» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

ha Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vizitor prej Wed 30 Jan 2008, 16:11

Shum djem ose vajza e kane shkembyer shprehjen aq te embel dhe simbol fjalen
"Te Dua"
Sa e besoni ju kete fjake kaq te bukur, por qe ne fund del ose e embel ose e hidhur?


Edituar pėr herė tė fundit nga My Love nė Sat 01 Mar 2008, 09:23, edituar 5 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga dano prej Wed 30 Jan 2008, 16:21

Barby varet sipas njerezve lal ka njerez me dy fytyra ka ene te sinqerte kjo osht ceshtje e zemres ene qe thu ti lal un i besoj ne qofte se ajo fjale ka vepra se me fjal nuk i besoj shejtonke.Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga mirela prej Wed 30 Jan 2008, 23:27

shum e leht me e thon kte fjal po e veshtir me e mbajt masanej Embarassed
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11552
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Thu 31 Jan 2008, 06:05

ahtu esht moter mirela se edhe une jam e pajtimit me ty ka dikush shum leht e thot por ndoshta nuk e ka dashuri te vertet ndoshta esht vetem fjal


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Thu 31 Jan 2008, 09:25

5 shkronja jane
qe dy zemra i afron
5shkronja jane
qe jeten ta ndryshojn
5 shkronja jane
qe ti pret qe dikush ti thot

Shume vlere kam
po shume njerez nuk e din
me keto 5 shkronja
lozin pa kuptim
te thuash te dua
nuk eshte e lehte
kush e thote me zemer
e kush e thot me rejt

Dikush e thot me mashtrime
e dikush me poshtrim
mos lozni o njerez
se eshte fjal me shum kuptim
TE DUA o sa fjal e shenjte eshte:flower:
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Naki prej Thu 31 Jan 2008, 09:42

Te dua.... nuk i besoj aspak eshte fjale e pavlere por e bukur andaj e ka bukurin e saj kur shqiptohet

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vizitor prej Fri 01 Feb 2008, 20:36

Naki shkruajti:Te dua.... nuk i besoj aspak eshte fjale e pavlere por e bukur andaj e ka bukurin e saj kur shqiptohet

Si ke then asnje femre -te dua- ??

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga sirena prej Sun 03 Feb 2008, 13:54

pershendetje,
fjala te dua eshte fjala me e bukur dhe me shprehese qe njoh pasi per mendimin tim eshte ajo fjale qe shpreh DASHURINE,.
eshte nje fjale qe nuk ka zevendesime pasi vertete e ka te gjithe kuptimin brenda vetes.
Personalisht i besoj fjales TE DUA, kur thuhet nga njerezit te cileve iu besoj dhe e di qe e thone sepse e ndjejne. mund te them se dikush qe nuk te do se pari nuk e thote por se dyti perdor fjale te tjera ne vend te saje andaj mendimi im eshte se fjala te dua eshte besuese ( per mua ).
nuk eshte fjala ajo qe nuk mund ti besoj, njeriu qe nuk e ndjen ate fjale e shikoj ne mendjen e tije/saje ne veprimet etj,,

si mund te them une qe nuk i besoj tim eti kur me thote TE DUA SHUME,time meje kur me thote TE DUA MOJ BIJE, tim vellai qe me ledhaton me fjalen e embel TE DUA MOTER, dhe motrat qe gjithashtu me thone TE DUAM SHUME,. apo njeriun e zemres qe thote thjeshte e bukur TE DUA ..
tek njerezit te cilet thone te dua por nuk e ndjejne kete nuk qendron tek fjala por tek njeriu cfaredo qe te thote ai njeri do te barazohet me zero pasi nje mashtrus se pari mashtron vetveten pastaj tjetrin,.
me falni per tejzgjatjen ,, me rrespekt sirena

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12082
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga dano prej Wed 06 Feb 2008, 08:03

sirena te te puth iher si thu? haj se po te puth se e ke bo hak me pelqen mendimi jot lal kisss lal ne faqe ee Very Happy
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11386
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga deti prej Wed 06 Feb 2008, 09:05

Fjalen "te dua" e thot shume bukur Ardit Gjebrea ne njeren nga kenget e tij te bukura: ... "te dua, te dua, te dua o fjale hyjnore e kesaj bote"...
Fjala apo shprehja "te dua" eshte me e vecanta nga te gjitha sepse mund te thuhet gjithmone ne vendin dhe kohen e caktuar. Kjo shprehje patjeter se duhet te buroje nga shpirti dhe te jete plote ndjenja ne menyre qe ai/ajo qe i eshte drejtuar, ta kuptoje dhe perjetoje magjine e kesaj fjale.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Wed 06 Feb 2008, 16:11

po deti vlla ashtu esht nese edhe i dashuri e ka at ndjenj apo ndoshta nuk ka ndjenja vetem ashtu te thot te dua edhe te le te vuash per te


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga P.9e prej Fri 15 Feb 2008, 00:16

Hala nuk ikom besu qesaj fjales edhe sbesoj qe najher kom mi besu 100%.
po edhe nvaret se prej kahit vjen kjo fjal, edhe qysh e shprejn, se ekom ni fillozofi qe mes internetit nuk ka dashni. Okej mun ka simpati a kuta di une, te pelqen me fol me ni person ma shum se me kta tjert, tshkon llafi ma mir me ta, edhe njeri asht aq naiv qe fill mendon qe, ua pe dojsha qet person. Amo nrysh asht me ni dikon llajv tu e than qet fjal TE DUA, e nrysh asht mi pa germat mes kabllav tu e formu at fjal. Nrysh asht me pas at personin perball e me kqyr nsy tu e than, e nrysh asht mi lexu ato germat e zeza, kalterta, verdha, pembe a kuta di une tu e formu at fjal me ni faqe tbardh, e nrysh osht me ni dikon me vesht e tu tu e than, me kqyr qysh reagon kur e thot at fjal e qeshtu me rradh... po edhe llajv jan ba njerzit shum pisa ditve sodit, thu ti tan kan marr dipllom per aktor hahah. nejse ksaj fjales duhet mju rujt njeri, mos mi besu met paren duhesh mu rujt se veq 1 zemer eka njeri, nuk asht mac me 9 shpirta haha.
avatar
P.9e

Shteti : prishtina fucking city
Postime : 1
Kyējet nė forum : 11358
Regjistruar mė : 09/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 17:21

Dashuri nepermjet internetit ka ndodhur dhe do ndodhe.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Dukagjini prej Tue 26 Feb 2008, 20:58

besoj qe fjala TE DUA e ka humb vleren dhe kuptimin.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Adisa prej Tue 26 Feb 2008, 21:02

nuk besoj se fjala TE DUA kurgja hiq
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vizitor prej Tue 26 Feb 2008, 21:38

Si besoj aspak fjales te dua Sad

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 06:23

fjala te dua esht shum leht ta thuash por esht zor ta mbash sidomos djemve asnje nuk esht per tju besuar sepse te gjithave vajzave ju thojn te dua edhe ajo vajz nuk e di se cilen me te vertet e do sepse love e mashkullit esht hotel kush don hyn e kush don del,per at arsye nuk esht per tju besuar


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga deti prej Wed 27 Feb 2008, 08:40

varet se kush, kur dhe ku e thot!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 10:02

ashtu esht vlla deti por me duket edhe ne at qe ke pasur besim qe e ka me te vertet e me duket se paska qen gabim,nuk them te gjith se jan ashtu por me shum jan,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Dukagjini prej Wed 27 Feb 2008, 10:23

Fjala te dua ju thash qe ka shume kuptime dhe mund te perdoret ne menyra te ndryshme p.sh fjalen te dua mund ta perdoresh per ta realizuar nje qellim vetanak apo per te perfituar dicka p.sh te dua mund ti thuash kujt te duash pa ndjenjur fare dashuri apo pa pasur fare ndjenje ndaj tij ose saj keshtu qe mos i besoni shume.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11631
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Zemera_e_thyer prej Wed 27 Feb 2008, 11:05

Ne ditet e sotme kjo fjal eshte bere si buka qe ha mjes,drek .dark ,po i humbe vlera si fjal8)
avatar
Zemera_e_thyer

Shteti : Jetoj:Ne nje Bote te Poshter
Postime : 1260
Kyējet nė forum : 11373
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Adisa prej Wed 27 Feb 2008, 11:21

fjala te dua esht ba bosh nuk vlen sod per as kan nuk e bajn fjalen
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Wed 27 Feb 2008, 11:41

une thash me heret fjalen te dua mund ta thuash leht por ta mbash esht zor sepse shum thojn fjalen te dua e menjeher mbas krahut me tjetren


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Feb 2008, 19:35

Dashurin shum bukur mund ta shprehesh me veprime ose fjal te tjera .
Fjala te dua per mua eshte paksa fallco por varet dhe menyra dhe pozicioni i shqiptimit Very Happy:D

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Guest prej Thu 28 Feb 2008, 06:33

fjala te dua shqiptohet shum bukur kur e thua at fjal me te vertet ,une per vehte nuk mundem ta them leht fjalen te dua vetem atij qe e kam ne zemer edhe esht i vetzmi qe oi them gjithmon te dua e jo me secilin qe te flisesh ti thuash,


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga triniti prej Wed 09 Apr 2008, 00:03

me vika shume keq qe pjesa me e madhe ketu e nenvlersojne tingullin magjik te fjales "te dua"
edhe pse disi me te drejte.
fatkeqsisht fjala "te dua" per shkak te perdorimit te shpeshte, vend e pa vend dhe keshtu kot sa per te bere qejfin i ka humbur vlerat dhe magjine.por kjo sdo te thote qe duhet fshire krejtesisht nga fjalori, apo duhet zevendesuar me fjale te tjera...magjia e saj eshte akoma aty, brenda secilit prej nesh, mjafton te gjejme kurajon qe ta themi ate me shpirt dhe ta percjellim plot emocione...

ku ka fjale me te bukur apo veprim me te bukur sesa ai casti magjik kur te dy jeni duke pare njeri-tjetrin ne sy...dhe ne qetesine e atij momenti "te dua" tingellon magjishem...te mbush shpirtin plot emocion dhe zemra rreh me 1000 km/h...
cfar fjale tjeter mund ta zevendesoj kete emocion???

fatkeqsisht ne shqiptaret kur themi "te dua" e kemi = me do vish ta pim nje kafe...

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Musafir prej Wed 09 Apr 2008, 08:52

po besoj te fjala te dua por ne kohen e duhur..ta thuash rrall e per mall...e jo shum e per lum 8)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Adisa prej Wed 09 Apr 2008, 09:41

di fjal ibesoj do jo se nuk ju nxi bes as kujna po veq vetes
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga memaliaj prej Wed 09 Apr 2008, 11:08

MORENA UNE ..... UNE TE...... UNE TE......UNE TE DUA.
HAHAHAAAAAAAA TANI KUR TE KESH MALL DO TA THEM.
HAHAHAHAAAAAA
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga memaliaj prej Wed 09 Apr 2008, 11:26

ME KETO QE LEXOVA KETU SI :ZEMRA E MASHKULLIT ESHTE HOTEL A KU DI UNE , VERTETOVA DHE NJEHER SE FEMRAT JAN SHUME EGOISTE.
NE QOFTE SE NDONJERA SESHTE DAKORT TE PAKTEN TE VENDOSNI FJALEN 'NE PERGJITHESI MESHKUJT' SE SMUND TI FUSESH TE GJITH MESHKUJT NE NJE KAZAN.
JU FEMRA DUHET TE DINI NJE GJE JEHER E PERGJITHMON : KUR NJE MASHKULL DASHURON , AI DASHURON ME SHUME SE NJE FEMER DHE E VUAN ME SHUME NJE NDARJE SE NJE FEMER KUR AI VERTET DASHURON.
TE NJE MASHKULL NGELIN GJURMET PER NJE KOHE SHUME TE GJAT DHE KOHA PER TE MARE VETEN ESHTE ME E GJAT SE SA AJO QE I DUHET NJE FEMRE.
NE QOFTE SE NJE MASHKULL E KA TE VESHTIRE TE THOTE 'TE DUA' E BENE KETE SE FEMRAT NE PERGJITHESI E MARIN PER DOBESI.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12137
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Naki prej Wed 09 Apr 2008, 12:09

gresa shkruajti:di fjal ibesoj do jo se nuk ju nxi bes as kujna po veq vetes
ashtu motra mos beso se eshte fjale e madhe kjo fest

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Adisa prej Wed 09 Apr 2008, 12:11

po vella kjo jepet nje her po ndashta gabon duhet me pas kujdes per jeten time
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Naki prej Wed 09 Apr 2008, 12:12

gresa shkruajti:po vella kjo jepet nje her po ndashta gabon duhet me pas kujdes per jeten time
Mos u ngut moter mos ja jep askujt kete fjal se hmmmmmmm Shocked Shocked Shocked

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Adisa prej Wed 09 Apr 2008, 12:16

ashtu vella esht Evil or Very Mad
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12406
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga triniti prej Wed 09 Apr 2008, 17:50

memaliaj shkruajti:ME KETO QE LEXOVA KETU SI :ZEMRA E MASHKULLIT ESHTE HOTEL A KU DI UNE , VERTETOVA DHE NJEHER SE FEMRAT JAN SHUME EGOISTE.
NE QOFTE SE NDONJERA SESHTE DAKORT TE PAKTEN TE VENDOSNI FJALEN 'NE PERGJITHESI MESHKUJT' SE SMUND TI FUSESH TE GJITH MESHKUJT NE NJE KAZAN.
JU FEMRA DUHET TE DINI NJE GJE JEHER E PERGJITHMON : KUR NJE MASHKULL DASHURON , AI DASHURON ME SHUME SE NJE FEMER DHE E VUAN ME SHUME NJE NDARJE SE NJE FEMER KUR AI VERTET DASHURON.
TE NJE MASHKULL NGELIN GJURMET PER NJE KOHE SHUME TE GJAT DHE KOHA PER TE MARE VETEN ESHTE ME E GJAT SE SA AJO QE I DUHET NJE FEMRE.
NE QOFTE SE NJE MASHKULL E KA TE VESHTIRE TE THOTE 'TE DUA' E BENE KETE SE FEMRAT NE PERGJITHESI E MARIN PER DOBESI.

jam plotesisht dakord me kete qe sapo shkruajte memaliaj...
dhe per sa i perket faktit kur mashkulli dashurohet varet nga femra sesa e afte eshte ta kuptoje, nese ai eshte i sinqerte apo jo...
po ne fund te fundit cfaj kane meshkujt qe femrat ne pergjithesi jane mendje lehta??? dhe mashkulli gjen shesh e ben pershesh i thone atij muabeti...eshte femra ajo qe duhet te imponoj respektin tek mashkulli qe edhe ai ta marr lidhjen me seriozisht e jo ec mo se dhe kjo nje nga te shumtat...
nuk kane faj meshkujt fajin e kemi ne...

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Vista prej Wed 09 Apr 2008, 18:00

Fjala ''Te dua'' fjal hyjnore por eshte bere veshtire te dallohet se a po thuhet ne origjinale apo ne fallso,varet,si lum ata qe e thone ne origjinale. love
avatar
Vista

Shteti : Kosovė
Postime : 29
Kyējet nė forum : 12074
Regjistruar mė : 19/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga triniti prej Thu 10 Apr 2008, 12:16

si lum ata qe e thone ne origjinale mir e ke vista po dhe si lum ata qe arrin ta kuptojne kur thuhet ne origjinal...

firma.................................................................................................................................................................................
i dashur Cupid, thjesht doja te te thosha: - je yll bote Very Happy:D:D
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga mirela prej Fri 11 Apr 2008, 23:54

vallai keq qe s-kan vu i vize me e kuptu si lekt a jan fallco a jo kur te thon te dua Embarassed

firma.................................................................................................................................................................................
We've never been so many, we've never been so alone.
There's a sucker born every minute.
Life is short: forgive quickly, kiss slowly.
Imagination is more important than knowledge.
avatar
mirela

Shteti : N'TOK TIME
Postime : 823
Kyējet nė forum : 11552
Regjistruar mė : 29/11/2007
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga sirena prej Sat 12 Apr 2008, 02:45

pershendetje,
une ate fjale e besoj vetem kur ma thotne njerezit qe une dua , qe do te thote se dhe nese nuk eshte e vertete ma beson zemra ... x x

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12082
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga 666 prej Sat 12 Apr 2008, 15:11

Smile plotesisht dakord me sirenen qe ka hum fare Sad
kis vetem per ty
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11265
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Sa besoni ne fjalen "Te Dua"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi