» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


isa Kastrati ( Dėshmor i Kombit ) .

Shko poshtė

isa Kastrati ( Dėshmor i Kombit ) .

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 00:31

Rėnia e Isa Kastratit tronditi thellė zemrat e shokėve, bashkėluftėtarėve e nė veēanti preku thellė Familjen Kastrati nga Hogoshti, Dardana, Gjilani, Prishtina, Tetova e Shkupi, Zvicra e deri nė SHBA-nė e largėt.

Megjithėkėtė Isa Kastrati do tė kujtohet pėrherė si shembull i krenarisė Kombėtare, si intelektual dhe luftėtar i cili ishte origjinal nė jetė dhe origjinal nė mendime, shumė - dimensional, trim e human me virtytet mė tė larta tė njė atdhetari.

Nė shenjė tė respektit dhe dashurisė, nė shenjė nderi dhe krenarie, emri i Isa Kastratit ndodhet gjithkund i shėnuar me germa tė arta, rruga e cila nisėt nga varrezat e dėshmorėve nė Prishtinė e deri tek lagjeja e Spitalit, lidhėt me rrugėn “Muharrem Fejzė Kastrati”, pra bashkohen Nip e Xhaxha pikėrisht nė at kryqėzim rrugėsh nė Prishtinėn e lirė, nė qendėr tė fshatit tė lindjes nė Hogosht, iu ėshtė ngritur pėrmendorja, ndėrkaq Dardana ka edhe Shtėpinė e Kulturės me emrin e tė madhit Isa Kastrati. Me rastin e 10 vjetorit tė ditės sė ēlirimit tė Hogoshtit, me 15 qershor 2009 nė fshatin Bujnoc qė ndodhet nė periferi tė fshatit Hogosht nė prani tė njė delegacioni nga Komuna e Dardanės, pėrfaqėsues tė fshatit Prekaz nga Drenica, deputetė e shoqata tė dalura nga UĒK-ja dhe nga njė prani e shumė qytetarėve tė viseve tė ndryshme tė Kosovės u zbulua pllaka pėrkujtimore "Brigada 172 Isa Kastrati".


firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11568
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi