» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani i dashuruar

Shko poshtė

Luani i dashuruar

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Apr 2012, 13:07

Shumė kohė mė parė, njė luan ra nė dashuri me vajzėn e druvarit dhe kėrkoi tė martohej me tė. Druvarit nuk i pėlqeu kjo ofertė dhe e kundėrshtoi nderin e njė aleance kaq tė rrezikshme.
Kur luani shprehu pakėnaqėsinė e vet sipas stilit mbretėror dhe e kėrcėnoi druvarin e shkretė, ky i fundit e kuptoi se mbreti i kafshėve nuk ishte ndonjė krijesė aq e butė sa tė shpėrfillej lehtėsisht dhe vrau mendjen pėr tė gjetur rrugė mė tė menēur mospranimi.
- Ndihem tepėr i lajkatuar nga propozimi yt, - tha druvari. - Por, zotėri fisnik, pa shih ē’dhėmbė tė madhėrishėm keni! Ēfarė kthetrash tė frikshme! A mund tė gjendet ndonjė zonjushėz mbi dhe, qė tė mos trembet pėrpara armėve tė tilla? Duhet tė shkulėsh dhėmbėt e tė presėsh thonjtė pėr t’u kthyer nė burrė tė pėrshtatshėm pėr time bijė.
Luani pranoi pa hezituar kushtet (E ēfarė nuk do tė bėnte dikush pėr dashurinė?) dhe pastaj u paraqit para druvarit pėr t’u pranuar si dhėndėr. Po druvari, tani jo mė i frikėsuar nga tirani i zbutur e i ēarmatosur, rrėmbeu njė hu tė fortė dhe e pėrzuri adhuruesin budalla tė sė bijės nga shtėpia.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi