» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga blina prej Thu 10 Apr 2008, 18:00


Edhe pse ne ditet e sodit eshte e veshtir ti besohet dikujt, e dim qe vlerat realizohen sipas qellimit pra me ane te sinqeritetit arrihet edhe suksesi.
Mirepo
Njerėzit qė mė sė shumti na dėmtojnė, janė personat qe u japim besimin tone pra me njohjen e fshehtesirave tona ata e keqperdorin besimin tone.

Pra ju ēfare mendoni jepni mendimin tuaj?

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11510
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga 666 prej Thu 10 Apr 2008, 18:19

eshte shume gabim sepse te tjeret do perfitojne e do ta fusin Very Happy:D:D kshu qe... me mire te mos jesh pa e njof njeriun me te cilin do te tregohesh i e sinqerte
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11253
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Naki prej Thu 10 Apr 2008, 18:27

po u vertetova se ishte shume gabim te jesh i sinqert dhe pajtohem me postuesin me larte ne teresi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 10 Apr 2008, 21:04

Tregoemi te sinqert por mendoj se eshte nje ane dobsie
Duhet te shofim me mire me ke flasim dhe tregojm sinqeritetin tone .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga GERI_G prej Thu 10 Apr 2008, 21:13

eshte shume gabim te jesh i sinqert ne dias raste se[pse ka shume njerez qe e mari sio dobsi te atij njeriu qe eshte i sinqert
avatar
GERI_G

Shteti : IN BIG ALBANIA
Postime : 7
Kyējet nė forum : 11199
Regjistruar mė : 29/03/2008
Profesioni : shkoll(*akademia ushtarake*)

http://wwww.alb-matrix.forum777.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga dano prej Sat 12 Apr 2008, 08:58

Varet se ne cfar pozicjoni je por sinqeriteti eshte gjeja me e vlefshme tek njeriu.
avatar
dano

Shteti : K S A
Postime : 110
Kyējet nė forum : 11374
Regjistruar mė : 29/01/2008
Profesioni : student

http://interesanti.all-forum.net/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Musafir prej Sat 12 Apr 2008, 09:18

dano shkruajti:Varet se ne cfar pozicjoni je por sinqeriteti eshte gjeja me e vlefshme tek njeriu.
pozicjon lufte hahahahaahah vertet esht e vlefshme .por te tjeret e marin per dopsi ..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga 666 prej Sat 12 Apr 2008, 14:44

ji i sinqerte me ate qe ja vlen... me ate qe e meriton sinqeritetin tend... nqse je i sinqerte me te gjithe pa perjashtim atehere hyn ne kategorine e budallenjve...
si tha ai i pari: ndershmeria (ku hyn dhe sinqeriteti) virtyt i budallait Very Happy:D:D
avatar
666

Shteti : hell
Postime : 861
Kyējet nė forum : 11253
Regjistruar mė : 10/03/2008

http://www.kinezi.fforum.biz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga akili prej Sat 12 Apr 2008, 19:26

sinqeritet jo te plote sidomos me njerez qe nuk i njef mire duhet ti japesh tjetrit sa te jep as me shume as me pak
avatar
akili

Shteti : greqi
Postime : 244
Kyējet nė forum : 11244
Regjistruar mė : 13/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Naki prej Sat 12 Apr 2008, 19:33

Ashtu eshte sinqeriteti eshte gjeja me e vlefshme tek njeriu.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Bardhi prej Sun 13 Apr 2008, 22:24

Shih shih po ku ka sot tė sinqert pash kryt e lilit 8)
avatar
Bardhi

Postime : 124
Kyējet nė forum : 12046
Regjistruar mė : 19/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Geri prej Fri 06 Mar 2009, 00:46

Gabim nuk esht por nuk duhet t'ja falesh kujt do sinqeritetin se ka shum qe ta fusin nga sinqeriteti i madhe qe ke.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16125
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga lolita prej Fri 06 Mar 2009, 00:49

Sinqeriteti esht gjeja ma emira te njeriuu ashtu mendoj un :thinking:

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15538
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Voglushja prej Fri 06 Mar 2009, 10:25

nuk eshte gabim nese je i sinqert,por duhet te dish se kujt po i shpreh sinqeritetin

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12322
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga sirena prej Fri 06 Mar 2009, 10:48

apsolutisht jo... te jeshe i sincerte eshte gjeja me e mire dhe me e paster qe mund te besh per veten dhe te tjeret ....

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12070
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 06 Mar 2009, 15:53

Te jesh e sinqerte eshte virtyt.
Sinqeriteti varet se ku shprehet Dhe me ke .
Nganjehere sinqeriteti te tjeret ta marin edhe per dobesi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga summer spell prej Fri 06 Mar 2009, 18:33

Gabim nuk eshte por ne ditet e sotme nuk vleresohet sinqeriteti !

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
summer spell

Shteti : Ferr
Postime : 1482
Kyējet nė forum : 11855
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga memaliaj prej Sat 07 Mar 2009, 13:00

bukur e ke then summer

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12125
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Lukja prej Mon 12 Oct 2009, 18:02

Sinqeriteti eshte nje virtyt i njeriut, jo cdo njeri eshte i sinqert, prandaj duhet pasur kujdes se me kend duhet vertet te jesh i sinqert.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11053
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 12 Oct 2009, 18:12

Ashtu eshte sinqeriteti eshte gjeja me e vlefshme tek njeriu.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17529
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Arjana prej Mon 12 Oct 2009, 18:25

jo nuk esht,por duhet kujdes se te shumtit te shfrytezojn per kete
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14968
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 12 Oct 2009, 23:54

Gabim nuk eshte te jemi te sinqert. Por nuk e kuptoje nje gje. Qdo kund, ne qdo vend ndegjon nga njerezit se e duan sinqeritetin dhe njekohesisht ka pak sinqeritet ne mes njerezve per mos te thene hiq! A mos ndoshta ketu kemi te bejme me po aq lloj sinqeritetesh sa jane vete njerezit?! S'ka si te jete ndryshe. Qdo kush eshte i sinqert deri ne ate pike sa mos te jete vetvetja. E vetvetja nuk e besoj qe eshte dikush ne raporte me dike tjeter, perveq nese kalon nje kohe dhe njihen. Keshtu qe, i bije se nuk jemi te sinqert aspak! Bile as me vetveten! Bile, perveq kesaj eshte interesant se te gjithe e duam sinqeritetin, por jo gjithnje e pranojme! Perveq ne raste te rralla. Nese per nje moment, nje shok-shoqe apo nje person i caktuar na e thote nje mendim te vetin per ne, mendim i cili nuk na duket si komliment, menjeher revoltohemi dhe nuk e pranojme, qofte edhe nese ka te drejte-eshte i sinqert mendimi!

Qka te fantazojme me shume per kete teme?

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11445
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga krayzi prej Fri 30 Oct 2009, 17:08

Sinqeriteti eshte nder dhe edukat njerzore, sinqeriteti dhe thjeshtesia e njeriut e zbukurojn njeriun dhe moralin e tij, prandaj nuk eshte gebim.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11308
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 19:12

Jo nuk osht gabim nese je e sinqert , ku te gjith e thon se jan te sinqert ,po ne realite shum pak dalin ata qe kan sinqerite te plot .

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11314
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 30 Oct 2009, 21:25

Sikur te njihja nje qe ishte vertete i/e sinqerte do mundja te jepja nje pergjigje.Me duket kaq normale te mos jesh plotesisht i sinqerte sa me duket si fjale ne gramatike per te formuar te kundurten e fjales i/e sinqerte.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Naki prej Fri 30 Oct 2009, 22:45

Sinqeriteti gjithmone eshte ai qe duhet preferuar edhe pse ne disa raste nuk ja vlen mirpo nese je i sinqert nuk je i humbur pa marr parasysh mendimet dhe sjelljet e tjereve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga bora prej Sun 01 Nov 2009, 20:17

nuk eshte gabim qe te jesh i sinqert po shume njerez sinqeritetin ta marrin per dobesi
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10627
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 10 Nov 2009, 13:05

Varet nga njerezit qe te rrethojn

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12937
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 15:08

eshte gabim me disa njerz nuk ja vlen shum sinqeriteti se ta kthejn me te keq

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga gezuar prej Tue 10 Nov 2009, 15:11

gabaim eshte nese nuk din cilit meja dhen sinqeritetin
avatar
gezuar

Postime : 98
Kyējet nė forum : 9527
Regjistruar mė : 09/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Nov 2009, 15:16

sinqeriteti i tepert te dergon drejt humbjes se njerzit jan vet te humbur spoe kuptoj sinqeritetin me genjeshtren

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 23:16

Pyetni ata qe kan qen te sincert gjithe jeten e tyre,une nuk di,sepse pak jam i sincert,me shume i fsheh gjerat.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10841
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 23:19

Varet ku duhet sinqeriteti. Te jesh i sinqert sot te marrin per budalla keshtu them dhe une me mire fsheh gjerat kalon me mire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Arjana prej Tue 27 Apr 2010, 23:43

gabim nuk esht por njerezit qe sdin te vleresojn ta marrin per dobesi shpesh here
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14968
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 23:46

Jo per dobesi Arjana , ta marrin per budallek pasi te tregohesh i sinqert kthehet dhe thote " Ja si e bera budalla une ate dhe mora ate qe mu dasht " ... mirpo pa marr parasysh nese nuk do te jesh i sinqert fshihe ate mos e thuaj. Me mire eshte te fshihet sesa te thuhet. Ndoshta gabim jam por mendoj se ne ditet e sotme kjo shkon me mire edhe pse nuk eshte e mire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Arni-y prej Wed 28 Apr 2010, 00:06

Pėr ata qė nuk i njohi jam i sinqert, por pėr njerėzit qė njoh mirė, mė mirė hesht... pasi i yti ta bėn varrin!
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9233
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Aristogata prej Wed 09 Jun 2010, 23:28

vjen nje cast kur sinqeriteti merret per dobesi dhe mjaft te tjer perfitojn nga ai i fundit ndaj duhet te tregohemi te rezervuar dhe te sinqert ateher kur situata eshte premtuese

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10606
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga vistor2 prej Thu 10 Jun 2010, 01:02

Jo, nuk sėhtė gabim. Pėrgjigjju tė keqes me tė mirė, sjelljeve tė pahijshme ndaj teje mos ua var! Ēdo njeri, me sjelljet e veta, me karakterin e vet reflekton. Ti zgjidh rrugėn e sinqeritetit, tolerancės dhe mirėkuptimit dhe, pėrballė atyre qė s'dinė se ē'ėshtė tradita dhe edukata, sinqeriteti dhe realiteti tregohu bujar!

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 10 Jun 2010, 09:03

Edhe pse ne ditet e sodit eshte e veshtir ti besohet dikujt, e dim qe vlerat realizohen sipas qellimit pra me ane te sinqeritetit arrihet edhe suksesi. Mirepo njerėzit qė mė sė shumti na dėmtojnė, janė personat qe u japim besimin tone pra me njohjen e fshehtesirave tona ata e keqperdorin besimin tone.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11617
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga deti prej Thu 10 Jun 2010, 09:07

Jo, perkundrazi eshte avantazh, pavaresisht situatave te pakendshme qe mund ti kesh nga i pasinqerti. Me sinqeritet kurre nuk je humbes, fundi i fundit je fitues moral ndaj atyre qe nuk dine te respektojne kete virtyt te cmuar te njeriut. Sinqeriteti mbeshtetet ne tolerancen, mirekuptimin dhe edukaten e qe emrues te perbashket e kane karakterin tone.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13657
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė gabim tė jesh e(i) sinqert?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi