» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Shko poshtė

Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Mesazh nga Arlind prej Sat 20 Dec 2008, 23:12

E shikoj tė strukur nė njė qoshe
Dridhet edhe kur nxen dielli,
Humbur shikim ne largėsi
Sikur po e pėrpin qielli!


Diēka mundohet tė mė thotė
Asnjė fjalė nuk ia marr vesh,
Nuk dallon dot fytyra e tij
Qan apo qesh!?


E shikoj me shumė dhembje
Ngre duart lart dhe pyes: O zot?
Kėshtu pėr tė vuajtur
Pse e solle nė kėtė botė?


I leckosur, shpirtėvrarė
Ēdo kalimtar e shikon,
Mos vallė ndonjėri nga ata
Nė dorė ndonjė euro ia lėshon?


Barkun bosh, syrin mjegulluar
Mendjen nuk dihet ku e ka,
I pėrbuzur nga tė gjithė
Vėtėm pse ėshtė fukara?!

Nuk durohem dot i afrohem .....

Pse rri i strukur nė qoshen e ftohtė
Tė rrah era, Tė lag shiu...? Pse ?


- Askush s’mė vėren, jam sikur hije
Kokėn pėr mua askush mė nuk qan,
Po tretem sikur kurrė nuk isha
Asnjė gjurmė n’kėtė jetė pa lėnė!....... Po ti pse je kėtu
Pse nuk shkon nė shtėpi

Pi njė kafe ngrohu miku im je ti.

- Nė vend tė kafės qė ēdokush e pi
Qė nga gjumi i natės tė zgjohet,
Unė ēdo ditė e pi njė gotė me helm
Fundit i jetės sime o mik po mė afrohet!

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Mesazh nga Voglushja prej Sun 21 Dec 2008, 11:51

Arlind shkruajti:E shikoj tė strukur nė njė qoshe
Dridhet edhe kur nxen dielli,
Humbur shikim ne largėsi
Sikur po e pėrpin qielli!


Diēka mundohet tė mė thotė
Asnjė fjalė nuk ia marr vesh,
Nuk dallon dot fytyra e tij
Qan apo qesh!?


E shikoj me shumė dhembje
Ngre duart lart dhe pyes: O zot?
Kėshtu pėr tė vuajtur
Pse e solle nė kėtė botė?


I leckosur, shpirtėvrarė
Ēdo kalimtar e shikon,
Mos vallė ndonjėri nga ata
Nė dorė ndonjė euro ia lėshon?


Barkun bosh, syrin mjegulluar
Mendjen nuk dihet ku e ka,
I pėrbuzur nga tė gjithė
Vėtėm pse ėshtė fukara?!

Nuk durohem dot i afrohem .....

Pse rri i strukur nė qoshen e ftohtė
Tė rrah era, Tė lag shiu...? Pse ?


- Askush s’mė vėren, jam sikur hije
Kokėn pėr mua askush mė nuk qan,
Po tretem sikur kurrė nuk isha
Asnjė gjurmė n’kėtė jetė pa lėnė!....... Po ti pse je kėtu
Pse nuk shkon nė shtėpi

Pi njė kafe ngrohu miku im je ti.

- Nė vend tė kafės qė ēdokush e pi
Qė nga gjumi i natės tė zgjohet,
Unė ēdo ditė e pi njė gotė me helm
Fundit i jetės sime o mik po mė afrohet!

Te lumt Arlind per poezin,te uroj sukses gjithmon dhe dhasht zoti qe asnjeher ne jeten tende te mos ndihesh keq gjithmon te mbizotroj lumturia ne familjen tend.sukses Arlind

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12334
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Mesazh nga Bukuroshi prej Mon 22 Dec 2008, 20:16

Ne shkoll une kur shkoi
Ne rruge femi takoi
Doren ce ta shtrin
Ke ndonje cent te imet

Sa me vjen kec per ta
Sa kam dhembshuri
Per moshataret e mi
Ce ne neper rruge rrin

Si te kisha mundesin
Ti ndihmoj keta femi
T`ua largo farferin
Dhe te ndjehen mir.


Te faleminderit Arlind, per ket poezi, me bere edhe mua ta thur nje po une jam fillestar dhe nuk e kam ber te bukur si tenden
Te pershendes Arlind klm
avatar
Bukuroshi

Shteti : prishtine
Postime : 63
Kyējet nė forum : 10456
Regjistruar mė : 09/12/2008
Profesioni : nxenes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Mesazh nga Erza prej Tue 23 Dec 2008, 23:52

Arlind shkruajti:E shikoj tė strukur nė njė qoshe
Dridhet edhe kur nxen dielli,
Humbur shikim ne largėsi
Sikur po e pėrpin qielli!


Diēka mundohet tė mė thotė
Asnjė fjalė nuk ia marr vesh,
Nuk dallon dot fytyra e tij
Qan apo qesh!?


E shikoj me shumė dhembje
Ngre duart lart dhe pyes: O zot?
Kėshtu pėr tė vuajtur
Pse e solle nė kėtė botė?


I leckosur, shpirtėvrarė
Ēdo kalimtar e shikon,
Mos vallė ndonjėri nga ata
Nė dorė ndonjė euro ia lėshon?


Barkun bosh, syrin mjegulluar
Mendjen nuk dihet ku e ka,
I pėrbuzur nga tė gjithė
Vėtėm pse ėshtė fukara?!

Nuk durohem dot i afrohem .....

Pse rri i strukur nė qoshen e ftohtė
Tė rrah era, Tė lag shiu...? Pse ?


- Askush s’mė vėren, jam sikur hije
Kokėn pėr mua askush mė nuk qan,
Po tretem sikur kurrė nuk isha
Asnjė gjurmė n’kėtė jetė pa lėnė!....... Po ti pse je kėtu
Pse nuk shkon nė shtėpi

Pi njė kafe ngrohu miku im je ti.

- Nė vend tė kafės qė ēdokush e pi
Qė nga gjumi i natės tė zgjohet,
Unė ēdo ditė e pi njė gotė me helm
Fundit i jetės sime o mik po mė afrohet!
O ylli i halles te puth shume halla dora te lumt o shpirti jem :puthje: :puthje: :puthje:
avatar
Erza

Postime : 59
Kyējet nė forum : 12071
Regjistruar mė : 17/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk e doni mikun tim vorfnjak ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi