» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


NESE DO TE LUTEJ GJITHCKA

Shko poshtė

NESE DO TE LUTEJ GJITHCKA

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 14:31

Lutesh edhe ti zemėr, kur psherėtin ?
Kur gjoksi bėhet pėr ty varr i zi ?
Kur qetohen tronditjet, ndėrsa ti ėndėrrin ?
Kur mendon se nė botė, preja e vetme je ti ?
 
Kur guxon tė dėgjosh tė dashurin zė ?
Kur dy sytė njomėzohen me lotėt gjak ?
Mjerė ! E di,ti zemėr, kur nė botė s'ėshtė mė 
dhe prapė e kėrkon, si tė ish diku larg ?
 
Ti prapė vringėllin, po ēfarė sjell nė mendim ?
Mos ngjyrėn e ėmbėl tė fytyrės kujton 
dhe si peshku nė tokė, tallaz ngre gjoksin tim
dhe unė ndjehem i gjallė, ndėrsa jam njė kufomė ?
 
Lutu mikeshė, engjėll, engjėjt nuk kanė mort,
lutu,nė qiell tė prehet shpirti im nė amėshim !
Pėrse u jep frymė trupave, o Zot
dhe nė kėtė botė mė digjet si nė ferr shpirti im ?
 
Ishte lutja e ferrit,i fundmi ēast,
ndėrsa pėrshėndete botėn, njerėzve iu buzėqeshe,
mandej u ktheve dhe the: po vdes paspak,
veē mos mė vajtoni, kurajė prej tyre deshe !
 
Mos mė qaj mikja ime, pėrse gjithė kėta lotė,
pse e mpiks atė gjak nė zemėr hidhėsia !
Kur tė lė lamtumirėn, pranė varrit nė njė qoshk,
o Zot,a ėshtė e fortė atėherė lumturia ?
 
O engjėll i virgjėr, dritėplotė, shpresė e tjetrės jetė,
e ndjej veten nė jetė si nė hipnotizim,
nė hapėsirat e shpirtit ndjej tėnden gjallesė,
vdekja ėshtė dritė dhe pse e mendojmė errėsim !
 
Ndėrsa gjithshka e bėre, o Zot, nė harmoni,
gjithshkaje i jep jetė dhe atyre qė s'besojnė,
do falėsh, sikur besimi nė zemra tė shuhet gjithsesi,
tė kthehen pėrgjithmonė nė pluhur, ata qė tė adhurojnė !

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
avatar
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 3116
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi