» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt

Shko poshtė

Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt

Mesazh nga BeLti prej Tue 18 May 2010, 11:44

Kanguri i eksituar sulmon kalimtarėt


Kanguri i eksituar kapėrceu gardhin e njė parku dhe pa pikė turpi sulmoi disa kalimtarė rasti nė njė qytet nė veri tė Australisė.
Autoritetet e qytetit Tennant Creek nė veri tė Australisė kohėt e fundit kanė pranuar disa thirrje pėrplot pezėm nga gra tė cilat gjatė shėtitjeve tė mėngjesit janė sulmuar me agresivitet nga njė kangur i eksituar.
“Nuk ka dyshim se ēfarė dėshironte ai, ishte i harbuar. Ktheva kokėn dhe pashė njė kangur tė madh pas vetes dhe shpejtova hapin”, tha njė grua pėr njė gazetė lokale. Kafshės sė rrezikshme i shpėtoi kur hasi nė disa kalimtarė tjerė tė rastit.
Mė vonė po atė ditė njė grua tjetėr, nėnė e tre fėmijėve, u takua me ngacmuesin seksual kur kishte dalė para muzgut pėr tė vrapuar, ndėrsa njė burrė kaloi shtegun trup pėr ta goditur me kėmbė kangurin.
Policia i tha agjencisė sė lajmeve Reuters se nuk do ta ndjekė kangurin e obsesionuar nėse nuk bėn telashe mė tė mėdha. /
avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi