» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Aventurat e Molit dhe Macit

Shko poshtė

Aventurat e Molit dhe Macit

Mesazh nga prima_dona prej Sat 09 Feb 2013, 22:04

Ēdo vit, Moli dhe macja e saj Maci, I ndihmonin babit pėr tė shitur balona nė treg. Moli tanimė ishte mėsuar t’I mbushė balonat me ajėr dhe t’I lidhė me penj. “Sa shumė do tė doja tė jemi nė treg” i tha Moli maces sė saj, e cila pohoi duke mjaulluar. Papritmas, Molit iu kujtua “babi zakonisht mban nė garazh njė grumbull balonash, dhe nėna ime ka njė shportė tė madhe me rroba.
Eja tė gjejmė njė tėrkuzė tė madhe, “tha, dhe tė dyja turrevrap hynė nė garazh. Moli e vuri shportėn me rroba nė oborr dhe vuri gurė nė tė. Pastaj lidhi disa balona nė anėt e shportės, putet nga toka. “Koha ėshtė tė hyjmė Brenda, para se tė fluturojė,” tha Moli dhe hyri nė shportė.
Moli i hodhi gurėt dhe shporta ngadalė filloi tė ngrihet nė ajėr. Mamaja e Molit I pa dhe bėrtiti qė ata tė ndalen, por ishtė shumė vonė. Balona me shportėn tanimė ishtė ngritur lart nė majė tė drunjeve. Posa i kaluan pemėt, Moli me gėrshėrė njė nga njė i kėputi tėrkuzat e balonave, dhe shporta ngadalė zbriti nė tokė. Moli ishte e habitur kur e pa policin, prindėrit dhe tė gjithė fqinjėt se si e prisnin. “kurrė mos e bėshė kėtė” e qortonin prindėrit. Moli e pa gabimin e saj dhe kėrkoi falje. “Mjau” shtoi Maci.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 11006
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aventurat e Molit dhe Macit

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:33

Hėna dhe majmunėt
Njė tufė majmunėsh panė Hėnėn e pasqyruar nė fund tė njė pusi dhe vendosėn ta tėrhiqnin lart. Kryetari i tyre u kacavar nė degėn e njė peme dhe i urdhėroi majmunėt e tjerė tė kapeshin njėri pas tjetrit si litar, duke filluar nga ai. - Jemi gati, kryetar i madh! - bėrtitėn pasi u lidhėn zinxhir tė tėrė. Dhe pastaj... poshtė e nė pus! Dega u kėput duke u shoqėruar me njė pllufė! Tė gjithė majmunėt ranė nė ujė. Dhe fabula mund tė mbarojė kėtu, me Hėnėn qė qeshte atje lart nė qiell.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi