» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Shko poshtė

Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:25

Nė disa marrėdhėnie zėnka duket se vijnė vetėm nga njėra palė, nga njėri partner, i cili grindet dhe ka gjithmonė njė arsye pėr t’u ankuar. Ėshtė e mundur qė ata tė kenė tė dy probleme me shprehjen e ndjenjave tė tyre, por sė bashku partnerėt mund tė sigurojnė njėri tjetrin se emocionet mund tė kontrollohen. Ēifte tė ndryshme mund ta pėrjetojnė kėtė pėrvojė nė mėnyra tė ndryshme, por ndjesia e pashpjegueshme e plotėsimit qė tė dhuroni tė qenit pranė njeriut tė zemrės, ėshtė ajo ēfarė specialistėt preferojnė ta quajnė “pėrputhje e pandėrgjegjshme”.
Pėrputhja e pandėrgjegjshme
Tė gjithė njerėzit kanė nė mendje njė “plan psikologjik” ku mbajnė detaje rreth eksperiencave dhe gabimeve qė kanė bėrė nė jetė. Ky plan mban informacion i cili ėshtė i vėshtirė tė pranohet pėr shkak tė frikės, ankthit dhe dėshirės pėr mbrojtje. Secili nga ne ka aftėsinė e pandėrgjegjshme pėr tė skanuar planin e njė personi tjetėr. Ndjenja e tėrheqjes ėshtė mė e fortė ndaj atyre qė kanė njė plan shumė tė pėrafėrt me personin qė i pėlqen. Gjithmonė njerėzit janė nė kėrkim tė eksperiencave tė ngjashme, por nė fakt nė mėnyrė tė pavetėdijshme ajo qė po kėrkojnė ėshtė ndryshimi.
Tėrheqja e kundėrt
Qėllimi i kėsaj pėrputhje tė pavetėdijshme ėshtė tė gjendet dikush qė mund tė pėrmbushė eksperiencat e individit. Ky mund tė jetė dikush qė ngjan me tė , por nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve njerėzit kėrkojnė dikė nė sajė tė cilit mund tė mėsojnė dhe qė ėshtė krejt ndryshe nga ata. Partneri ideal do tė jetė dikush qė ka luftuar mė tė njėjtat vėshtirėsi tė personit qė ėshtė i tėrhequr pas tij, por qė ka gjetur njė formė tė ndryshme nga ata si zgjidhje. Atėherė kur njėri nga partnerėt nuk ėshtė shumė i dhėnė pas seksit, e kompenson tjetri. E njėjta gjė ndodh edhe nė intimitetin, afrinė dhe lidhjen miqėsore qė kanė mes tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Mesazh nga Naki prej Wed 21 Nov 2007, 14:54

Terheqja eshte faktori kryesor dhe mizotrues. Pas terheqjes pason akti dhe ketu kjo mund te thellohet ose shkeputet interesimi. Seksi eshte faktori kryesor dhe permbushes i terheqjes dhe ky vendos jetezgjatjen. Afersia miqesore nuk egziston.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Mesazh nga Elsa prej Wed 21 Nov 2007, 16:04

Te dy postuesit me larte kane te drejte. Personalisht mua me terheq ndjenja dhe personi ne pamje.
avatar
Elsa

Shteti : Ferizaj
Postime : 30
Kyējet nė forum : 11863
Regjistruar mė : 27/07/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Mesazh nga Katilja prej Wed 17 Apr 2013, 18:26

Elsa shkruajti:Te dy postuesit me larte kane te drejte. Personalisht mua me terheq ndjenja dhe personi ne pamje.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si krijohet lidhja duke u bazuar tek terheqja e kundert

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi