente 90.833.333 herė lojtarin Mabvati tė Betisit, i cili i shkaktoi vėshtirėsi tė mėdha Real Madridit nė ndeshjen e tė dielės sė kaluar. Betisi e bleu lojtarin pėr 1 euro e 20 cent nga Numancia.
Por, nėse ju pėlqen arti me kėto tė holla do tė mund tė posedonit nė dhomėn e ndenjės pikturėn “Doktor Gashet” nga Vincent Van Gogh, sepse 109 milionė euro pėr tė pagoi manjati japonez Saito nė vitin 1990.
Atij qė i pėlqejnė pijet alkoolike do tė mund tė koleksiononte 77 shishe tė shampanjės “Gout de Diamant”, tė shijojė 146 javė pushime nė suitėn luksoze tė pallatit Emirates nė Abu Dhabi dhe tė blejė 15 iPhone me diamantė tė zinj.
Me kėto para mund tė bleni edhe 34 makina tė Batmanit apo 345 makina Lamborghini Aventador, sikurse ajo qė posedon Cristiano Ronaldo.
Por, me kėto para Perez do tė mund tė kishte bėrė bamirėsi, duke vlerė pėr 15 euro 100 vaksina kundėr vruthit, e me tė cilat do tė shpėtoheshin 727 milionė fėmijė anė e mbanė botės. /Telegrafi/Panorama/
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10869
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi