» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si ta kuptoni se po ju pėrgjohet telefoni ?

Shko poshtė

Si ta kuptoni se po ju pėrgjohet telefoni ?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:18

Nė kohėn kur secili ka telefon celular, kryesisht me lehtėsi mund tė pėrgjoheni nga ana e pronarit.
Ja disa kėshilla tė rėndėsishme nė kuadėr tė aferės sė pėrgjimeve nė Maqedoni. Telefonėt celular janė caku kryesor i pėrgjimit, shkruan "Portalb".
Ekzistojnė disa mėnyra se si nė mėnyrė ilegale mund tė iu pėrgjojnė:
1. Njė pajisje eksterne e kyēur nė USB tė cilėt mund t’i marrin tė gjitha tė dhėnat nga SIM kartela juaj. Kartela duhet tė jetė fizikisht e vendosur nė pajisje. Nė atė mėnyrė mund tė kopjohen tė gjitha SMS porositė nga SIM kartela juaj si dhe nė raste tė ndryshme edhe bisedat e juaja.
2. Pajisje nė tė cilin vendoset numri juaj i cili pėrgjohet. Ajo pajisje i regjistron tė gjitha bisedat e juaja dhe kopjet e tyre i regjistron nė njė lokacion, nė veēanti nė tė dhėnat e kompanisė e cila e mirėmban atė pajisje.
3. Keni kujdes ku e leni telefonin, pasi dikush mund tė instalojė programe si FlexiSpy dhe RecordPro. Kėto programe mundėsojnė qė live tė pėrgjohen telefonat e juaj. Ato programe kanė edhe GPS lokator i cili nė secilin moment e tregon vendndodhjen tuaj.
4. Kompani qė merren me ndjekjen tuaj nėpėrmjet internetit. Ėshtė e nevojshme qė ta kenė vetėm numrin tuaj dhe pastaj e pėrcaktojnė vendndodhjen tuaj.
Por si tė dallojmė se jeni duke u pėrgjuar:
1. Bateria harxhohet shumė shpejt
2. Ēkyēje e ngadaltė e celularit
Nėse ju nevojitet kohė mė e gjatė pėr ta fikur telefonin se koha normale, ky ėshtė njė tregues se telefoni juaj po pėrgjohet. Nevojitet mė shumė kohė qė tė gjitha programet qė ju pėrgjojnė tė ēkyēen. Ėshtė e mundur qė edhe celulari juaj tė mos jetė nė rregull por nėse ndodh shpesh, atėherė keni kujdes se ēfarė ndodh.
3. Zėra tė ēuditshėm nė prapavijė
Nėse krijohet zhurmė ose dėgjohen zėra tjerė pėrveē zėrit tuaj atėherė ėshtė njė tregues se dikush ju pėrgjon.
4. Zė robotik
Nėse nė prapavijė dėgjoni zė robotik edhe kjo ėshtė njė shenjė se dikush ju pėrgjon.
5. Pėrderisa nuk e pėrdorni celularin
Nėse celulari juaj fillon tė sillet nė mėnyrė tė ēuditshme, atėherė dikush mund tė instalojė programe pėr pėrgjim. Kėta programe instalohen shumė lehtė nėpėrmjet e¬mailit ose transferimin e informacioneve nėpėrmjet bluetooth. Edhe nė telefonat fiks mund tė pėrgjoheni. Keni kujdes nė zėrat tė cilat dėgjohen nė prapavijė. /albeu/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11909
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta kuptoni se po ju pėrgjohet telefoni ?

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 12:54

shume flm per informacionin

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
avatar
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 3182
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi