» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sekretet e "The Beast" makinės me tė cilė udhėton Obama !

Shko poshtė

Sekretet e "The Beast" makinės me tė cilė udhėton Obama !

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 23 Feb 2015, 22:24

Asnjė makinė tjetėr nuk ėshtė kaq e blinduar sa limuzina e Presiodentit amerikan Barack Obama.
E pagėzuar me emrin “Bisha”, pėr pėrmasat e saj, “Cadillac One” presidenciale ėshtė njė makinė e blinduar me sisteme mbrojtjeje dhe komunikimi nga mė tė sofistikuarat. Mbulesa e trashė prej 10 centimetrash e prodhuar nga njė ēelik i veēantė, alumin, titan dhe qeramikė pėr mbrojtje nga ēdo sulm vdekjeprurės. Kjo nuk ėshtė vetėm njė, por njė duzinė me Cadillac-ė pėr shkak tė elementėve. Ėshtė konsideruar si njė fortesė e padepėrtueshme nga plumbat, bombat, e aftė tu rezitojė shpėrthimeve tė vogla dhe mesatare, transmeton lapsi.al. Ka njė sistem ventilimi qė pėrjashton ēdo agjent tė jashtėm. Me anė tė njė cilindri oksigjeni nė bagazh, krijohet njė mikroklimė e aftė tė shmangė sulmet me, gaz helmues. Mund tė hapet vetėm njė dritare. Ajo e shoferit, por vetėm pak centimetra. Njė informator konfindencial tha pėr “Autoėeek” se motori ėshtė V8 me benzinė. Dyert janė tė rėnda dhe tė blinduara si njė kullė e njė avioni Boeing 757.
Nė bagazh mbahen armė shtesė dhe njė kit mjekėsor me qese gjaku tė tipit tė Presidentit. Njėlloj si avioni presidencial “Air Force One”, “Bisha” ėshtė vazhdimisht nė lidhje me njė furgon tė posaēėm qė e ndjek nga pas dhe qė ia dėrgon sinjalet njė sateliti ushtarak. Nė pjesėn e pasme tė rehatshme, ėshtė pothuajse si njė zyrė pėr kreun e Shtėpisė sė Bardhė. Ka gjithmonė njė celular qė ka njė linjė tė sigurt dhe gjithmonė i lidhur me qendrat operative tė Shtėpisė sė Bardhė dhe Pentagonit. Pėr tė drejtuar kėtė makinė ėshtė e nevojshme marrja pjesė nė njė kurs 1-javor nė njė degė tė veēantė nė akademinė e Shėrbimit Sekret nė BELTSVILLE, Maryland ku agjentėt ushtrojnė manovrat dhe pėrmirėsojnė ngarjen me sa mė saktėsi./lapsi.al/ 
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi