Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

+4
Kotelja
Lerti
sevi
Naki
8 posters

Go down

gezuar Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Naki Sun 06 Jan 2008, 13:10

Dje isha ne gara ne skijim ne brezovic dhe ne mesin e 50 garuesve une arrita ne cak i 49-ti Very Happy Very Happy > Ky sukses ishte ngase garuesi i 50 hoqi dore nga garimi
Naki
Naki

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9124
Kyējet nė forum : 25678
Regjistruar mė : 2007-05-29

https://naki.albanianforum.net

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by sevi Sun 06 Jan 2008, 16:17

Hahahahahahahaaaaaa Naki sa kam qeshur.
Une kam patur nje kur ishim ne nje kerkim te nje te dyshuari dhe ishte qetesi e madhe dhe ne prisnim ta kapnim te dyshuarin ne ate qast kur qeni e pa lehi me te madhe dhe mua beso mu be se zemra me doli nga vendi Very Happy
sevi
sevi

Postime : 53
Kyējet nė forum : 18000
Regjistruar mė : 2007-12-23

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Vizitor Tue 08 Jan 2008, 10:47

Kur kisha lene nje takim dhe duke pritur, nga larg nje makine ndaloi dhe po i binte borise, me vone afrohet flet shoferi disa fjale te pakuptueshme, dhe une qe nga frika nuk guxoja as ti shikoja e jo ti ktheja pergjigje.Largohem me shpejttesi dhe makina me rreth 5 persona duke me ndjekur me makine. Ne koke kishin vendos bluzat, cfare tmerri!Kur e kuptuan qe me kishin trembur dolen nga makina duke qeshur, e shtrenjta shoqeria ime.
avatar
Vizitor
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Kotelja Thu 10 Jan 2008, 18:49

Kishte vdekur halla e babit dhe ne ceremonine e saj ishin te pranishem e gjithe familja. Me fut mami me zor tu flas te gjitheve (nuk njihja pothuajse asnje) dhe me e forta ishte kur me emrin e te vdekures, kufoma e se ciles gjendej ne dhome pershendeta motren e saj. Te gjithe i hapen syte nga une qe po digjesha flake dhe mami me dha nje te pickuar qe me dhembi tere javen.
Kotelja
Kotelja

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 20322
Regjistruar mė : 2007-06-04
Profesioni : Viktoriane

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Naki Thu 10 Jan 2008, 19:10

Hahahahahahaaaa kotelja sa kam qesh mire ta ka ba mami hahahahahaha.... Neutral Neutral Neutral Neutral
Naki
Naki

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9124
Kyējet nė forum : 25678
Regjistruar mė : 2007-05-29

https://naki.albanianforum.net

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Papiga Thu 10 Jan 2008, 19:33

Mbasi punoj ku behen trajnimet e papagajve me ndodhi kur nje burrshtetas gjerman erdhi per ti blere te dashures apo shoqes se saj sdi qfar e kishte nje ara te trajnuar me se mire dhe cmimi i tij ishte as me pak as me shume se 5.300 euro. Une pa dashje derisa nxorra ara-n fola " Koke tullaci me mori ara-n tim" dhe ai pa nje pa dy "koktullaci me mori ara-n tim"une beso u shtangova se ai ishte njeri me fam dhe thashe me vete humba punen mu tash. Shefja e kuptoi skuqjen time dhe beri ca gjeste sa nuk ua terhoqi vemendjen cfar tha papagalli dhe une shpetova. Edhe sot e kesaj dite akoma qeshin me mua
Papiga
Papiga

Shteti : Prishtina
Postime : 8
Kyējet nė forum : 17925
Regjistruar mė : 2008-01-10

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by bovari Fri 18 Jan 2008, 18:51

Edhe une kam nje kujtim qe ja vle ta kujtoj.Ne pergjithesi robat qe nuk i veshi mami i mbledh dhe ua jep te tjereve.Nje dite para se te dilja nga shpia te takohesha me shoqet mami me tha qe dy triko te mia ia kish dhene shoqes dhe nese ajo do ti vishte kur te ishim bashk me tha te mos e shikoja me vemendje. Smile
bovari
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 18495
Regjistruar mė : 2007-07-03
Profesioni : me libra ne dore akoma

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Kotelja Sun 20 Jan 2008, 12:00

Para disa kohesh fillova pune ne nje kompani, ku menaxhere ishte motra ime. Ishin ditet e para dhe puna ishte e lodhshme. Ne dite derisa po punoja tek sektori im me disa punetore te tjere, vjen nje menaxher tjeter (jashte orarit te punes) edhe na thote fshijeni mire dyshemene para sektorit tuaj. Kapim fshesat ne, edhe pse puna jone ishte arka. Motra sheh qe sektori tjeter eshte i zbrazet dhe kur na sheh neve duke fshi cmendet fare. Nisi duke bertitur, duke na treguar punen tone... bla bla bla...aq fort me ngriti nervat dhe me skuqi faqet nga turpi. Kur po largoheshim iu afrova pak ke veshi edhe i thashe:Evil or Very Mad"Do vish ne shpi ti ndonjehere?!Atje ta rregulloj une ty! Shocked "
Kotelja
Kotelja

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 20322
Regjistruar mė : 2007-06-04
Profesioni : Viktoriane

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by edmond selimi Sun 06 Dec 2009, 19:51

Gjatė vitit shkollor, pjesa mė e madhe e ditės kalon nė shkollė apo duke studiuar, duke lėnė kėshtu pak kohė tė lirė dhe ėshtė mė e thjeshtė tė gjesh njė mėnyrė pėr ta shfrytėzuar atė. Shpeshherė mjafton njė lojė a njė kurs dhe kjo kohė ėshtė shpenzuar mė sė miri. Mirėpo, me ardhjen e ditėve tė gjata dhe me shkėputjen nga shkolla, organizimi i kohės sė lirė tė fėmijėve kthehet nė njė detyrė tė vėshtirė pėr prindėrit. Shumica e tyre janė tė angazhuar me punė dhe e kanė thuajse tė pamundur tė kontrollojnė mėnyrėn se si e kalon fėmija pjesėn mė tė madhe tė ditės. Duke qenė se prindėrit nuk dėshirojnė qė fėmija tė qėndrojė me orė tė tėra pėrpara televizorit ose kompjuterit, ata pėrpiqen ta nxisin fėmijėn drejt leximit. Mirėpo, kėsaj dėshire tė prindit i kundėrvihet shpeshherė kokėfortėsia e fėmijės, duke kėmbėngulur se ėshtė me pushime.
avatar
edmond selimi

Postime : 1
Kyējet nė forum : 15838
Regjistruar mė : 2009-12-06

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Te-Li Sun 06 Dec 2009, 21:38

Edmmond, e shoh se keni bere postimin e pare, me pelqeu shkrimi yt ne gjuhen amtare, rrespekt i nderuar.

Ne boten shqiptare hasim shpesh ne kuriozitete, per t'mos e rikthyer kujtesen mbrapa, pikerisht sot kam lexuar diēka antishqiptare nga vet shqiptaret saqe u ndjeva i shokuar!

Nuk mundem ta pershkruaj ndonese e mesojme shume shpejte se bashku...!
avatar
Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 16624
Regjistruar mė : 2009-09-27

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Vizitor Sun 06 Dec 2009, 21:46

Teme e qelluar.Sot prndi e ka te veshtire te gjej gjuhen e perbashket me femijen.Femijet sot kane te drejten e zgjedhjeve nga vet ata.Une kam vene re se femijes nuk i sugjerohet ajo cka duhet , por realizojne me se shumti deshirat e femijeve.Jam ne kontakt te perditshem me prinder dhe femije dhe nje gje kam vene re se prinderit mundohen me gjithe shpirt te besojne ne zgjedhjet e femijve pasi as vet nuk i kane provuar risite qe po sjell e sotmja .Shpesh po them ky brez po eksperimenton me femijet.
avatar
Vizitor
Guest


Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Te-Li Sun 06 Dec 2009, 21:53

arla wrote:Teme e qelluar.Sot prndi e ka te veshtire te gjej gjuhen e perbashket me femijen.Femijet sot kane te drejten e zgjedhjeve nga vet ata.Une kam vene re se femijes nuk i sugjerohet ajo cka duhet , por realizojne me se shumti deshirat e femijeve.Jam ne kontakt te perditshem me prinder dhe femije dhe nje gje kam vene re se prinderit mundohen me gjithe shpirt te besojne ne zgjedhjet e femijve pasi as vet nuk i kane provuar risite qe po sjell e sotmja .Shpesh po them ky brez po eksperimenton me femijet.

Mire e ke Arla pos desha te shtoj qe "femiu te shumten nuk bene ēka i thone prinderit por ata bejne sikurse bejne prinderit", pra ata jane emitatore te fuqishem!

Per t'mos u brengosur se sa ata mesojne apo lexojne mjafton qe prindit t'ia shohin nje liber para vetes, nje gazete apo te ngjajshme!

ju pershendes
avatar
Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 16624
Regjistruar mė : 2009-09-27

Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Vizitor Sun 06 Dec 2009, 21:56

Gjate gjithe punes sime bej perjashtim ne rastin e nje femije me kombesi bullgare - shqipetare.Eshte modeli me i mire.
avatar
Vizitor
Guest


Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Vizitor Sun 06 Dec 2009, 22:01

Me falni por kjo teme me terhoqi.Dhe pse nuk ishte brenda temes se punes me lindi ideja ti pyesja femijet si e organizonin kohen e lire.Duke luajtuar ishte pergjigjja dhe si te dua une.Kur i pyeta cfare mendojne prinderit se po e organizoni diten, pergjigjia ishte kush i pyet.
me vone i pyeta sa km kateror eshte Shqiperia dhe sa banore ka?
Askush nuk e dinte pergjigjen.
Prindi dhe shkollat kane mesuar tu mesojne si te vishen dhe si te kunderpergjigjen.
avatar
Vizitor
Guest


Back to top Go down

gezuar Re: Njė kuriozitet i/e juaj/a qė ja vlen tė kujtohet...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum