» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Shko poshtė

Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga epanjohura prej Fri 28 Mar 2014, 23:14

Majlinda Kelmendi pushton Turqinė, fiton medaljen e artė ne Judo Grand Prix, Samsun 2014


Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artė nė turneun Grand Prix, Samsun 2014. Pejania nė finale tė kėsaj gare, nė kategorinė deri nė 52 kilogram, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida me ippon.

Majlinda Kelmendi nuk ka tė ndalur. Pas triumfit nė turneun prestigjioz Grand Slam “Parisi 2014’, xhudistja pejan kafituar medaljen e artė, nė turneun Grand Prix, Samsun 2014, i cili po mbahet nė Turqi.
Kosovarja nė finale tė kėsaj gare, nė kategorinė deri nė 52 kilogram, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida me ippon. 
Pėr tė arritur deri nė finale Kelmendi nuk e pati tė lehtė. Shorti pėrcaktoi qė ajo tė jetė pjesė e Grupit A nė Grand Prix, Samsun 2014

Nė raundin e parė nuk pati kundėrshtar. Kurse, nė tė dytin u pėrballė me rumunen Larisa Florian,, tė cilėn e mposhti pa problem. Nė ēerekfinale Kelmendi pėrball pati xhudisten nga Ukraina, Mariia Buiok.
Edhe nė kėtė luftė pejania ishte e suksesshme, derisa doli fituese e Grupit A. Nė gjysmėfinale Kelmendi u ndesh me gjermanen Romy Tarangul,tė cilėn e kaloi pa problem dhe u kualifikua nė finale.

Pejania nė finale tė kėsaj gare, mundi xhudisten nga Italia, Odette Giuffrida, dhe fitoi medaljen e artė nė turneun prestigjioz Grand Prix, Samsun 2014.
Kelmendi suksesin mė tė madh e kishte arritur vitin e kaluar kur ishte shpallur kampione e Botės nė kategorinė 52 kilogramė nė Kampionatin Botėror i cili ishte mbajtur nė Rio de Janeiro.

Burimi: Gazetaexpress

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5738
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga Naki prej Fri 28 Mar 2014, 23:15

I lumte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga albi prej Sat 29 Mar 2014, 14:02

Majlinda Kelmandi i dha shum Kosoves  po qka i dha  kosova  Majlindes
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12213
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga epanjohura prej Sat 29 Mar 2014, 15:13

Edhe nje sukses nga Shqiptaret:
Haxhi Krasniqi ėshtė shpallur kampion i botės (WBO International) nė peshat gjysmė tė rėnda, pasi ka mposhtur me nokaut (KO) Emmanuele Danson.

Nė kėtė ndeshje Haxhi Krasniqi, i cili nė Gjermani njihte si Robin Krasniqi pėr shkak tė nėnshtetėsisė gjermane qė ai posedon, hyri si jofavorit.

Kjo pėr shkak se Emmanuele Danso, kundėrshtari i mbrėmjes ėshtė mbret i nokauteve (KO), por jo mė - pasi qė Haxhi Krasniqi ja ka bėrė bajat.

Nuk ka pasur asnjė gjasė Danso ndaj boksierit tonė, i cili nė raundin e shtatė arriti ta rrėzojė nė dysheme duke e lėnė atė pa asnjė gjasė pėr t'u ngritur nė njė KO tė radhės nga Haxhiu.

Ky ishte dueli i 44-tė pėr Haxhiun, e 41 prej tyre i ka fituar dhe vetėm tre i ka humbur, dy humbje prej tė cilave i pėsoi nė fillim tė karrierės si profesionsit.

Dueli u zhvillua nė Potsdam dhe kjo ishte disfata e parė e Dansos. Nė duelin e radhės kampioni i ri i WBO International do tė takohet me Sergey Kovalev, njė tjetėr kampion bote i pamposhtur.

Titulli i kampionit tė botės WBO International pėr Haxhi Krasniqin ndoshta ėshtė edhe njė dhuratė e vogėl pėr tė, para ditėlindjes qė ai e feston mė 1 prill. /Telegrafi/


epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5738
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Majlinda Kelmendi pushton Turqinė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi