» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Faqja 3 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Mon 21 Apr 2008, 08:58

komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Wed 21 May 2008, 15:01

Naki shkruajti:komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)
mua me kerkon fare kosi hahahaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 May 2008, 15:43

memaliaj shkruajti:
Naki shkruajti:komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)
mua me kerkon fare kosi hahahaaaaa
je i modh memaliaj hahahahahahahahahahah

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Wed 21 May 2008, 16:12

morena shkruajti:
memaliaj shkruajti:
Naki shkruajti:komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)
mua me kerkon fare kosi hahahaaaaa
je i modh memaliaj hahahahahahahahahahah
hahahaaaaaa po ti mi do nje cik fare kosi Very Happy
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 May 2008, 16:14

memaliaj shkruajti:
morena shkruajti:
memaliaj shkruajti:
Naki shkruajti:komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)
mua me kerkon fare kosi hahahaaaaa
je i modh memaliaj hahahahahahahahahahah
hahahaaaaaa po ti mi do nje cik fare kosi Very Happy
ka kush me jep mu mos u bo merak ti ok 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Wed 21 May 2008, 16:17

Une skom valla se mbreme e hongra me buke ene faren e kosit 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Wed 21 May 2008, 16:19

morena shkruajti:
memaliaj shkruajti:
morena shkruajti:
memaliaj shkruajti:
Naki shkruajti:komshiken qe vijne naten dhe te kerkojne sheqer 8)
mua me kerkon fare kosi hahahaaaaa
je i modh memaliaj hahahahahahahahahahah
hahahaaaaaa po ti mi do nje cik fare kosi Very Happy
ka kush me jep mu mos u bo merak ti ok 8)
te shijon tepakten kur e kalon posht
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 May 2008, 16:19

Naki shkruajti:Une skom valla se mbreme e hongra me buke ene faren e kosit 8)
kurr mos pac 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Wed 21 May 2008, 16:24

morena shkruajti:
Naki shkruajti:Une skom valla se mbreme e hongra me buke ene faren e kosit 8)
kurr mos pac 8)
ku me pas mi njonen cice Razes ja piva prej se u martova tjetren ja piu djali dhe goca e me qa lesh me bo kos tani e ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 May 2008, 16:35

Naki shkruajti:
morena shkruajti:
Naki shkruajti:Une skom valla se mbreme e hongra me buke ene faren e kosit 8)
kurr mos pac 8)
ku me pas mi njonen cice Razes ja piva prej se u martova tjetren ja piu djali dhe goca e me qa lesh me bo kos tani e ?
ti coj une ca kile qumesh re mos u merzit ti 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Thu 22 May 2008, 09:30

morena do e kesh ballkonin marshalla qe paske kaq qumesht Very Happy
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 01:16

Meshkujt preferojne... ke tjeter pervec Shocked Shocked Shocked king

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Tue 27 May 2008, 09:14

Kotelja shkruajti:Meshkujt preferojne... ke tjeter pervec Shocked Shocked Shocked king
si e gjete mi Very Happy
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Tue 27 May 2008, 09:43

U shkruan ne balle kjo memaliaj Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 May 2008, 10:00

Femrat qe nuk fjalorin e tyre nuk ekziston fjala 'Jo'

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Tue 27 May 2008, 10:08

Varet nga personat por e preferuara eshte ajo qe te gjitha hallet qane me ty dhe vetem me ty e jo me boten .... hmmm ska faj bota.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Adisa prej Tue 27 May 2008, 10:09

mashkujt perferojn......... Shocked
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Musafir prej Sat 07 Jun 2008, 10:04Kotelja shkruajti:Meshkujt preferojne... ke tjeter pervec Shocked Shocked Shocked king


Neutral Neutral Neutral Neutral yll te kam motrushe me te vertet mir e ke se cfar ke then se vetem fjal te kota kan e jo me zemer ,
preferojn syt dhe buzet qe i enderrojn Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral danc danc danc danc

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Adisa prej Sat 07 Jun 2008, 15:52

mashkujt deshirojn kani plum lul te ballit
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Sat 07 Jun 2008, 16:02

gresa shkruajti:mashkujt deshirojn kani plum lul te ballit
Sad Sad Sad pse xhi kije taj kunder mashkullave be?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Musafir prej Sat 07 Jun 2008, 16:04Naki shkruajti:
gresa shkruajti:mashkujt deshirojn kani plum lul te ballit
Sad Sad Sad pse xhi kije taj kunder mashkullave be?

pse nuk ka faj motrushja se meshkujt ashtu veprojn me femra vetem i mashtrojn me fjal te kota thojn se e don por e do dikund tjeter tregojn veprat e juaja

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Adisa prej Sat 07 Jun 2008, 16:05

Shocked Shocked Shocked Mad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga summer spell prej Mon 09 Jun 2008, 16:45

Meshkujt preferojne gjrat koti....pse ndodh kjo??Pfff
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11867
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Jun 2008, 17:11

Une per vete preferoj :part001:

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Adisa prej Mon 09 Jun 2008, 17:20

vap vap vap
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Jun 2008, 17:22

:part001: ene kete bukuroshen me larte se harrova shpare ta cekja :12098: :12098:

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Musafir prej Mon 09 Jun 2008, 17:49

meshkujt preferoj at qe kurr nuk i refuzon aventurat danc danc danc


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Jun 2008, 18:54

E ajo qe nuk refuzon bash nuk preferohet fare nga gjinia mashkullore ti me larte mos repliko me injoranca dhe larg zemres merre forumin do jesh shume me mire me beso.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Tue 10 Jun 2008, 07:59

Meshkujt meritojne shume dashuri, kujdes, respekt deri ne momentin qe kjo eshte reciproke. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Tue 10 Jun 2008, 10:14

Kotelja shkruajti:Meshkujt meritojne shume dashuri, kujdes, respekt deri ne momentin qe kjo eshte reciproke. Very Happy
cig kis e meritove kete puthje kotelja per here te pare degjoj nje pergjigje shume shume reale

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Musafir prej Tue 10 Jun 2008, 10:17

meshkujt e meritojn mi mej thy ne kurriz Mad Neutral Neutral Neutral


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga memaliaj prej Tue 10 Jun 2008, 15:35

gurbetqarja shkruajti:
meshkujt e meritojn mi mej thy ne kurriz Mad Neutral Neutral Neutral

sa po me dhemb kurizi hahahahahahaaaaa

avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga bovari prej Tue 10 Jun 2008, 19:16

Kotelja shkruajti:Meshkujt meritojne shume dashuri, kujdes, respekt deri ne momentin qe kjo eshte reciproke. Very Happy

Te gjithe ata qe i besojn apo jan ndikuar nga romanet do e pranonin kete mendim ama diēka po te them:

Meshkujt meritojne shume pak dashurı sepse kur kan qene te vegjel e kan marre shume nga prinderit vetem se jan meshkuj,pak kujdes sepse vertet e meritojne pasi mbrojtja dhe dashuria e tepert qe kan marre ne femijeri i ben qe te jetojn pak veshtersi dhe per kujdes u duhet femra,respekt vertet kan nevoj sepse qe te mesoje ēeshte dashuria dhe kujdesi dhe se si duhet te sillet kur ka dike qe i gezon keto veti perballe u duhet afruar me respekt dhe fjale se me agresivitet edhe kafsha nuk edukohet jo me njerıu qe ka inat Very Happy Smile fest

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Tue 10 Jun 2008, 21:53

Bovari, e thashe ate duke u bazuar ne nje logjike te shendoshe. Femra dhe mashkulli jane qenie njerezore qe te dyjat, dhe pa dashuri, respekt dhe miresjellje jam e bindur qe nuk kane jete as njera as tjetra pale. Fundja, pse e lidh jeten me dike ti?! Sepse duhet??? Mendoj qe kam gabuar vetem nje gje ne postimin e mesiperm: "deri ne momentin qe kjo eshte reciproke" u desh ta beja bold, qe te theksohej me shume ajo qe desha ta them, perndryshe, mashkulli sillet ashtu sic e meriton femra me te cilen eshte i lidhur, nuk i hyn ne borgj po nuk e meritoi. Ketej nga jam une thuhet "Ca mbjell, korr!"

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga bovari prej Tue 10 Jun 2008, 22:25

Kotelja shkruajti:Bovari, e thashe ate duke u bazuar ne nje logjike te shendoshe. Femra dhe mashkulli jane qenie njerezore qe te dyjat, dhe pa dashuri, respekt dhe miresjellje jam e bindur qe nuk kane jete as njera as tjetra pale. Fundja, pse e lidh jeten me dike ti?! Sepse duhet??? Mendoj qe kam gabuar vetem nje gje ne postimin e mesiperm: "deri ne momentin qe kjo eshte reciproke" u desh ta beja bold, qe te theksohej me shume ajo qe desha ta them, perndryshe, mashkulli sillet ashtu sic e meriton femra me te cilen eshte i lidhur, nuk i hyn ne borgj po nuk e meritoi. Ketej nga jam une thuhet "Ca mbjell, korr!"

Nese kjo eshte llogjika e shendoshe athere i jap te drejte nje personi i cili me ka shprehur nje opinion ne lidhje me femrat e asaj anes tende.Ēdo mendim dhe llogjikim ka lidhje me ambientin ku ritesh dhe formohesh prandaj lexoje dhe njehere ate qe kam shkruar se kam fol ne pergjithesi dhe jo per anen tuaj e dashur sepse nuk me intereson shume njerezit e asaj ane Very Happy Ndersa persa i perket qe ti kishe theksuar fjalen reciproke gabim e ke sepse nese femra nuk e din vendin dhe detyren me te drejtat e kapacitetin e saj athere do flasin ne kete gjuhe dhe pas te gjithe raportet policore apo te shoqatave te femrave do riten listat e femrave te dhunuara per arsye tradhetie apo mos ditje komunikimi sepse fshihen mbas respektit imagjinar ne boten e tyre duke u larguar nga jeta reale.
Por ngaqe fjala respekt perkufizohet sipas jetes,interesit dhe nivelit qe gezon vete femra athere edhe lidhjet do ken karaktere te tjera.
Prandaj mendoj qe femra nuk duhet te toleroje shume pasi humb identitetin e saj per te vendosur respektin e dikujt tjetri.
Vajz e bukur me mire po ta them keshtu:shekulli i 21 dhe koha e zhvillimit dhe barazise dmth ai qe e din si duhet jetuar dhe pse jeton ai/ajo nuk kan nevoje te bejn kaq shume letersi mbi respektin reciprok por respektojne kufijt e njeri tjetrit.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Wed 11 Jun 2008, 11:03

Nje gje nuk kuptoj tek replikat e tua: e ke zakon ti nderrosh kahjen asaj qe thone te tjeret apo e ben me raste?! Femrat e anes time jane shqiptare ne kuptimin e plote te fjales, te arsimuara dhe me edukate.
Mbase ne jete ke takuar ndonje cun "mamaje", prandaj flet kaq hidhur per meshkujt Very Happy. Mos me thuaj qe je rritur ne ndonje nga ato lagjet e Bronx-it ti qe paske kaq mendime te "modernizuara" dhe qe femra duhet te qendroje "ushtarake" ne raport me mashkullin. Une i qendroj pas asaj qe thashe me heret, qe une nje mashkull do ta dua, do ta respektoj dhe kujdesem per te vetem atehere kur ai i ben te njejtat gjera (qofte edhe perafersisht!). Kjo jam une Bovari dhe meqe ti bere replike mos me thuaj tani "nuk me intereson kush je ti" sepse aq me pak me intereson mua per ty!!! Gjithsesi, varet si e sheh ti nje lidhje, veten tende ne ate lidhje.... e keshtu me radhe. Une nje gje di me siguri: 'Fjalet e shumta jane fukarallek' dhe 'Teorite e gjata e kane vendin ne mbeturinat e historise!' Une jam e bindur qe ti e di shume mire per cfare e kam fjalen. Shendet e dashur! Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Jun 2008, 11:39

Qendron shprehja: ne dashuri fiton ai qe iken?
E pergjigja eshte gjithmone iken ajo/ai qe nuk njohin ne realitetin dhe dashurin e zemres por njohin iluzionet dhe fjalet shekspiriane te shkruara.
Nje dashuri vjen dhe iken. Por kjo nuk do te thote qe ajo nuk ka jetuar ndoshta dhe do jetoj ne perjetesi. Dashuria thjesht eshte nje mrekulli per ne boten mashkullore ( une keshtu e shof ndoshta tjeret ndryshe) por duhet shume kujdes per ta ruajtur mos ta rremben dikush tjeter ose ose eshte i rrembyar me kohe dhe ty te fut ne boten e iluzioneve....
Bovari: nuk kemi te drejte te nenvlersojme tjeret se paku kur nuk njef personin dhe nese kjo ane eshte per ty e papelqyer se paku duhesh te kesh pak rrespekt.
Kotelja: skam koment shume mire ke pasqyruar identitetin e nje femre shqiptare ( mos te harroj te kesaj ane) kis

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Kotelja prej Wed 11 Jun 2008, 11:53

Perderisa lokacioni im eshte "Nen rrahjet e zemres tende" dyshoj qe Bovari e njeh kete zone, sidomos pas mllefit qe shprehu ndaj gjinise mashkullore. Ja pse duhet kujdes i vecante kur i vleresojme njerezit. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13845
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Naki prej Wed 11 Jun 2008, 12:13

Kotelja shkruajti:Perderisa lokacioni im eshte "Nen rrahjet e zemres tende" dyshoj qe Bovari e njeh kete zone, sidomos pas mllefit qe shprehu ndaj gjinise mashkullore. Ja pse duhet kujdes i vecante kur i vleresojme njerezit. Very Happy
Kotelja,
Ti e di shume mire zonen ku ne jetojme. Per kete zone Femra Shqipetare qe moti ka qene Mbretereshe eshte respektuiar ne maksimum nga mashkulli shqipetare por edhe te huaj. Perse e bejme ne kete gje? Une si mashkull them se morali i nje kombi eshte femra. Etika e anes prap femra keshtu e kemi rrespektuar me shume se cdo vend tjeter ne bote. Me shume rrespekt per te gjithe por asnje pike rrespekti per ata qe se pari mohojne qenjen e tyre dhe identitetin.
Une pajtohem me shkrimin tend dhe e pershendes kur flet ne menyre te pergjithesuar per mashkullin shqiptare. te njejten gje dhe ne mashkujt besoj se kemi. Nuk me kujtohet por di se kam degjuar nje kenge ku thote keshtu disi: "pika me e larte ne moral eshte motra". Mos ta marrim "motra" si te familjes por kam fjalen ne pergjethsi per motrat shqiptare.
Edhe me heret kam shkruar ne shume replika dhe po e perseris prap.
Se qeshtja e moralit eshte vetem qeshtje private e nje njeriu , dhe ne keto raste nuk e dij se perse disa shprehen qe jane roje e dikuj ose ku eshte qellimi dhe friga e tyre.
Nga ana mashkullore kam kete mesazh: Shume rrespekt per femren shqipetare. tani ajo eshte ambasadore,parlamentare, mjeke, pedagoge,sociologe, inxhinjere,ushtarake, police ...etj
Mashkulli dhe Femra edhe ne shoqerin tone si ne cdo shoqeri boterore do te kene konfliktet e vete por une uroj qe keto konflikte mos te shendrrohen ne lufte psiqike tek ne Shqipetaret sidomos tek disa femra qe mendojn se edukimi dhe civilizimi i tyre eshte me deomos te mbisundoj mashkullin te tallet ose ose i ka ikur nga dora dhe tash te gjithe ti fus ne nje thes. Eshte gabim shume i madhe.
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga bovari prej Wed 11 Jun 2008, 13:05

Naki dhe kotelja:

Se pari qe te replikoni kaq thjesht apo perciptas do ju sugjeroja pak me me kujdes lexojini postimet e mia sepse personalizime nuk bej se fundja ēdo kush eshte pergjegjes per veten dhe mendimet e tij/saj.

Mesa di une ka 2 lloj mesimesh mekanik dhe duke krijuar lidhje ose llogjike.
Athere mos u sillni si nxenesit qe mesojn mekanik apo ne kete rast vetem lexoni dhe nuk lodheni te kerkoni diēka tjeter ne shkrim dmth ta lexoni me llogjike.

Sot nuk njihen njerez qe kan mbi 30 vjet bashk jo me dashurite kalimtare ku nuk i perziej ata te vertetat ku edhe perfundimet jan po aq te verteta sa vete dashuria po ce do qe kjo lloj dashurie jetohet vetem nga njerez te vertete!!
Dhe nese mendoni qe kam perulur mashkullin shqiptar athere vetem do ju them te rilexoni shkrimet sepse komentoni ēa lexoni ose vetem germat si figura dhe jo kuptimin e tyre.

Naki: Nese akoma mendojm dhe humbim kohe per te treguar mllefin apo te humbim kohe neper forume per te treguar dashurine apo urrejtjen athere duhet edhe te pranojm se po tallemi me vetveten.Ka ikur koha ""bjeri pragut te degjoje dera"" sot kushtet dhe koha na mundeson barazi athere perse me u sjell si tufa ose perse me humb kohe duke e vrare trurin per kesi gjerash kur me e kollshmja eshte te thuhet perballe.

Une nuk kam mllef te dashur por ju me duket se ne gjuhe keni vetem fjalen dashuri dhe ne mendje "mllef" gje qe e pasqyroni ne shkrim.

Prandaj nese mendoni se eshte respekt te fshihen gabimet e femres dhe mashkullit shqiptar ne kete kohe athere me falni se une nuk kam ndermend ti them te zezes te bardhe vetem te behem e mire me te tjere apo nje xhuljete a donzhuan i shekullit 21.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mėshkujt Preferojnė.... Kėnd ????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi