» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Modulet

Shko poshtė

solved Modulet

Mesazh nga Naki prej Sat 13 Apr 2013, 01:14

Nese deshironi ti zbukuroni modulet e forumit vendosni kete kod ne css dhe shifni ndryshimet.
Kodi:
.module {
background-image: url('url e sfondit ketu apo fotos qe e veni');
background-repeat: no-repeat;
background-position: top center;
border: 1px solid BLACK;}

.module .h3 {
color: white;}

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 23 Mar 2015, 09:56

Naki shkruajti:Nese deshironi ti zbukuroni modulet e forumit vendosni kete kod ne css dhe shifni ndryshimet.
Kodi:
.module {
background-image: url('url e sfondit ketu apo fotos qe e veni');
background-repeat: no-repeat;
background-position: top center;
border: 1px solid BLACK;}

.module .h3 {
color: white;}

Perfekte shume faleminderit por nje foto qe e kam vendos une po me del ne gjysme ku kam gabuar ?
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8334
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 23 Mar 2015, 09:59

Kodi:
.module {
background-image: url('http://i62.tinypic.com/9iwn0o.gif');
background-repeat: no-repeat;
background-position: top center;
border: 1px solid BLACK;}

.module .h3 {
color: white;}
Ja ky eshte kodi qe kam vendos une Naki por po del vetem ana e majte nja 15 cm ne modul
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8334
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Mar 2015, 11:46

background-repeat: no-repeat; 
beje : repeat
ose ja kodin e kompletuar

Kodi:
.module {
background-image: url('http://i62.tinypic.com/9iwn0o.gif');
background-repeat: repeat;
background-position: top center;
border: 1px solid #000;}

.module .h3 {
color: white;}
Kopjoje dhe veje ne css kete kod dhe e kryer  Very Happy


firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga AC_Milano prej Wed 25 Mar 2015, 11:19

Naki shkruajti:background-repeat: no-repeat; 
beje : repeat
ose ja kodin e kompletuar

Kodi:
.module {
background-image: url('http://i62.tinypic.com/9iwn0o.gif');
background-repeat: repeat;
background-position: top center;
border: 1px solid #000;}

.module .h3 {
color: white;}
Kopjoje dhe veje ne css kete kod dhe e kryer  Very Happy


Pooo tash esht super flm shum Naki alb
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8334
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga Naki prej Wed 25 Mar 2015, 16:59

Ok me vjen mire qe ju ndihmova
E konsideroj si te mbyllur kete teme

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

solved Re: Modulet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi