» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mi 4 celulari i ri !

Shko poshtė

Mi 4 celulari i ri !

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 06 Dec 2014, 13:31

Xiaomi, tashmė kompania mė e pėrfolur e Kinės pėr telefona tė menēur mund ta lansojė njė model tė ri qė kushton 325 dollarė, pa kontratė me operatorėt mobil, thuhet sipas njė analisti kinez, citon Phone Arena.
Ky ēmim ėshtė mė pak se gjysma e asaj qė pėrdoruesit paguajnė pėr njė telefon tė ri nga Samsung apo Apple. Edhe pse do tė jetė njė model i ri, telefoni i ri i Xiaomi do tė vijė pėr tė njėjtin ēmim sa edhe modeli mė i avancuar aktual Mi4, qė kushton 320 dollarė.
Sipas parashikimeve dhe informacioneve tė para, thuhet se bėhet fjalė pėr pasardhėsin e Mi4, qė i bie tė jetė Xiaomi Mi5.
Siē thuhet, modeli i ardhshėm i telefonit tė Xiaomi do tė jetė shumė i hollė, me dizajn tejet tė bukur dhe shumė i fuqishėm pėr nga karakteristikat harduerike. Dhe tė gjitha kėto komponenta do tė ofrohen pėr njė super-ēmim.
Xiaomi Mi5 thuhet se do tė vijė me ekranin prej 5.7-inē nė 2560 x 1440 piksel, dhe ēmimi i tij do tė jetė vetėm 325 dollarė, ndėrsa kthjelltėsia e ekranit thuhet se do t’ia kalojė edhe iPhone 6 dhe Galaxy S5.
Procesori i kėtij modeli besohet se do tė jetė nga Qualcomm, Snapdragon 810 processor, qė ėshtė pasardhėsi i procesorit tė Galaxy S5 dhe HTC One M8.
Megjithatė, ėshtė e rėndėsishme tė dihet se kėto janė vetėm parashikime tė bėra nga njė analist i industrisė - informacioni nuk ėshtė i lidhur me Xiaomi nė asnjė aspekt, kėshtu qė ka gjasa qė kėto parashikime tė mos jenė tė sakta. (Telegrafi)
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12098
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mi 4 celulari i ri !

Mesazh nga Ylli-1 prej Sat 06 Dec 2014, 14:28

Pse e bleva une Samsung S5 Galaxy me 320 €?
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 11120
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi