» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


10 LIBRAT MĖ TĖ SHTRENJTĖ NĖ BOTĖ

Shko poshtė

10 LIBRAT MĖ TĖ SHTRENJTĖ NĖ BOTĖ

Mesazh nga labinoti prej Thu 19 Mar 2015, 18:45

Nė njė ankand pėr shitjen e librave, biznesmenėt, koleksionistėt dhe njerėz tė tjerė kanė harxhuar me miliona euro pėr tė blerė libra.
Forbes ka nxjerrė kėshtu listėn e 10 librave mė tė shtrenjtė ndonjėherė. Nė vendin e parė ėshtė libri origjinal i shkruar me dorė qė quhet Codex Leicester nga Leonardo Da Vinēi. Kėtė libėr e kishte blerė nė vitin 1994 pėr 48.4 milionė.
Nė vendin e dytė pėr kah “vlera” ėshtė libri The Gospels of Henry the Lion of St. Benedict i cili gjendet nė “raftin” e shtetit gjerman dhe ka vlerėn 28 milionė dollar. Magna Karta ėshtė njė libėr i mbetur nga shekulli i 12-tė. Atė e ka blerė David Rubenstein pėr 24.5 milionė dollarė. St. Cutbhert Gospel qėndron ne vendin e katėrt dhe ėshtė libėr i mbetur nga shekulli i shtatė.
Ka vlerėn e 15.1 milionė dollarėve. Nė vendin e pestė ėshtė libri i Bay Psalm Book me vlerėn 14.5 milionė dollarė. The Rothschild Prayerbook nė vendin 6 me 13.9 milionė. Nė vendin e shtatė Birds of America John James Audubon me 12.6 milionė.
Nė vendin e tetė The Canterbury Tales me 11.1 milionė. Me vlerėn e 10.2 milionė dollarėve nė vendin e nėntė ėshtė Copy of the Constitution, Bill of Rights dhe nė vendin e dhjetė ėshtė libri i William Shakespeare Comedies, Histories, & Tragedies (1623) me vlerėn 8.2 milionė dollarė
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 11247
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi