» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjeli ndėrroi gjininė

Shko poshtė

Gjeli ndėrroi gjininė

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Apr 2010, 11:34

Shkencėtarėt po vėzhgojnė gjelini cili
ndėrroi gjininė pasi qė dhelpra ishte futur nė kotecin e tij dhe i
kishte mbytur tė gjitha pulat. Gjeli Gianni pasi mbeti vetėm filloi tė bėjė vezė dhe
tė kujdesej pėr to.
Gianni efilloi
“karrierėn” e tij si gjel me gjak tė pastėr nė njė fermė tė Toskanės,
por pas sulmit traumatik tė dhelprės nė kotec, ndryshoi edhe fati i tij.Filloi tė bėjė vezė dhe tė bie klloēkė, pėr
tė pėrmirėsuar popullimin e pulave.Shkencėtarėtnga organizata e OKB-sė pėr femra dhe
bujqėsi po analizojnė ADN-nė e tij pėr tė mėsuar se ēfarė e shtyu gjelin
ta bėjė kėtė ndryshim.“Ndoshta ėshtė gjeni i
mbijetesės i cili paraqitet tek disa specie primitive. Pa asnjė femėr
pėrreth tė ardhmen mund ta sigurojė vetėm nėse bėhet femėr”, thonė shkencėtarėt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi