» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kafshėt interesante qė jetojnė nė Australi

Shko poshtė

Kafshėt interesante qė jetojnė nė Australi

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Mar 2012, 01:32


DINGO: Kjo kafshė u soll nė Australi nga kolonizatorėt. Ndryshe nga qentė shtėpiakė, dingot nuk mund tė lehin.

Emu: Ėshtė shpendi mė i madh nė Australi. Ai ėshtė 2 metra i gjatė.

Kakatuja: ėshtė njė shpend me kreshtė tė verdhė. Po qė se pėrkujdesesh mirė pėr tė, atij i hyn menjėherė nė zemėr kujdestari dhe kurrė nuk e harron mirėsinė e tij.

Kanguri: Ėshtė njė kafshė qė mund tė bėjė kėrcime deri nė 10 metra, dhe vrapon me njė shpejtėsi prej 55 kilometra nė orė nė distanca tė shkurtra. Kur ndeshet me kėmbė e duar, ai mbėshtetet nė bishtin e tij tė fuqishėm.

Kazuariot: Janė shpendė rreth 1.5 metra tė lartė qė jetojnė nė pyll. Janė mjaft tė rrezikshėm: nė vend qė t’u shmangen njerėzve mund edhe t’i sulmojnė me kthetrat e fuqishme.

Klamidosauri: Kur klamidosauri mbret gjendet nė rrezik, hap palėn e madhe tė lėkurės pėrreth qafės dhe duket tre herė mė i madh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi