» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pak nga ditari im!

Shko poshtė

Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:09

Koha eshte e kthjellet as shi nuk ka po ne zemrat tona mbreteron ftohje,erresir,shi e besa edhe bresher.Ne erresir kerkojm Diamantin ndoshta na jep pakez drite......Po si duket kot kerkojm.
Pse gjithmon kerkojm te pamunduren e te mundshmes i bijm shkelem???????Kjo vlen edhe per mua ........

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:10

************
Kohe e vranet,thua se une dhe koha shkojm paralel sa here qe une vendosi te beje vizit varrezave eshte nje dite e vranet me shi e merzitur bashk me mua....Athua edhe qielli ndin dhembje per mua qe do shkoj e s'do shof asgje perveq dheut dhe emrave te graviruar mbi gur varri.Sa veshtir te jetosh pa ato krijesa te dashura,sa veshtir te flasesh me ta e mos te kesh pergjigjeje,sa dhembje te qash e mos te kete kush ta fshij lotin qe njom kto varre.Ku te filloj???Te BABI qe e pata edhe mik,Apo te nena qe me lindi, Te i dashuri qe mbetem ne gjyse te rruges...Jo jo do shkoj tek ajo qe me shkrumoj zemren tek Bija ime eshte e vogel me kerkon ndoshta si e kerkoj une ate.....Ah sa veshtir por njeriu eshte me i fort se shkembi....
Do marr ca lule dhe do afrohem te te gjithe me radhe,nuk do te qaj fare do ju tregoj qe jam shum e fort edhe ateher kur dhembja me kaplon trupin une nuk dorzohem e perballoj sepse kjo eshte dhurat nga KRIJUESI.
BIJA IME!!Nena kete vite e ka te veshtire sepse moshataret tuaja do i rreken shkolles BIJE e ti nen toke por si gjithmon do ja dal shpirt,do i percjell nena dhe nuk do derdh asnje lot te premtoj!!!!!!
BABI!Sa me mungon sa te lehta i pata ditet kur Ti ishe pran meje dhe bashk shkonim ta vizitonim ate varr te vogel po pse more BURRE edhe ti me le??
NENE!!Per ty kam vetem akuza!PSE ME LINDE????
E TI i dashur dije qe me mire e ke atje se une qe mbeta me tere kto vuajtje!!!
Pusho shpirt dhe mos harro qe kuuuuurr nuk te harrova dhe s'do te harroj gjere sa te te bashkangjitem.....
Mos me akuzoni qe shkruaj por kam nevoj te zbraz kete ndjenj pikllimi qe me kaplon ndonjehere....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:11

...................

Ah moj dite sa e gjate mu duke sot!Nga mengjesi me shkoi mbrapsht.Hapa dritaren te shof se si eshte koha dhe veshtroja kalimtaret qe kalonin rruges me nguti,papritmas para meje u qfaqen nje grup femijsh te cilet shkonin ne shkolle..Ishin regjistrua ne klas te pare dhe per tu njoftua me rregullat e shkolles kta femij fillojn te shkojn nje jave ne shkolle!!!Nga thellesija e zemres me doli nje ofshame e dhembshme dhe dy pika lote mu rrokullisen neper faqe......Mendja me shkoj tek Bija ime te cilen dje e vizitova,edhe ajo kete vite do shkonte ne shkolle,fillova ti shtroj veti pyetje:Athua si do te dukej po te ishte gjalle,athua si do e perjetoja percjelljen e pare ne shkolle?Sa e lumtur do isha por kto ishin vetem mendime e mundime,asgje nuk do te ndodh asnjeher nuk do te percjell se nena te percjelli ne nje rruge pa kthim.....Une jam shum e fort e mblodha veten dhe dola ne qytet bleva ca fletore dhe lapsa e i dergova ne nje shkolle per ti shpernda atyre qe kan nevoj,shiqoja femijt kercenin ca qanin ishin te vegjel dhe nga zemra u luta per ta qe te ken jete te lumtur e pa brenga.....
Do te mundohem qe gjithmon te jem pran ketyre femijve do i edukoj te ken sjellje njerzore do ti mesoj qe mos te behen Tradhetar,ti mesoj si eshte me se miri do te mundohem me mish e me shpirt per ta sepse ardhmerija jone jan femijt,ani qe une si kam dhe nuk do ti kem kurr te gjithe kta i kam femij.......

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:12

Eh ditar!!!!
Athua do te lexoj ndokush pasi une nuk do jem!Athua do ti bije ndermend ndokuj qe ekzistova ndojher?ata qe do ta lexonin nuk i kam,te tjeret do qasen punve me te menqura se vajin tim!!Po edhe kjo eshte nje pjes e jetes nuk mund te kemi te gjithe jete te lumtur.Jam e lodhur nga te gjitha por gjere ne frymen e fundit do punoj per lumturin e tjereve pasi per vete ose nuk pata dijeni te mjaftueshme ose nuk dijta te punoj!!!Nuk do jem as e mbyllur as e humbur ne kujtimet e hidhura edhe une do kyqem ne keng nese kendohet ne valle nese vallzohet por kete dua te ju them vetem qe tjereve mos te ju prishi disponimin......Tere jeten ja kushtova tjerve pa mendua kurr per vete,ndoshta edhe per kete mora kete denim,,SE NJERIU QE BEN MEKAT PER VETE DENOHET REND"Po nuk mund te ndryshoj nuk mund ta kthej kohen mbrapa po edhe nese do e ktheja me duket qe prap do isha e njejta.....Nuk me mundon fakti qe humba shum por gjithmon mendoj pse me ndodhi???Kujt i bera keq?Ku gabova?Me kto pyetje do te varrosem por pa pas asnje pergjigjeje......Te betohem ditar gjere sa te me lejohet do te shkruaj,por nese me ndalohet edhe ateher do pajtohem ....Te gjitha rruget mu mbyllen pse mos te me mbyllet edhe kjo??????Kurr nuk do ta akuzoj askend per kritikat qe mi bejn por edhe te ndryshoj nuk mundem keshtu me kete mendim dhe vuajtje te brendshme do vdes sepse nga jasht do mundohem te jem shum e disponuar,edhe qe nganjeher ndij dhembje,do e perballoj......e panjohura

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:13

DITAR!!!!

Asnjehere me rend nuk e perjetova naten!Mu qasen dy enderra,dy thirrje ajo e vdekjes dhe e jetes!S'dija kah te shkoj!Te dyjat i doja por kete te jetes do e zgjidhja qe mos ti krijoj vuajtje askujt,sepse i vdekuri nuk di te vuaj!Isha shum afer te pares por si duket e dyta ishte me e fort.....per momentin.Mos me akuzo ditar!!!!Ne ty kam besim te madhe Ty te kam shum afer Ty ti them te gjitha edhe qe nuk ndihem mire kur jam me Ty ndihem e fort.E dij qe Te merzis por askush nuk mund te kete dhembje me shum se une por gjithmon mundohem te tejkaloj deri ne frymen e fundit do te shkruaj.Me duket qe sa me shum qe shkruaj behem me e merzitshme por at edhe kerkoj qe te behem sepse me leht do perballoj nese me mbani ne mend te tille ani qe nuk jam ne natyre ashtu.
Te gjitha po i ndali por lotin nuk po mund ta ndali vet rrjedh por nuk qaj pse dua te qaj por qaj per ata qe qajn per mua e nuk mund te me ndihmojn,i bera te palumtur,megjithat qe mundohen ne qdo menyre te me ndihmojn por si duket eshte pak von.E lodha zemren time shum por lendova edhe keta qe me rrethojn....
Sa u mundova te jem e fort dhe prap mundohem po si duket e teprova pak....E lodha shpirtin per te tjeret,e tani fuqija eshte hargjua per vete nuk me mbeti....
POR PRAP NUK DO JEM E LIGE,DO TE LUFTOJ GJERE NE ATOMIN E FUNDIT NUK DO DORZOHEM SE I LIGU DORZOHET,UNE NUK JAM E LIGE!!!!!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:13

Te shkruaj apo jo Ditari ime!!

Po shkruaj vetem pak te them qe nuk dorezohem deri ne frymen e fundit,jam e plagosur por jam e fort i qendroj kesaj plage....Nuk do lendoj askend,nuk lendova kurr e nuk mund tash ta beje kete ani qe mua me lenduan nuk dua te futem me nje thes me te tjeret.....Une prap do ndihmoj,une prap do mundohem te qesh e te flas po me at ritem qe kisha dikur por jo edhe me zemer.....Po tek e fundit zemren nuk ma shef askush e ndij vetem une qe rrah here me pak e here me shum.Nganjehere me duket qe me flet me akuzon per vuajtjet e mija por edhe une nuk e degjoj jam kokefort.Mendjen e kam shum te kthjellet lutem qe ajo te me mbetet keshtu gjere ne amshim dua qdo gje ta kem te kjart qoft edhe vuajtjen....Po tek e fundit vuajtjet jan per njeriun po sdi pse aq shum mund te durojm nuk eshte vuajtja ime unikat ka vuajtje edhe me te renda por secilit e vetja i duket me e veshtir.Sa shum rreze ka sot e mua me duket qe akull me rrjedh nga zemra e jo gjak .PSE?Nuk kam pergjigjeje adekuate.Ku te shkoj sot?Te shkoj atje ku ndihem me se miri nuk mundem,te rrij ketu e mbyllur me zihet fryma..e ku te shkoj????Skam tjeter ku....Dita eshte e gjate ndoshta do ndryshon pak nga perditshmerija ime se me eshte bere si nje ritual i femiut,Ushqimi gjumi,vaji dhe prap tere diten njejt.........................................

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:14

..........


Mos me akuzo qe te shkruaj kaq von Ditar!Por prita te shkruaj me e qete mos ta lendoj askend,nuk jam vetem une e piklluar ka edhe te tjere,sdua ti prek ne zemer por qdonjerit i duket e vetja me e dhimbshme kurse une kam dhembje per te gjithe!
Isha te vizitoj te dashurit e mij po nuk me pershendeten fare,athua ishin hidherua me mua qe nuk mbaj fjalen qe nuk do qaj apo pse nuk mu pergjigjen ne thirrje nuk mu pergjigjen ne pyetje,te gjithe thua se me kthyen shpinden.Po kjo eshte vetem imagjinat e imja se i vdekuri nuk te flet...Tani jam me e qete pushova ngapak tek te gjithe asnje lote nuk derdha vetem kalimthi tek varri i vogel me piken dy pika lot thash ndoshta i shkojn brenda dhe ndin aromen e nanes,edhe ata lot nuk mi pa askush i fsheha.....Tash jam e qete nuk mund te shtyhem me Krijuesin ai mi dhuroi ai mi mori jam pajtua me kete po edhe ti Ditar me kupto se nganjeher duhet te qmallem disi!!!E shef ditar sa e kthjellt qe jam dhe nese tash do me thrrisnin ne ndonje aheng pa hezitim do shkoja se nuk jam mesua askujt t'ia prish disponimin.Edhe ju qe lexoni me kuptoni ju lutem se ktu gjeta veten te shfryj kete mallengjim pasi jam nje e panjohur per ju.Edhe sot sdo e zgjas ditar....Nuk dua askush ta lexoj me lot dua ta lexoj ashtu si shkruaj une pa asnje pik loti !!!!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:14

.............

Shum e merzitshme dita e diel me zgjat nje jave kjo dite,sdi pse nuk e dua kete dite,me shton malle dhe dhembje shum...Ditar!Qte shkruaj???Te shkruaj qe jam shum e ngarkuar e dij qe me beson,se nese te shkruaj diq tjeter e din qe nuk flas drejt....Kerkoja dikend ti qaj ne preher ditar nuk gjeta askend te gjithe kishin ike,askush s'kishte te me perkdhel as te mi fshij lotet......Qaja dhe pushoja e vetmuar por me leht mu duk se ta permalloj dikend nuk dua askush te pikllohet per mua....Ditar njeriu qe qante bashk me dhembjen time nuk eshte me bashk me te tjeret iku edhe AI athua ju merzita edhe ATIJ ditar????Eh sa embel me kshillonte por edhe qortimin e kishte te embel BABI IM!!!Ai dinte te me behej NENE,Moter,Vlla,shoqe,mike e kisha qdo gje ditar mi dinte te gjitha!!!BABI PSE NUK ME MORE???Atje do kisha perkdhjeljen tende,ishe i durueshem me mua por nga durimi i madh me duket qe te humba nuk munde te me shofesh me dhembje,tani Ditar po iku edhe nga ti sot se jam shum e ngarkuar....Me fale ditar!!!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:15

Ditar!!
Sa shum permallohem kur te shkruaj por me shum kur lexoj te kaluaren....Me ngulfat diqka ne shpirt dhe ajo me shtyn pastaj te shkruaj per te tashmen qe eshte e pavler pothuajse teresisht....Eh ditar kurr nuk kam mendu te shkruaj keshtu por q'ti beje fatit.Ai eshte mbret i jetes.Q'te them ditar?Sa bukur do ishte po ta ktheja kohen dhe te shkruaja per ditet qe i pata te lumtura ishin shkurt por me vler.Qfar apsurdi!!Kerkoj te pamunduren!Po kerkoj nje gje qe eshte e varrosur ti bej qef vedit...Te gjitha ditet mu kan bere te njejta javet muajt nuk beje dallim fare se ritual i njejt pa risi,per ate nganjeher edhe nuk shkruaj q'te them?Asgje!Me lodhen syt kah lexoj te kaluaren lotet nuk me pushojn por kot...Ajo mbetet e kaluar!Ditar po te le sante se jam shum e ngarkuar po te them te drejten po thuaj se deri ne fund te jetes do jem njejt!EH NDJENJ MALLENGJIMI!!!!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 15 Feb 2014, 16:16

DITAR!!


Nuk dij si te shkruaj sot,te shkruaj me dore apo me lot,dora me eshte lodhur e loti pothuaj eshte shterr!!!Sikur te dija qe do jem kaq e pafat kurr nuk do filloja te shkruaj fillova shum mire por u nderpreva ditar,nje koh te gjat mendova athua ja vlen te shkruaj per vuajtje apo ta lexoj me qindra here vetem kohen e lumtur qe me zgjati aq pak..sa do te zgjasesh ti moj kohe e shkrimeve te vuajtjes?Sa do mund te qendroj athua?Po mire kan thene ,,njeriu me i fort se shkembi"
Asgje dhe askush nuk mund te mi kthen ditet e lumturis u treten mbeten kto vuajtje bashk me to mbeta edhe une te jetoj por si???Si eshte e mundur njeriu te jetoj i vdekur kete se kuptoj fare??....Kjo me shtyn edhe me shum te mendoj ditar....po mendojka edhe i vdekuri.....Qdo gje eshte kthye kunder meje pse?Asnje dite nuk me kalon pa ikujtua ditet e kaluara..as nje ore as nje minut por a jetohet me endrra ditar??Realiteti eshte krejt ndryshe.....
Qdo dite jete me behet sa nje vit po te ishin kohrat e lumtura viti do me dukej dite,eh edhe une sa e ceket jam po q'kam me te kaluaren ?Pse i kthehem?Nuk kam pergjigjeje veq mund te them qe jetoj me nje te tashme te pakjart e te ardhme te njohur sepse vet keshtu vendosa pasi smunda ta ndal te kaluaren te ardhmen do e ruaj keshtu si eshte dhe pa ndryshime....Deri sa te me injorosh edhe ti ditar do te shkruaj ngapak dhe qdo here do jemi ne kontakt UNE ---E TI DITAR askush tjeter nuk na ka mbet...Lutem te qendrosh me kto ndjenja mallengjimi qe i shkruajm ne me zemer te plagosur,dhe te vrar,shpirt te trazuar,lot te thare.....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Tue 25 Nov 2014, 00:37

Jeta ėshtė njė film!

Kur isha e vogėl,kam imagjinuar se jeta ime ėshtė njė film. Pastaj e kuptova se nė jetė nuk mund tė vendos pauza, ose pėr tė prerė diēka qė nuk e pėlqen... Nuk mund tė kthej pėrsėri nė fillim pėr tė rregulluar nėse diēka ėshtė e gabuar. Jeta ėshtė njė film qė do tė gjirohet pa provė,nė tė cilėn do tė luhet vetėm njė rol..... pėr aq kohė deri sa kamerat tė fiken pėrgjithmonė.

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga epanjohura prej Sat 29 Nov 2014, 18:00

.....Po une c'dua ketu? S'i perkas ketij vendi.. . Ne fakt une s'i perkas askujt,asnje vendi ,asnje momenti,as nje kenge... kujt i perkas une?....E dij...por as atje nuk po me duan.....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5813
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga Ylli-1 prej Sat 06 Dec 2014, 15:42

Nuk mbaj ditar, sepse kam frike qe po e lexova, lotet nuk do me thahen kurre me!
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 11027
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga albi prej Sun 07 Dec 2014, 14:52

Une muk shkruaj  ditar sdpse jetojm ne kohen modrene ka internet dhe une I shenoj ngjarjet interesente
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12288
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga Ylli-1 prej Mon 08 Dec 2014, 08:21

albi, bukuria e te shkruajturit ne ditar ne doreshkrim, nuk mund te krahasohet me shkruajrjen ne word, sepse nuk te shijon aspak.
 Derisa isha ne Afganistan, me erdhi ne mendje nje ide per nje ese...isha ne tenden time, lap topin e kisha ne qante...por te tere tekstin ne nje fryme e shkruajta ne fletoren time...sepse goditja en taste sado e bute te jete te dekoncentron.
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 11027
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pak nga ditari im!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi