» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ushqimet qė nuk Duhet t’i hani

Shko poshtė

Ushqimet qė nuk Duhet t’i hani

Mesazh nga Naki prej Mon 10 Feb 2014, 11:43

Ushqimi ėshtė shumė i domosdoshėm pėr rritjen e shėndoshė tė fėmijės. Por, ka ushqime tė cilat janė shumė tė rrezikshme dhe ndikojnė negativisht. Disa nga to do t’i paraqesim nė vazhdim.
- Kikirikėt: Njė pėr qind e popullsisė botėrore ėshtė alergjike ndaj kikirikėve. Pjesa mė e madhe e rasteve tė alergjisė qė pėrfundojnė keq lidhen me kikirikėt.
- Patatet e skuqura: Pėr shkak tė lėndės akrilamid tė gjendur nė sasi tė mėdha te patatet e skuqura, nėse konsumohen pėr njė kohė tė gjatė mund tė shohim efekte si forcimi i enėve tė gjakut, shėndoshje dhe sėmundje tjera.
- Hamburgeri: Te hamburgerėt pėrdoren vajrat mė tė dėmshėm pėr shėndetin dhe konsumimi i tyre shkakton sėmundjet e zemrės.
- Rrushi: Si njė frutė me sasi tė lartė sheqeri, rrushi ėshtė i dėmshėm pėr diabetikėt.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi