» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Meshkujt!!!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

?? Meshkujt!!!

Mesazh nga Kotelja prej Mon 31 Mar 2008, 17:26

Nese I TRAJTON mire, thote qe ke rene ne DASHURI me te.
Nese nuk e trajton mire, te quan MENDJEMADHE.
Nese VISHESH bukur, te thote qe po perpiqesh t'ia marresh mendte.
Nese vishesh pa shije, te fut pa hezitim ne klubin e "fshatareve".
Nese grindesh me te, te quan KRYEFORTE.
Nese hesht, te quan goce " PA TRU".
Nese je me e mencur se ai, i shkon fytyra.
Nese eshte me i mencur se ti, ai eshte FENOMENAL.
Nese nuk e do, mundohet patjeter te te fus ne "kthetrat e tij".
Nese e do, kerkon menyren si te te braktise.
Nese nuk ben dashuri me te, thote qe nuk e dashuron sa duhet.
Nese ben dashuri me te, te quan femer e LEHTE.
Nese ia tregon ndonje PROBLEM tendin, thote qe ti vetem probleme di te besh!
Nese nuk hapesh me te, thote qe nuk ke BESIM te ai.
Nese e qorton, thote qe i ngjan NJERKES se tij.
Nese ai te qorton, e ben sepse KUJDESET per ty.
Nese nuk e mban premtimin, te quan e PABESE.
Nese ai s’e mban fjalen, ishin rrethanat qe e DETYRUAN.
Nese ti pi duhan, dukesh si rrugace.
Nese ai pi duhan, e ben sepse eshte BURRE.
Nese ti i jep PROVIMET, ke pasur FAT.
Nese i kalon ai, eshte se ka TRU.
Nese e LENDON sadopak, je SHTRIGE.
Nese ai te LENDON, je shume e NDJESHME, per gjithcka prekesh!!!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Interesant prej Mon 31 Mar 2008, 17:35

Mendoj qe cdo regull ben perjashtim Very Happy
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga memaliaj prej Tue 05 Aug 2008, 16:16

me vjen keq kotele po une jam perjashtimi i te gjitha atyre rregullave.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12218
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga ylli prej Tue 05 Aug 2008, 17:23

meshkujt
jan te ndar ne dy pjes
1 burra ,,,, dhe 2 vetem meshkuj dhe nuk vlejn asnje cent

firma.................................................................................................................................................................................
Kur linde ti qave por qeshen te tjeret prndaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
avatar
ylli

Shteti : kudo qč kčrkon atdheu
Postime : 555
Kyējet nė forum : 11246
Regjistruar mė : 12/04/2008
Profesioni : i imi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga memaliaj prej Mon 15 Sep 2008, 12:32

kotele kuptoj meshkujt me mire zemer dhe po arite ti kuptosh tamam gjithe boten ke per te pas ne duar.
ashtu si ju the meshkujt jane te ndjeshem po shfaqen me te eger dhe me te prer, e di kush eshte arsyeja e kesaj zemer?
Arsyeja eshte shume e thjesht : ta marin si dobesi femrat.
per kete arsye eshte ngritur dhe sllogani meshkujt jan te gjith njesoj , ne nje vrim i bien fyellit dhe ata nuk na kuptojne snjehere.
tani sa per gallat : ti zemer per sa fola me siper je goxha e ballancuar po ke dhe si puna e shotes super egoiste hahahahaaaaa qe i fusin meshkujt ne dhe nja 20 here ne dite. per shoten kam pershtypjen se dhe sikur gjithe bota te ishte e dominuar nga femrat prap per shoten nuk do ishte mjaft hahahaaaaaaaaa. shota shaka e imja kjo hahahaaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12218
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Interesant prej Mon 15 Sep 2008, 12:47

Sikur qe femrat jane sikur gotat qe po te rreshqiten do te thyhen, dhe me nuk mund ti rikthesh ne gjendjen e mehershme, po ashtu edhe meshkujt jane sikur gurret, po edhe nese te rreshqet nuk do thyhet kurr, por duhet te dihet se edhe prej gurreve kemi lloj lloj . Very Happy:D

Duhet te na e dini per falenderim ju femrat neve meshkujve, se po qe se nuk do na Krijonte Zoti neve meshkujve , ju nuk di kishit me qene fare sot .... Neutral
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga memaliaj prej Mon 15 Sep 2008, 14:24

hahahaaaaahaaaa mire e the lal hahahaaaaa
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12218
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Geri prej Wed 17 Sep 2008, 23:16

Kotelja shkruajti:Nese I TRAJTON mire, thote qe ke rene ne DASHURI me te.
Nese nuk e trajton mire, te quan MENDJEMADHE.
Nese VISHESH bukur, te thote qe po perpiqesh t'ia marresh mendte.
Nese vishesh pa shije, te fut pa hezitim ne klubin e "fshatareve".
Nese grindesh me te, te quan KRYEFORTE.
Nese hesht, te quan goce " PA TRU".
Nese je me e mencur se ai, i shkon fytyra.
Nese eshte me i mencur se ti, ai eshte FENOMENAL.
Nese nuk e do, mundohet patjeter te te fus ne "kthetrat e tij".
Nese e do, kerkon menyren si te te braktise.
Nese nuk ben dashuri me te, thote qe nuk e dashuron sa duhet.
Nese ben dashuri me te, te quan femer e LEHTE.
Nese ia tregon ndonje PROBLEM tendin, thote qe ti vetem probleme di te besh!
Nese nuk hapesh me te, thote qe nuk ke BESIM te ai.
Nese e qorton, thote qe i ngjan NJERKES se tij.
Nese ai te qorton, e ben sepse KUJDESET per ty.
Nese nuk e mban premtimin, te quan e PABESE.
Nese ai s’e mban fjalen, ishin rrethanat qe e DETYRUAN.
Nese ti pi duhan, dukesh si rrugace.
Nese ai pi duhan, e ben sepse eshte BURRE.
Nese ti i jep PROVIMET, ke pasur FAT.
Nese i kalon ai, eshte se ka TRU.
Nese e LENDON sadopak, je SHTRIGE.
Nese ai te LENDON, je shume e NDJESHME, per gjithcka prekesh!!!
Ba ba ba nga i gjete gjithe keto pash zotin po a nuk ke gjet edhe nanji me te keqe ejj po mos harroni se edhe ju gocat keni edhe 2 fish se kaq danc danc Neutral Neutral Neutral
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Kotelja prej Fri 19 Sep 2008, 11:44

Nese ndonjera eshte e stresuar, mjafton te kujtoje se ne quhemi 'seksi i bukur'.

Nuk kemi nevoje te veshim kollare

Nuk na dhemb kur kryqezojme kembet

Nese vendosim te bejme profesione burrash, quhemi 'pioniere', nese ata
(burrat) vendosin te bejne profesione grash quhen pederaste
Inteligjenca jone eshte e krahasueshme me ate te burrave. Por pamja jone
eshte me e mire.
Nese vrasim dike dhe arrijme te vertetojme qe kjo ka ndodhur gjate ciklit
menstrual, na ulet denimi.
Truri yne ka te njejtin kapacitet me trurin e burrave, megjithese kemi 6
miliard nervure me pak. Kjo do te thote se jemi me eficente.

Ne jemi ne gjendje te bejme disa gjera njekohesisht.

E dime gjithmone se ku i kemi vene corapet.
Gruaja e presidentit quhet 'first lady'. (burri I presidentes eshte nje zero
ne te majte, megjithese rri ne te djathte)

Nese martohemi me trashegimtarin e fronit jemi 'mbreteresha' nese nje burre
martohet me trashegimtaren e fronit, eshte vetem burri i mbretereshes
Ne jemi ato qe vendosim sa femije te bejme.

Ne i ndiejme femijet te na levizin Brenda nesh.

Femijet thone gjithmone 'mami' fjalen e pare

Gjithmone jemi te sigurta qe femija eshte I yni.

Kemi leje lindjeje!

Vizita te gjenekologu eshte me e kendshme sesa vizita te mjeku I prostatit.

Jemi gjithmone te pranishme ne lindjen e femijeve.

Ushqejme me gji.

Ne quhemi 'ylli' i dasmes.

Keni degjuar ndonje here te flitet per 'muze frymezuese' ne gjinine mashkullore???!!!!!

Jetojme me gjate!

Jemi me rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksioneve.

Kemi me pak probleme kardiake.

Djersijme me pak.

Kur mbytet anija ne kemi perparesi te hipim te parat ne varkat e shpetimit.

Jemi me te ndjeshme.

Kemi Festen tone Nderkombetare.

Jemi vertete te mrekullueshme!

Ja edhe nje deshmi tjeter qe vertete jemi te mrekullueshme dhe e kompletojme gjinine tjeter! Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Interesant prej Fri 19 Sep 2008, 11:55

Me nje fjale Kotelja prap se prap duhet te na falenderoni neve meshkujve, se po te mos ishim ne nuk do ishit as ju, po ne jemi bere shkaktar qe ju jeni sot te krijuara NeutralNeutralNeutral , dhe se arsyeja qe ju jeni krijuar eshte qe te na kenaqni neve lal hahaha
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga deti prej Fri 19 Sep 2008, 11:59

Bravo Kotelja,
Je e perkryer, nuk ka koment.
Asnje nga keto nuk mund t'i hedhe poshte.
Meshkujt jane krijuar vetem per te hequr dhe per te vuajtur ne kete bote. Te merren me politike, te jene drejtorė dhe boss-a te medhenj e ku ta di une c'fare tjeter.
Keshtu qenka thene, keshtu qenka bere.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 25 Jun 2009, 21:39

Meshkujt e dine qe dashuria eshte ndjenja qe do ti ekupoje jeten e tyre,Ata e dine mire qe femra qe do ju marr zemren do t'iu marr dhe kohen me te madhe te tyre.Gjithashtu dine se me lindjen e dashurise ju hapet rruge vuajtjeve.Shumica kane frike nga kjo ndjenje.
Meshkujt kane frike te jene te dashuruar, tremben te lene koken pas nje femre, dhe kete kurre nuk e pranojne.

Ju tremben komenteve te shoqerise.
E kane te veshtire te refuzohen.Tmerri i tyre eshte kur ju thua:Faleminderit, por nuk me pelqen.
Meshkujt e mbajne veten si mjeshter ne fushen e dashurise.Kete duan ti tregojne partneres madhe dhe shoqerise.

Meshkujt tremben nga braktisja dhe vetmia.Shpesh mendojne te mos rrezikojne dhe ti kontrollojne ndjenjat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Ylliks prej Thu 25 Jun 2009, 22:17

jo jo apo po po

Kotelja e ka kete shkrimin e dyte mjafte interesant dhe shprehet me gjith qenien e saj per mrekulli. Po me interesant eshte kur dy gjinite shprehen pa ngacmime, e alegorite jane t; pranueshme. Mendimi i femres per mashkullin, eshte mendimi me i pritur se kurre me pare, e jane te lira te shprehen gjithcka deshirojne. Po, krahasimi mes mashkullit e burrit eshte shume i ndryshem. Ne Kosove burrat jane te klasifikuar ne tre grupe:

1. burre i burrave

2. burre

3. burrec

Tash krejt mvaret, apo nuk mvaret se me cilin ka te beje femra, ngase lidhjet formohen te natyrave te ndryshme e jane dy natyra: lidhje interesi dhe lidhje dashurie.

Femer shprehu lirisht!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Ylliks prej Thu 25 Jun 2009, 22:21

ishte ketu nje theme: egoja e mashkullit dhe disi u perzie kuptimi, qe nuk njihet mire, ku egoja e mashkullit, u muar si negative, kurse secila ego eshte uni, sepse vet fjala ego=uni, vetvetja, qe e ka secili person, po edhe fjala person dallon shume nga fjala personalitet edhe egoja dallon shume nga egoizmi. Egoist eshte njeriu negativ, mbi egon dhe ego eshte kuptimi pozitiv...
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Genci-fr prej Sat 27 Jun 2009, 11:15

KOTELJA-te gjitha ato qe i shprehe me lart a nuk tu duken qe i tregove te gjith pikat e dobeta te gjinis femrore, i tregove perparsit qe ju takojn ato a nuk tu duken si lloj injorance per ju, me at qe tregove me lart, vet e thave qe ju asnjeher nuk mund te jeni ne nje ekuiliber te njejt me meshkujt.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Adonisi prej Sat 27 Jun 2009, 18:58

Pa dasht me shkru shume, bukur dhe te verteten, sepse tani do te etiketohesha me "filozofe", sepse poli i kundert shpesh din te gaboje ne keso gjerash! Po them shkurt se perkunder te "kqijave" qe i kemi dhe "mangesive" tona, per mos te thene gjithnje, qdo e dyta femer qe kam njoft deri me sot, e ka thene te njejten gje: hooo sa kisha dasht te jem njehere mashkull, te pakten per nje kohe te shkurter! Anasjelltas kure s'kam ndegju!
Lind pyetja: athua pse? Dhe pergjigje s'ka. Ka vetem arsyetime te pa baze.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11538
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 27 Dec 2009, 11:04

Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!

Nė shikim tė parė meshkujt janė tė fuqishėm dhe tė sigurt
nė vete, por…Ata nė tė vėrtetė janė pėrplot ankthe, pėr shkak tė tė cilave
shpesh nuk veprojnė ashtu si dėshirojnė dhe shpesh gabojnė. Zbuloni se ēfarė
mund t’i qesė nga takti, qė mė mirė ta kuptoni edhe tė dashurin tuaj…1. Frika nga ndjenjat
Meshkujt e dinė se dashuria ėshtė njė ndjenjė e fortė qė mund tė okupojė
jetėn e tyre. E dinė se femra e cila do t’ua marrė zemrėn do t’ua marrė edhe
pjesėn mė tė madhe tė kohės sė tyre. Po ashtu e dinė se me hyrjen nė lidhje tė
dashurisė ata u hapin dyert edhe vuajtjeve tė ndryshme. Shumica kanė frikė nga
ndjenjat e tilla, sepse nuk ndjehen tė gatshėm.

Djemtė kanė frikė tė jenė tė dashuruar, e sidomos tremben nga mendimi se mund
ta humbin kokėn pas ndonjė femre, edhe pse kėtė kurrė nuk do ta pranojnė, madje
as vetvetes. Nga kjo frikė edhe lind sjellja e tyre e pakuptueshme: ftohtėsia,
painteresimi, paaftėsia pėr butėsi etj.

Ndihma e parė: Bėhuni ndaj tij e sinqertė dhe
pėrdorni sensin pėr humor. Krijoni nė mes jush atmosferė relaksuese. Kėshtu ai
mė shpejt do tė krijojė besim nė ty dhe mė nė fund t’i lėshohet lidhjes.


2. Frika nga shoqet tuaja

Tmerrėsisht kanė
frikė nga komentet e shoqeve tuaja. Kjo pėr ta ėshtė ankthi i parė! I tmerron
mendimi se dikush i analizon – dhe kjo nga thembra e deri nė kokė: shoqja juaj
me e mirė, motra jote… Ky ėshtė test qė nuk ėshtė lehtė tė kalohet, sepse shoqet
tuaja, sikur edhe shokėt e tij, ndonjėherė xhelozojnė. Kėtė e dinė meshkujt.

Ndihma e parė: I thuaj se shoqet tuaja tėrė kohėn
flasin se si ai ėshtė shumė i lezetshėm dhe i kėndshėm. Kjo do ta lirojė pak dhe
do t’ia kthejė vetėbesimin.


3. Frika nga refuzimi
Sa mė shumė qė janė tė dashuruar, aq mė vėshtirė e kanė tė bėjnė hapa tė
ardhshėm. Kjo veti e ēuditshme lind nga frika e reagimeve tė partneres. Ata nuk
duan tė dėgjojnė: “Jo faleminderit, nuk je interesant”.

E tėra komplikohet edhe mė shumė nėse mashkulli mburret se: nė kėtė rast, pos
refuzimit potencial ekziston edhe frika se do t’u ekspozohet talljeve publike.
Katastrofė e vėrtetė! Ēdo situatė ku do tė gjejė shprehje ana e tyre emocionale
rrezikon “paprekshmėrinė” e tyre.

Ndihma e parė: Vetėm me sinqeritet. Zgjidhje tjetėr
nuk keni. Ia bėni me dije se ju pėlqen dhe se me gjithė qejf do tė ishe me tė nė
lidhje. Ėshtė zgjidhje e vetme.

4. Frika nga mendimet e shokėve

Meshkujt kanė frikė nga mendimet e shokėve tė tyre sepse duan qė tė ruajnė
imazhin e tyre tė mirė nė shoqėri. Ata vendimet e tyre mė me rėndėsi i sjellin
nėn ndikimin e tė tjerėve. Kjo posaēėrisht gjen shprehje kur ėshtė fjala pėr
lidhjet e dashurisė.

Nganjėherė meshkujt nga shoqėria janė xhelozė nė njėri- tjetrin: pėr shkak tė
varėsisė dhe frikės se mos do t’i humbin shokėt, pėr shkak tė “njė femre’.
Shpesh mund tė dėgjohen vėrejtjet se “si mund tė tė pėlqejė ajo femėr?” apo “unė
me tė nuk do tė shkoja kurrė”.

Qėndrimi i tillė i shoqėrisė aq shumė mund tė ndikojė nė dikė qė ta ndalė nė
qėllimet e tija deri nė atė moment tė qarta.

Ndihma e parė: Provoni tė shoqėroheni me shokėt e
tij. Le tė krijojnė bindje tė mirė pėr ty. Nėse shokėt e tij do tė tė pranojnė
edhe ai do tė ndjehet mė mirė.

5. Frika nga ndėrrimi i
personalitetit tė tij

Shumė meshkuj mendojnė se fillimi i njė lidhje dashurie do t’i privojė ata
nga identiteti i tyre. Kjo ėshtė njė frikė komplekse, e cila krijohet nga bindja
e tyre se femra dėshiron tė transformojė tė dashurin nė qenie pa pikė
personaliteti. Pėr ta lidhja ėshtė burim i ndalesave dhe urdhrave.

Ata kėtė e shpjegojnė kėshtu: asaj do t’i pengojė tė dal me shokėt e mi, nėse
duam tė shkojmė diku mė detyron t’i lėshoj flokėt, tė vė vath apo t’i prej
flokėt… Dhe nė vend tė femrės fiton njė pėrzierje tė nėnės, gjyshes dhe
motrės!

Ndihma e parė: Le tė ndjejė se ėshtė duke tė
pėlqyer ashtu ēfarė ėshtė dhe i thuaj se nuk tė pėlqejnė partnerėt qė e
ngulfasin njėri - tjetrin me kėrkesa tė tilla.


6. Frika nga padituria
Meshkujt shpesh prezantohen si mjeshtėr tė vėrtetė nė sferėn e dashurisė. Me
qėndrim tė tillė duhet tė lėnė pėrshtypje nė femrėn, por edhe nė shoqėri. Ata
mendojnė se nė kėtė fushė pėr ta nuk bėn tė ketė kurrfarė fshehtėsi. Por, ato
gjithsesi se ekzistojnė.

Shumė prej tyre kanė frikė se nuk do tė mund tė plotėsojnė tė priturat e
ndokujt, se nuk do tė dinė se ēfarė duhet tė bėjnė dhe kjo ide i paralizon.
Kėsaj i shtohet edhe frika se nga pėr kėtė jodituri menjėherė tė nesėrmen do tė
mėsojė shoqja jote mė e ngushtė e ndoshta edhe tėrė shoqėria e nė fund edhe
krejt bota.

Ndihma e parė: Bėhu e butė dhe jepi kurajė (i thuaj
se di tė puthet shumė mirė), binde se nė tė gjitha ėshtė shumė i mirė, madje
edhe atėherė kur pak dėshpėrohesh nė tė.

7. Frika nga braktisja

Kjo frikė ėshtė e ngjashme me frikėn nga vuajtjet. Nė mesin e meshkujve ėshtė
shumė e njohur frika nga ndjenjat e pakėndshme tė vetmisė pas pėrfundimit tė
lidhjes sė dashurisė. Kundėr kėsaj frike shpesh pėrdoren mekanizmat si “nėse jam
vetėm, askush nuk mund tė mė braktisė e me kėtė tė mė lėndojė”.

Andaj, mendojnė, se mė mirė ėshtė tė mos rrezikohet, se duhet kontrolluar
ndjenjat, se mė mirė ėshtė tė mos fillohet asgjė, pasi qė herėdo kur lidhja do
tė pėrfundojė. E tė gjitha kėto janė gabim.

Meshkujt tė cilėt mendojnė kėshtu janė shumė tė ndjeshėm dhe tė dobėt, nuk
mund tė ballafaqohen me vetminė, e tė mos flasim qė ta mundin atė. Ata nuk kanė
besim nė vete, gjithnjė janė pesimistė dhe mendojnė se nuk janė tė gatshėm tė
ballafaqohen me asnjė situatė.

Ndihma e parė: Ngrohtėsi, shoqėri dhe fuqi: tė
gjitha kėto disi duhesh t'i bartėsh nė tė. Duhet t’i tregosh se ėshtė i
pėrsosur, sepse ai dhe afėrsia e tij tė
plotėsojnė.


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Besi prej Tue 29 Dec 2009, 17:55

Princesha cili psikolog ka then keshtu,apo keshtu mendoni ju?Ska rendesi shum,e rendesishme eshte se meshkujt jan gjithnje nje hap para femes ne pergjithsi.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10934
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Wed 30 Dec 2009, 22:07

Besi shkruajti:Princesha cili psikolog ka then keshtu,apo keshtu mendoni ju?Ska rendesi shum,e rendesishme eshte se meshkujt jan gjithnje nje hap para femes ne pergjithsi.ahhahahah ti ma psikolog se na si pas mendimit tim keto jan te verteta qe shenohen me lart

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Besi prej Thu 31 Dec 2009, 00:22

Ma psikolog se ju nuk jam se une vec dy rreshta i shkrujta,e ti i ke shkrujt me dhjetra rreshta per kete tem,edhe ku me mar me kon psikolog une u kisha ndihmu te tjerve dhe jo une me pas nevoj per psikolog.E verteta duhet te jet e vertetueshme.Nje x shkrim i nje x psikologu nuk mund te gjuet posht nga cdo kush sikurse nuk mund te pranohet si i vertet nga cdo kush,sepse ndryshon koha,vendi,rrethanat dhe gjithcka..
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10934
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 31 Dec 2009, 09:55

me sa po duket te 2 qenke psikolog mir po me rendesi esht qe jemi superior BESI-ska lidhje qka ka shenu princesha me lart

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 02 Jan 2010, 10:22


1.Suprior ska ne kete bote por duhet te jemi zemer njeriu !!
2.une si kam shpik ato qe i kam then me lart po dikush me i madh se un i ka shkrujt!!!
3.kam respekt per te gjithe!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Besi prej Sat 02 Jan 2010, 22:41

princesha shkruajti:
1.Suprior ska ne kete bote por duhet te jemi zemer njeriu !!
2.une si kam shpik ato qe i kam then me lart po dikush me i madh se un i ka shkrujt!!!
3.kam respekt per te gjithe!

Nese per ty eshte me i madh ai "dikushi"(qe nuk ja di emrin) nuk mund ti paraqesesh te gjithe me te vegjel se ai.Nuk eshte se e shpalli te pa vlefshem at shkrim,i cili mund te jet i vertet per nje vend te caktuar apo ne pergjithsi,por jo te na.
Perderisa ke respekt per te gjith,ateher fillimisht duhet te tregon pak respekt edhe per autorin ne fjal dhe ta ben te dijtur qe ne fillim.Ne menyr qe njerezit mos te thurin lavdada apo te japim kritika te pa nevojshme ty.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10934
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Naki prej Sun 03 Jan 2010, 00:02

Pajtohem me fjalin e pare superior nuk ka ne kete bote dhe eshte me se e vertete.
Natyra i ka bere meshkujt pak me te deportueshem sesa femrat dhe ky ligj si duket eshte trasheguar qe nga fillimi i botes edhe pse tash ne shekullin 21 pretendohet te jene te barabart prap se prap meshkujt e kan kete dhunti nga vete natyra.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga bora prej Sun 03 Jan 2010, 00:08

eeeeeeeeeeeee gjith meshkujt nje prerje kon po he ahahahhhhahah
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10720
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 03 Jan 2010, 09:42

Naki shkruajti:Pajtohem me fjalin e pare superior nuk ka ne kete bote dhe eshte me se e vertete.
Natyra i ka bere meshkujt pak me te deportueshem sesa femrat dhe ky ligj si duket eshte trasheguar qe nga fillimi i botes edhe pse tash ne shekullin 21 pretendohet te jene te barabart prap se prap meshkujt e kan kete dhunti nga vete natyra.


Un pajtohem me ty naki por nga te dy palet ka te mire dhe te kqinje si nag amshkujt dhe femrat ne disa raste femra tregon MENQURIN dhe forc ma te madhe se mashkujt , sdo te thot qe jemi femra dhe nuk kemi aftesi ,por gjithsesi mashkujt kan emrin e madh qe njifen si forc apo me pozit me te lart se femrat,
se po ti shofish nga disa aspekte jemi po thuaj te njejt vetem s e femrat vuajn me shum shpirtnisht dhe mashkujt permbahen , e verte qe keni dhe guxim me te madh se ne dhe forc, por ka dhe disa tipa qe sja vlen ti quash mashkuj ,ndersa ka disa tipa femrash qe ja vlen ti quash se kan forc dhe guxim me te madh s e mashkujt; ME NJE FJAL AS NJE NUK JEMI PREFEKT AS SUPRIOR!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 03 Jan 2010, 15:04

Sigurisht qe do kemi mendime te tilla sepse qe te jesh mashkull perfekt duhet te kesh muskujt e nje mashkulli dhe ndenja femerore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Thėnie pėr Meshkujt!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:13

Mashkulli zbuloi ARMET edhe shpiku GJAHUN,
Femra zbuloi GJAHUN edhe shpiku viktimat=meshkujt
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:14

Mashkulli zbuloi NGJYRAT edhe shpiku PIKTUREN,
Femra zbuloi PIKTUREN edhe shpiku MAKEUP-in
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:14

Mashkulli zbuloi BOTEN edhe shpiku BISEDEN,
Femra zbuloi BISEDEN edhe shpiku THASHETHEMET
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:14

Mashkulli zbuloi AGRIKULTUREN edhe shpiku USHQIMIN,
Femra zbuloi USHQIMIN edhe shpiku DIETEN
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:15

Mashkulli zbuloi SHOQERINE edhe shpiku DASHURINE,
Femra zbuloi DASHURINE edhe shpiku MARTESEN
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:15

Mashkulli zbuloi FEMREN edhe shpiku SEXIN,
Femra zbuloi SEXIN edhe shpiku DHEMBJET E KOKES
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:15

Mashkulli zbuloi TREGTINE edhe shpiku LEKET,
Femra zbuloi LEKET... edhe qe atehere u menderos muhabeti!
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:16

"Veshja me e bukur e nji femre jan duart e nji mashkulli rreth saj"
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:17

Gruaja eshte nje fortese,burri i burgosur.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:17

Disa burra,per nje pjese bukurie te nje gruaje,gabojne ne martese te nje gruaje te tere.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:17

Nese burri do te ishte lume,gruaja ure.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:18

Te jesh femer eshte fatkeqesia shume e madhe se tere jeten tende ke te besh kryesisht me burrat.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga E Dashuruar prej Sun 30 May 2010, 11:18

Mashkulli duhet te beje dy gjera mir :te punoje dhe te doje femren ! tjerat i ka te siguruara nga femrat...
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Meshkujt!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi